Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Portalik szachowy po poprawkach
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
slaug
Witam wszystkich serdecznie.
Oto link do strony:
UKS Gedanensis

Proszę o ocenę funkcjonalności, przejrzystości i estetyki strony.
Vertical
Ładna stronka, ale ogranicza się do trzech kolorów. Te przyciski na górze powinne być większe. 6+/10
sf
Nie mam czcionki Verdana, a tylko taką umieściłeś w css. Co za tym idzie nic nie widzę bo u mnie domyślna czcionka ma mniejszy krój przez co poprostu tekst jest za mały by czytać.
slaug
Hmm... no tak, zapomniałem o umieszczeniu czcionek alternatywnych. Ehh gapiostwo. Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd.
wosz
Kolorystyka wg mnie do bani... największy minus.
Grafiki praktycznie żadnej, top przeciętny, wszystko takie szablonowe...

Ale mimo wszystko nieźle.
5/10

EDIT:
Jeśli chodzi o funkcjonalność, wygodę w przemieszczaniu się po stronie to też mam kilka uwag. W przypadku działu partie domyślam się, że zamieszczone są tam pliki z imprez szachowych. Gram trochę w szachy ale mi te nazwy, tytuły nic nie mówią. Może warto byłoby zamieścić wraz z pozycją jakiś opis, gdzie się odbył dany turniej, kto grał, może datę wydarzenia. Nie zauważyłem aby można było pozostawiać tam jakieś komentarze, myślę że uatrakcyjniłyby trochę ten dział. Druga sprawa to sposób wyświetlania tych plików, no nie jest to zbyt przejrzyste rozwiązanie... niby prosto, ale chyba niezbyt wygodnie.

A wracając do kolorystyki... mówisz że takie barwy wydają ci się pasować do tematyki szachów... hmm mi się kojarzy ta kolorystyka z czymś monotonnym, bardzo ta kolorystyka nuży... a szachy wcale nie muszą być nudną grą, a jest taki stereotyp winksmiley.jpg
slaug
Kolorystyka, top i cała reszta graficzki to nie moje dzieło, chociaż do szachów myślę, że jakoś tam mniej czy więcej pasuje.

Jako, że grafika to nie moje dzieło, prosiłem głównie o ocenę funkcjonalności i przejrzystości strony. Czyli czy do wszystkiego można łatwo i intuicyjnie trafić. Czy Jak się wchodzi na stronę to widać, że to strona szachowa i wogóle czy mniej więcej tak powinien tego typu portal wyglądać. Czy może powinienem coś inaczej porozmieszczać. Co powinienem dodać od strony skryptów, żeby zrobić stronę częściej odwiedzaną (na razie oscyluje to w granicach 2-3 tyś miesięcznie). Itp. rzeczy.

Jeżeli możecie mi odpowiedzieć na te pytania, pozostawiając sprawę grafiki (której nie robiłem), byłbym Wam bardzo wdzięczny. Z góry wszystkim bardzo dziękuje, gdyż zdaję sobie sprawę, że to wymaga nieco więcej czasu niż tylko spojrzenie na to jak strona główna wygląda.

pozdrawiam,
Daniel
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.