Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Szukanie w bazie danych po slowach
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Octobus
Mam taki kod:
  1. SELECT * FROM `baza` WHERE `nazwa` LIKE "%Philips 16:9%" OR `opis` LIKE "%Philips 16:9%"

czyli szukam produktow w ktorych wystepuje szukana fraza w nazwie lub opisie. Teraz musze to przerobic zeby szukalo tych slow ale ze nie musza byc obok siebie. Czyli musza wystepowac oba, ale nie musza byc obok siebie, czyli np. mam opis:
Kod
Philips
przekatna ekranu 16:9
jakis dalszy opis

i chce zeby mi wyszukal go gdy wpisze w wyszukiwarke ta sama fraze.
Wazniak96
  1. SELECT * FROM `baza` WHERE (`nazwa` LIKE "%Philips%" AND nazwa LIKE "%16:9%")OR (`opis` LIKE "%Philips%" AND opis LIKE "%16:9%")
Octobus
a jeszcze pytanie, gdybym chcial zeby oba slowa wystepowaly w nazwie lub w opisie ? w sensie np. Philips bedzie w nazwie ale w opisie juz nie, za to bedzie przekatna 16:9.
  1. SELECT * FROM `baza` WHERE (`nazwa` LIKE "%Philips%" OR nazwa LIKE "%16:9%") AND (`opis` LIKE "%Philips%" OR opis LIKE "%16:9%")

takie zapytanie sprawi ze jesli Philips bedzie w nazwie i opisie to wyrzuci ze istnieje :/ wyrazen moze byc wiecej, np 5 slow, jedyna opcja to stworzyc pare/parenascie nawet warunkow ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.