Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CodeIgniter]Czy na dzien dzisiejszy oplaca sie uczyc tego frameworka?
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
viamarimar
Czy na dzis oplaca sie uczyc CI?
Chodzi tu o framework dla świeżaka w oop.
markonix
Przykro mi to mówić ze względu na sentyment do tego frameworka ale NIE.
Znając CI bardzo dobrze, nawet średnie projekty stawiam na Laravel którego znam słabiej.
CI 3.x jest przyjemne ale nie ma wiele przewagi w opozycji do Laravela.
Do CI czasem jeszcze wrócę gdy będę musiał postawić jakąś szybką stronkę bez użycia composera i bez dostępu do serwera.

Oczywiście mówię tu o Laravel ale są inne FW warte uwagi, jego wymieniam wg subiektywnej opinii ale wiem, że nie jestem jedynym na ścieżce:
Struktura -> Wynajdywanie koła na nowo i próbowanie z OPP -> CodeIgniter -> Laravel -> ? (może Symfony smile.gif
viamarimar
sugerujesz, że od razu rzucić się na laravela?
czy to nie jak skok na głęboką wode?
markonix
Po namyśle i doczytaniu Twojego posta - do nauki podstaw CI będzie w porządku.
Wprowadza w świat MVC w przystępniejszy sposób, CI korzysta z mniejszej ilości dobrodziejstw obiektówki (nie ma tam przestrzeni nazw, ładowanie bibliotek wygląda prościej, nie ma DI).
Oprócz tego, jak dla mnie z Laravelem jest ten problem że na początku ciężko się go używa, trzeba poznać composera, artisana. To wszystko potem procentuje ale pierwsze próby poustawiania, zainstalowania lokalnie, ogarnięcia konsoli - trzeba się napocić. Do LR koniecznie trzeba mieć dobre IDE obowiązkowo, w CI sobie bym poradził notatnikiem wink.gif
daro0
Laravel a już tym bardziej Symfony są zbyt skomplikowane dla świeżaka. Koniec kropka. CI jest stosunkowo łatwy do opanowania, tak samo jak FuelPHP czy tam inne te mniej popularne. Jakieś konkretne argumenty dlaczego nie warto się uczyć CI albo tego np. FuelPHP? Praca? A może właśnie lepiej się uczyć CI bo i konkurencja przez to będzie mniejsza, wszystkich się tak zachęca do Laravela, to teraz częściej nawet czytam niż Symfony. Ewentualnie najpierw dobrze opanować te wymienione a dopiero później Laravel albo Symfony bo do korzystania z nich potrzebna jest pewna wiedza. Ale żeby od razu Laravel czy Symfony? To proponuję czasem przejrzeć fora i zobaczyć ile ludzie mają problemów z tymi frameworkami.
Pyton_000
Próg wejścia do laravela jest prawie na 0 poziomie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.