Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: konstrukcja zapytania mysql
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
motorola123321
Witam
W jednej tabeli użytkowników mam imię, nazwisko, nick, hasło i datę rejestracji. Jak napisać zapytanie które będzie mi zwracać z wybranego przedziału czasowego użytkowników tylko i wyłącznie o wskazanym przez mnie imieniu. Próbowałem tak:
  1. SELECT * FROM uzytkownicy WHERE imie LIKE "%$_POST['imie']%" AND DATA BETWEEN "$_POST['data1']" AND "$_POST['data2']"

ale to zwraca użytkowników o wskazanym imieniu i tych z wskazanego okresu czasowego. Proszę o pomoc
gitbejbe
po co LIKE ?

WHERE imie = "%$_POST['imie']%" AND DATA ...
motorola123321
Cytat(motorola123321 @ 17.08.2016, 06:07:13 ) *
ale to zwraca użytkowników o wskazanym imieniu i tych z wskazanego okresu czasowego. Proszę o pomoc

mmmmmmm
Cytat(motorola123321 @ 17.08.2016, 06:07:13 ) *
Witam
W jednej tabeli użytkowników mam imię, nazwisko, nick, hasło i datę rejestracji. Jak napisać zapytanie które będzie mi zwracać z wybranego przedziału czasowego użytkowników tylko i wyłącznie o wskazanym przez mnie imieniu. Próbowałem tak:
  1. SELECT * FROM uzytkownicy WHERE imie LIKE "%$_POST['imie']%" AND DATA BETWEEN "$_POST['data1']" AND "$_POST['data2']"

ale to zwraca użytkowników o wskazanym imieniu i tych z wskazanego okresu czasowego. Proszę o pomoc

Nieprawda
motorola123321
Dlaczego?
mmmmmmm
Przecież widzę.
WHERE imie LIKE '%$imie%' -- zwraca rekordy zawierające $imie w kolumnie `imie`
AND -- ORAZ
data BETWEEN '$data_od' AND '$data_do' -- rekordy których kolumna `data` zawiera się w przedziale od $data_od do $data_do

Nie widziałem jeszcze zapytania, w którym AND powodowałby powiększenie zbioru wynikowego. Zazwyczaj zmniejsza go. (co nie znaczy, że takie zapytanie nie istnieje - ja po prostu takiego nie widziałem)

Jedyne co może ci mieszać, to jakies głupie parametry dla $imie np. pusty ciąg.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.