Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kodowanie znaków bazy danych wordpressa
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
eFK
Witam serdecznie,

Mam wątpliwą przyjemność pracowania na wordpressie. Piszę własny, dodatkowy skrypt odnoszący się jego bazy danych, wszystko działa dobrze oprócz kodowania znaków. Okazało się, że bd jest ustawiona na coś, co się nazywa utf8mb4. Pomimo prób stosowania różnych ustawień nie mogę dobrać odpowiedniego zapisu kodowania znaków i cały czas mam krzaczki. Próbowałam tez przekonwertować wyciągnięte dane na utf8 ale to również w niczym nie pomogło (a wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, bez ingerencji w bd).

Stąd moje pytanie, czy jest jakiś sposób przekonwertowania z utf8mb4 na utf8?

Jeżeli coś wyjaśniłam źle, albo napisałam jakieś głupstwo to z góry przepraszam, ale siedzę już nad tematem długo i nie daje rady...

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
Crozin
W MySQL-u chcesz korzystać z utf8mb4 bo jest to... najzwyklejsze w świecie UTF-8, zaś MySQL-owe utf8 to okrojone UTF-8. Dlaczego tak? Nie warto chyba w ogóle poruszać tematu. smile.gif

Baza utf8mb4, wszystkie skrypty/nagłówki/deklaracje/pliki/połączenia utf8 i nie będziesz miał żadnych problemów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.