Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana profesji z PHP Developera na JS Developera - szukam dobrych materiałów
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
lurker
Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą zawodu z PHP Developera na JS Developera lub Java Developera - padło na JS dlatego, że mam o nim jakieś pojęcie. Niestety to "pojęcie" jest zbyt małe, aby zatrudnić się na takim stanowisku. Stąd prośba o jakieś materiały, które będą w stanie pogłębić moją wiedzę. Na stronie helionu znalazłem serię książek o JS - "Tajniki języka JavaScript", ale posiada ona raczej średnie oceny. Nie chcę też się pchać w książki, które będą uczyć podstaw jQuery, gdy większość pracodawców wymaga innych frameworków (czy powinienem celować w Angular i React?).
Jesteście w stanie coś polecić?
Pyton_000
Jak już chcesz iść w JS Dev to lepiej Node.js się zainteresuj bo to jest na topie.
vokiel
Jako, że JS się dość prężnie rozwija przyda się wiedza zarówno z front jak i backendu. Do tego całe środowisko do pracy. Czyli wymieniając skrótami jak w ogłoszeniach o pracę:
NodeJS, ES6, npm, yarn, VueJS, Angular, React, Babel, Karma, Webpack, Gulp, Mocha, Chai, Sinon.JS, ESlint wink.gif

lurker
Literatura, panowie... Literatura... Książek na razie szukam na helionie, ale większość ma średnie oceny lub w ogóle ich brak. Jesteście w stanie podać jakieś przykłady godne polecenia?
nospor
Skoro szukasz ksiazek to pisz we wlasciwym dziale. Nie bedziesz musial bez sensu sie powtrarzac. przenosze
vokiel
To ja polecę Bestseller #5 http://helion.pl/ksiazki/javascript-progra...akut,jascpz.htm
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.