Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: widoczność apache w sieci zewnętrznej
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > Apache
pagfym
Witam,
Dopiero zaczynam zabawę z hostingiem i w ramach domowych eksperymentów postanowiłem sobie postawić serwer apache na swoim PC. Zainstalowałem sobie xampa 5.6.30 wraz z apache oraz bazą MySQL. Zrobiłem sobie również testową stronkę w wordpressie. W sieci lokalnej stronki wczytuje z kazdego urządzenia w domu natomiast jesli chciałbym juz z zewnątrz wczytać to coś mi nie działa. Mam IPv6 i próbuję się łączyć uzywając tego adresu http://[jakis_adres_ipv6]/wordpress . Przekierowałem tez porty na routerze i ustawiłem trigerring portów oraz wyłączyłem blokowanie WAN i zapore firewall dla ipv6. Niestety dalej nie działa. Czy może lepiej skontaktowac sie z providerem zeby ustawil mi stałe ipv4 i moze wtedy i bedzie działac? A może wystarczy coś skonfigurować w apache?
Będę wdzięczny za rady i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam smile.gif
vokiel
A na IPv4 działa? Masz stały IP?
pagfym
Mam internet z UPC i nie wiem dokładnie jaką mają oni topologię sieci. Jak sprawdzam na stronkach jakie IP jest widziane za routerem to pokazuje mi raz IPv4 a raz IPv6. Zarówno IPv4 jak i IPv6 nie są stałe. Na obydwu nie działa. Raz jakims cudem przez chwilę udało się otworzyc defaultową stronkę xampa przez ipv6 ale juz potem nie udalo mi sie tego powtorzyc smile.gif
Tomplus
Bez stałego IP nie ma sensu bawić się w stawianie własnego publicznego serwera.
Ale jeżeli chcesz symulować strony WWW, np. wpisując daną domenę, to możesz to zrobić wewnątrz sieci np. podpinając pod sieć mały serwer na Raspberry Pi (lub podobne), albo na jakimś komputerze dodatkowym.

Ew. zostaje CI jeszcze ustawienie w pliku hosts systemu alias dowolnej domeny jako localhost. Np. wpiszesz pagfym.org i wyświetli Ci się strona na serwerze lokalnym, pod katalogiem przypisanym pod tą domenę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.