Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Trójmiasto] Poszukuję pracy w PHP, małe doświadczenie we froncie.
Forum PHP.pl > Inne > Giełda ofert > Poszukuję
miliard
Dzień dobry!

Kilka miesięcy pracowałem jako frontendowiec przy utrzymaniu wieloletniej zabałaganionej kobyły, backend był w PHP, nie wykorzystywaliśmy nowoczesnych freamworków jak React, Angular itd, moim zadaniem było dłubanie w stylach (scss), javascripcie, templatkach, dużo się tam nauczyłem, miałem doczynienia ze złymi praktykami pisania kodu i myślę, że takie obcowanie z antywzorcami to była mocna unitarka i wyszło mi na plus, duży klient wszystko planował latami, więc przepisanie na nowo brał pod uwagę gdzieś za rok o tym podyskutować na spotkaniu smile.gif Do tego czasu wymagał utrzymania kodu przy życiu, praca może niewdzięczna, ale klient dobrze płacił, moja bezpośrednia firma była zadowolona.

Wiem już, że ogólnie webówka to jest to w co chcę iść dalej, pragnąłbym się rozwijać jako fullstack web developer, a nie tak mocno siedzieć na froncie. Zainteresowałem się bardziej PHP, uczę się PHP7, PHP OOP, douczam się podstaw MySQL/MariaDB, jako osobie, której pierwszym językiem był JS łatwiej mi też opanować MongoDB, z freamworków analizując rynek pracy i to co mi odpowiada postanowiłem postawić na Laravela i Symfony 3.x.

Często w ofertach PHP widzę w zakładce oczekujemy/mile widziane : html/css(scss, compass, sass), js (node, jquery, ajax) więc tutaj może to być mój dodatkowy atut.

Jestem po kilku rozmowach gdzie jednym z głównych wymagań jet PHP, raczej wypadałem słabo, ale nie tragicznie, starałem się z każdej rozmowy wyciągnąć gdzie mam jeszcze braki, samą idee OOP w PHP już na podstawowym poziomie ogarniam, na rozmowach na pytania o interfejsy, klasy abstrakcyjne, dziedziczenia odpowiadałem dobrze.

Z powodów osobistych niestety na razie studiów nie mam skończonych i nie mam się co w tym zakresie chwalić, ale przynajmniej mam udokumentowane doświadczenie jako programista z dobrymi referencjami.
Znacie jakieś firmy z okolic trójmiasta, które poszukują osób na poziomie intern / entry junior? Na portalach stosunek wyników frazy senior do junior wynosi tak z 15:1 smile.gif Z tego co zauważyłem duże korpo raczej niechętnie mi odpowiadają bo i tak są zapchane aplikacjami od studentów na praktyki. Kasa na tym poziomie nie jest dla mnie najważniejsza, ale też nie mogę sobie pozwolić na zasuwanie za darmo.

Widzicie w ogóle sens i duże prawdopodobieństwo sukcesu w takim małym zwrocie kariery w mojej sytuacji? Ja się cieszę, że przynajmniej mam jasno sprecyzowane cele i wiem czego chce.

Pozdrawiam.
daWeb
Szybciej znajdziesz pracę jako frontend junior zwłaszcza że jest to nisza i moim zdaniem tak powinieneś zaczac. Najpierw opanować jedną stronę, a jak już się ustabilizujesz to możesz się zabrać za backend o ile będziesz miał siły po froncie smile.gif, nie wszystko na raz. Żeby pisać we framorku Symfony i pracować w korporacji musisz mieć opanowany do perfekcji OOP i szereg wzorców projektowych, a to nie jest zadanie na weekend wink.gif.
miliard
Cytat(daWeb @ 25.04.2017, 13:28:09 ) *
Szybciej znajdziesz pracę jako frontend junior zwłaszcza że jest to nisza i moim zdaniem tak powinieneś zaczac. Najpierw opanować jedną stronę, a jak już się ustabilizujesz to możesz się zabrać za backend o ile będziesz miał siły po froncie smile.gif, nie wszystko na raz. Żeby pisać we framorku Symfony i pracować w korporacji musisz mieć opanowany do perfekcji OOP i szereg wzorców projektowych, a to nie jest zadanie na weekend wink.gif.


Dziękuję za odpowiedź. Czy front to nisza? Mam zupełnie inne zdanie, a teraz jest wysyp ludzi po jakiś kulawych kursach z frontendu gdzie uczą jquery bez znajomości js, pamięciówki z bootstrapem bez dobrej znajomości cssa, byle tylko szybko rzucić się na powtarzalne biedastronki na wordpressie, no nie ukrywam że ciężko jest się przebić przez to by móc np na rozmowie technicznej spokojnie pokazać co się potrafi, myślę że jeszcze dwa lata temu tak nie było.

Żeby pracować na backendzie muszę być wymiataczem, a we froncie nie? Przepraszam jeżeli źle odebrałem Twój post. Przecież też w PHP czy innym backendowym języku musza być stanowiska o zróżnicowanym poziomie, a perfeksji OOP czy wzorców można się nauczyć chyba tylko w pracy pracując z zespołem przy konkretnym projekcie, tak samo zresztą z angularem czy reactem na froncie, teorię mam, coś tam klepię sobie, ale chcę wyjść poza tutoriale.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.