Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] PHP 5 vs. PHP 7
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
bnfs
Dzień dobry,

Chciałbym rozpocząć naukę PHP, jednak wobec premiery 7 odsłony języka nasuwa mi się pytanie - czy warto zacząć od 7ki i zostawić wszelkie problemy z późniejszą migracją za sobą, czy może jednak 5.x wciąż będzie trzymać się mocno w najbliższym czasie?
kapslokk
Między 5.6 a 7 nie ma drastycznych różnic. Ja bym na Twoim miejscu uczył się 7mki, a jak sie już troche nauczysz to sobie sprawdź różnice pomiędzy 5.6 a 7 i będziesz wiedział czego w starszych projektach robić nie możesz. smile.gif
Pyton_000
chyba bym raczej polecił 5.6, ponieważ będziesz miał mniej problemów ze starszymi wersjami. No chyba że zapierasz się że nie dotkniesz 5.x to wtedy 7.
Ale znając życie to i 5.3 Ci przyjdzie obrabiać smile.gif
Crozin
Pomiędzy 5.5/5.6, a 7.0 nie ma aż takich dużych zmian.
1. Dodano kilka nowych rzeczy, które ogarniesz w ~20 minut czytając "what's new in php 7".
2. Usunięto kilka starych rzeczy, ale o ile nie korzystasz w PHP 5.x z narzędzi oznaczonych jako deprecated nie odczujesz tego.
bnfs
Dziękuję za odpowiedzi, zapewne upłynie trochę czasu zanim faktycznie będę w stanie dostrzec te niuanse. Mam dostęp do materiałów dla wersji 5, zatem do dzieła smile.gif
Star
A moze podpowiedzcie czy jest juz jakas przetlumaczona ksiazka z PHP 7 ? :-)
viking
Najpierw naucz się pisać kod w php 5. Zanim zrozumiesz o co chodzi, nauczysz się co najmniej podstaw, to książki już pewnie się pojawią. Inna sprawa że nie będą potrzebne. Do samych zmian wystarczy przeczytać to http://php.net/manual/en/migration70.new-features.php

Dokumentacja jest też częściowo po polsku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.