Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Projekt bazy danych produktów
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Delleg
Jak byście rozwiązali taki problem?
Klient potrzebuje specyficzny rodzaj sklepu, w którym sprzedawane są tylko jego produkty. W sumie trudno nazwać do sklepem, ale do rzeczy, opiszę Wam całą procedurę składania zamówienia. Mamy bazę klientów jest ich aktualnie kilku 5 - 8, każdy z nich ma mieć możliwość składania zamówienia z puli dostępnych produktów z zastrzeżeniem że każdy z nich posiada indywidualną cenę na każdy produkt - czyli klient A cena produktu krzesło to 100 zł, klient B cena produktu krzesło to 125 zł itd. Po zalogowaniu ma dostęp do wszystkich produktów, ale bez cen, następnie (tego jeszcze do końca nie rozplanowałem) dodaje wybrany produkt(y) do zestawu ulubione. Informację o tym dostaje właściciel strony następnie z poziomu swojego konta ustala dla niego cenę na każdy produkt o który zapytał/dodał do ulubionych. Następnym krokiem ma być złożenie zamówienia z puli wynegocjowanych/ulubionych produktów. Między użytkownikami nie ma interakcji w żaden sposób.

I sedno tego wszystkiego:
Jak wykonać relację klient -> produkt -> cena? Produktów jest ponad 200
każdy nowy użytkownik to nowe ceny
mam tu relację wiele do wielu i jeszcze raz do wielu. Wiele produktów wielu użytkowników i wiele cen.
Tomplus
Znam ten problem, a ja napotkałem jeden drobiazg który przy większej ilości klientów i przy zmianie cen może okazać się bardzo męczący.
Bo co gdy przy 100 klientach gdzie każdy ma indywidualną cenę będzie trzeba zmienić ceny?

Może lepiej nadawać z góry stałe rabaty.
Delleg
Max 30 klientów
nospor
Cytat
mam tu relację wiele do wielu i jeszcze raz do wielu. Wiele produktów wielu użytkowników i wiele cen.
wiele do wielu i jeszcze raz do wielu... hmm... chyba nie tak.
Skoro kazdy produkt moze miec inna cene w zaleznosci od klienta, to poprostu tabela

CENY
z polami
PRODUKT_ID, USER_ID, CENA

i juz. Chyba ze cos pominalem w twoim zagmatwanym opisie wink.gif
trueblue
A czy przy kolejnym zamówieni ten sam klient może mieć inną cenę na ten sam produkt?
Jeśli nawet nie, to wydaje mi się, że to powinna być tabela podobna do tej, którą zaproponował nospor, ale raczej ujęta jako koszyk lub coś w rodzaju wstępnego zamówienia. Jeśli sprzedawca będzie ustalał ceny dopiero po wstępnym zamówieniu, to sądzę, że nie może to być tabela uzależniająca cenę produktu od jego id i id klienta (czyli tabela produkt_cena), a raczej koszyk_produkt_cena.

nospor
@trueblue a widzisz, pominalem ten koszyk. Jak najbardziej masz racje, to powinno byc jak napisales koszyk_produkt_cena.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.