Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Blade Builder - generowanie kodu HTML na podstawie szablonów blade'a
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
batman
Wypuściłem na świat kolejną paczkę. Tym razem nie jest to paczka do Laravela, a niezależny od frameworka kod, który służy do generowania kodu HTML na podstawie szablonów blade'a (tak, to ten sam blade do w Laravelu). Oprócz generowania kodu, paczka pozwala na podgląd treści szablonów bezpośrednio z poziomu przeglądarki, bez konieczności generowania statycznych plików HTML. Wisienką na torcie jest możliwość definiowania plików json z danymi, które zostaną przekazane do szablonu.

Paczkę znajdziecie pod adresem https://github.com/wilgucki/blade-builder. Co o tym sądzicie? Jestem otwarty na sugestie i uwagi.
Daiquiri
Niezły pomysł. W weekend z chęcią sprawdzę jak się sprawuje. To, co zaciekawiło mnie najbardziej to jsony z danymi, niby można w blade wykorzystać tzw. fallback, ale po co zaśmiecać szablon na potrzeby podglądu smile.gif. Czy ten projekt powstał w odpowiedzi na konkretna potrzebę? Czy po prostu miałeś czas, pomysł i ochotę?
batman
Projekt powstał w odpowiedzi na konkretną potrzebę, którą było przygotowanie szablonów do aplikacji opartej na Laravelu. Dzięki tej paczce webmajstry mogą przygotować widoki blade'a, które można wdrożyć do aplikacji bez wprowadzania żadnych zmian. Później znajomy przekonał mnie, że fajnie byłoby generować pliki HTML na podstawie szablonów. W ten sposób można tworzyć proste strony dla "wujka".

Zastanawiam się nad dodaniem routingu do paczki, aby można było definiować inne adresy i korzystać z paczki do tworzenia prostych stron (coś na zasadzie flat file cms).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.