Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak przybindować stronę na Apache'u do IP jego serwera?
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > Apache
Anissa
Witam!

Mam zakupioną domenę (nazwijmy ją mojadomena.pl) na panelu w Nazwa.pl.
Mam też przygotowane dla niej strony na dwóch różnych hostingach/serwerach o określonych IP u różnych providerów. Jeden IP ma maszyna z IIS chodzącym na Windows Serwer, drugi IP ma maszyna z Apache, chodzącym pod Linuxem.

Jeśli w rekordach domeny mojadomena.pl ustawię sobie rekord A wskazujący na adres IP serwera z IIS, to nie ma żadnego problemu. Po rozpropagowaniu strefy i odpowiednim zbindowaniu mojadomena.pl na IIS do odpowiedniej witryny wywołanie strony po nazwie domeny pokazuje oczekiwany serwis. Niestety to samo działanie na rekordzie A w odniesieniu do adresu IP serwera hostingu z Linuxem i Apachem nie daje podobnego efektu, bo przeglądarka wyświetla wtedy: Apache is functioning normally.

Prawdopodobnie tu też mojadomena.pl musi być w jakiś sposób zbindowana do odpowiedniej strony, ale o ile wiem jak to zrobić na IIS (to mi tam ustawiono), to nie mam bladego pojęcia jak to zrobić la hostingu a Apache'm. Przypomnę, że chcę jedynie ustawić rekord A domeny na odpowiednie IP serwera z Linuxem.

Macie jakieś sugestie jak to można zrobić?
kapslokk
Na serwerze z linuksem masz DirectAdmina?
viking
Chcesz zrobić Round Robin czy tylko masz problem z konfiguracją Apache (dla vhosta powinien być ustawiony ServerName)?
Anissa
Cytat(kapslokk @ 14.06.2016, 17:30:25 ) *
Na serwerze z linuksem masz DirectAdmina?


Tak, mam coś takiego jak niżej, dostęp do panelu DA.

https://www.dropbox.com/s/5gmlqyo6gv5o6hl/moom1432.jpg?dl=0

I gdzie ico tam ustawić by przekierowanie rekordu A domeny dawało mi to co mam tam na hostingu?
LowiczakPL
Rekordy ustawiasz dla DNSów konkretnej domeny, więc szukaj tego w Zarządzanie DNS
Anissa
Cytat(LowiczakPL @ 15.06.2016, 07:35:28 ) *
Rekordy ustawiasz dla DNSów konkretnej domeny, więc szukaj tego w Zarządzanie DNS


Czytałeś co napisałam w głównym poście? Kupiłam i mam domenę w Nazwa.pl i tam ustawiam dla niej strefę i rekordy. Na IIS pod Windows ustawiono mi od ręki redirecta, więc jak przekieruję rekord A mojej domeny na jego IP, to strona pięknie chodzi.
Gdy jednak przekieruję ten sam rekord A na IP z hosta Linuxowego z Apache'm (gdzie też jest zrobiona strona dla mojej domeny, która bardziej mi się podoba niż ta na IIS) - dostaję jedynie komunikat: "Apache is functioning normally." ZAMIAST wyświetlenia się owej strony.

Więc pytam tu JAK zrobić takiego redirecta pod Apache'm, bo skoro na serwerze z IIS się dało, to chyba i Apache ma taką możliwość bym mogla domenę skutecznie przekierować po IP?
kapslokk
https://panel.kylos.pl/knowledgebase/31/Jak...zytkownika.html
Ewentualnie jak to będzie za mało -> google -> direct admin jak podpiac domene

!*!
Cytat(Anissa @ 15.06.2016, 11:04:26 ) *
Gdy jednak przekieruję ten sam rekord A na IP z hosta Linuxowego z Apache'm (gdzie też jest zrobiona strona dla mojej domeny, która bardziej mi się podoba niż ta na IIS) - dostaję jedynie komunikat: "Apache is functioning normally." ZAMIAST wyświetlenia się owej strony.


I wszystko jest ok, tylko albo nie masz odpowiednio skonfigurowanego vhosta, albo propagacja domeny jeszcze się nie zakończyła lub DA ma problem i spróbuj usunąć i wpisać ponownie.

co zwraca
Cytat
ping -c10 mojadomena.pl
oraz dnschecker.org Czy IP zawsze są takie jak IP serwera z lin? Jeśli tak to może ścieżka apache jest błędna, domyślnie jest to chyba /var/www/html a nie jak było kiedyś /var/www
Anissa
Cytat(!*! @ 15.06.2016, 11:16:02 ) *
I wszystko jest ok, tylko albo nie masz odpowiednio skonfigurowanego vhosta, albo propagacja domeny jeszcze się nie zakończyła lub DA ma problem i spróbuj usunąć i wpisać ponownie.

co zwraca oraz dnschecker.org Czy IP zawsze są takie jak IP serwera z lin? Jeśli tak to może ścieżka apache jest błędna, domyślnie jest to chyba /var/www/html a nie jak było kiedyś /var/www


IP serwera hostingu na Linuxie jest niezmienne 88.198.46.46. Cały panel DA, IP, oraz inne opcje jakie mam obecnie tam do dyspozycji u providera Linuxpl.com zamieściłam tu: https://www.dropbox.com/s/5gmlqyo6gv5o6hl/moom1432.jpg?dl=0

Nie znam się, ale to może być ten wspomniany przez Ciebie nieustawiony/nieskonfigurowany vhost. Tylko JAK i gdzie mogę go ustawićquestionmark.gif
Na IIS się trochę znam, ale Apache to dla mnie obecnie czysta tablica i wyzwanie, o którym jeszcze prawie nic nie wiem. Zatem liczę na Waszą wyrozumiałość i pomoc ;-)
LowiczakPL
Obstawiam że komunikat "Apache is functioning normally." świadczy o tym że Twoje przekierowanie działa prawidłowo, a to jest strona INDEX dla domeny.

Albo nie do tego katalogu masz wgraną stronę,
albo pierwszeństwo ma plik INDEX.HTML, przed plikiem INDEX.PHP
Pyton_000
To może oznaczać co najwyżej brak vhosta lub zły
Anissa
Cytat(Pyton_000 @ 16.06.2016, 09:11:28 ) *
To może oznaczać co najwyżej brak vhosta lub zły


I tak chyba było. Admin z Linuxpl coś tam grzebnął i nagle magicznie przekierowanie rekordu A mojej domeny zaczęło po rozpropagowaniu działać i strona się wyświetla.

Powstał niestety kolejny problem. Strona nie wyświetla się pod nazwą domeny np. mojadomena.pl, tylko w przeglądarce w pasku adresu zmienia się na nazwę subdomeny pod jaką jest ten Worpress zainstalowany na hostingu Linuxpl.com
Jak przekieruję rekord A mojadomena.pl na inny hosting z drugą przykładową stroną u innego providera, bez problemu w pasku przeglądarki widnieje nazwa domeny mojadomena.pl, natomiast przekierowania na hosting Linuxpl powodują zawsze podmianę nazwy i wyświetlanie nazwy lokalnie zainstalowanej subdomeny.

Macie na to jakąś radę? Co i gdzie mogę zmienić w panelu administracyjnym hostingu na Linuxpl, by w przeglądarkach wyświetlała mi się właściwa nazwa domeny?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.