Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Symfony][SF3] Problem z połączeniem z mysql w vagrandzie
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
webwinner
Hej,

Postawiłem sobie vagranta + symfony. Wszystko ok dopóki nie próbuje połączyć się z bazą danych. Doctrine łączy się po za virtualką (jeśli podaje 127.0.0.1) natomiast gdy podaje adres IP vagranta to nie widzi bazy danych... Nie rozumiem dlaczego tak jest. W projektach opartych o CakePHP czy Laravel nie mam problemu. Jak sobie z tym poradzić?
nospor
Problem nie ma raczej zwiazku z Symfony.

Cytat
Doctrine łączy się po za virtualką (jeśli podaje 127.0.0.1)

Jestes pewien ze odpalasz kod php wewnatrz vagrant a nie przypadkiem bezposrednio na swoim host?
webwinner
Cytat(nospor @ 28.02.2017, 10:52:03 ) *
Problem nie ma raczej zwiazku z Symfony.


Jestes pewien ze odpalasz kod php wewnatrz vagrant a nie przypadkiem bezposrednio na swoim host?

Jestem pewien. Kod jest wenwątrz katalogu który jest synchronizowany z vagrantem.
nospor
Ja sie nie pytam gdzie jest kod. Ja sie pytam gdzie go odpalasz. To dwie rozne rzeczy. Kod moze byc wewnatrz katalogu, ktory jest synchronizowany z vagrant, ale ty nadal mozesz go odpalac ze swojego hosta.
Wiec ja sie pytam ponownie: jak odpalasz ten kod? Wewnatrz vagrant czy bezposrednio ze swojego hosta?
Pyton_000
Wg. tego co pisze autor to z hosta.

Pokaż lepiej skąd masz box do vagrana, a jeśli sam go robiłes to pokaż vagrant file
webwinner
Cytat(nospor @ 1.03.2017, 10:59:24 ) *
Ja sie nie pytam gdzie jest kod. Ja sie pytam gdzie go odpalasz. To dwie rozne rzeczy. Kod moze byc wewnatrz katalogu, ktory jest synchronizowany z vagrant, ale ty nadal mozesz go odpalac ze swojego hosta.
Wiec ja sie pytam ponownie: jak odpalasz ten kod? Wewnatrz vagrant czy bezposrednio ze swojego hosta?

Ze swojego hosta który jest zsynchronizowany z vagrantem.

Cytat(Pyton_000 @ 2.03.2017, 07:38:37 ) *
Wg. tego co pisze autor to z hosta.

Pokaż lepiej skąd masz box do vagrana, a jeśli sam go robiłes to pokaż vagrant file


kod vagranta:
CODE

# -*- mode: ruby -*-
# vi: set ft=ruby :

# All Vagrant configuration is done below. The "2" in Vagrant.configure
# configures the configuration version (we support older styles for
# backwards compatibility). Please don't change it unless you know what
# you're doing.
Vagrant.configure("2") do |config|
# The most common configuration options are documented and commented below.
# For a complete reference, please see the online documentation at
# https://docs.vagrantup.com.

# Every Vagrant development environment requires a box. You can search for
# boxes at https://atlas.hashicorp.com/search.

config.vm.box = "ubuntu/trusty64"
config.vm.network "private_network", ip: "192.168.33.11"

config.vm.synced_folder "./public", "/var/www/html", :mount_options => ["dmode=777", "fmode=777"]

end
nospor
Cytat
Ze swojego hosta który jest zsynchronizowany z vagrantem.
No to jak... kod php ma byc odpalany wewnatrz vagranta. Dopiero wowczas localhost bedzie wskazywal na baze w vagrant. No po co odpalasz vagrant jesli kod php i tak odpalasz ze swojego hosta. Toz to nie ma sensu smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.