Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Widget a strona wielojęzykowa
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
artisan
Witam,
mam pytanie gdyż tworzę sobie powoli szablon, i użyłem do niego własnego widgetu, który wyświetla po prostu wpisany w panelu tekst.
Pytanie jest takie jak zrobić w kodzie widgetu by reagował on na zmianę języka na stronie?
thek
Masz dwa podejścia:
- backendowe to rozpoznanie języka jaki jest ustawiony i po stronie serwera już translację przeprowadzić,
- frontendowe to posiadanie plików translacji i używanie zamiast gotowych pewnych stringów zastępczych, które potem są zamieniane na właściwy dla danego języka
artisan
ok, dzięki, mam jeszcze jeden problem , chce ładować dynamicznie przez ajax posty z danej kategorii/taxonomi i ogólnie pobieranie działa itd ale zamiast ładnie wygenerowanego kodu zwraca mi:


  1.  
  2. <form>
  3. <label>Sortuj: <select name="sort">
  4. <option value="1">Nazwa</option>
  5. <option value="1">Cena</option>
  6. <label style="float:right" class="right">Pokaż: <select name="visible">
  7. <option value="1">5</option>
  8. <option value="1">10</option>
  9. <option value="1">15</option>
  10. </form><section> <h3><a href="#" rel="bookmark" title=""></a></h3> <p></p> <a href="">Dowiedz się więcej</a> </section> <section> <h3><a href="#" rel="bookmark" title=""></a></h3> <p></p> <a href="">Dowiedz się więcej</a> </section> <section> <h3><a href="#" rel="bookmark" title=""></a></h3> <p></p> <a href="">Dowiedz się więcej</a> </section> 0
  11.  
  12.  


wywala wszystkie linki na początek, nie wi czemu

wywalanie ajaxa w wordpresie
  1. add_action('wp_ajax_nopriv_wpadtg_search', 'wpadtg_search'); // for not logged in users
  2. add_action('wp_ajax_wpadtg_search', 'wpadtg_search');
  3. function wpadtg_search()
  4. {
  5. $category='jendkaktegoria,drugakategoria';
  6. $template='';
  7. $wp_query = new WP_Query();
  8. $wp_query->query('showposts=3&post_type=product&product_category='. $category .'&paged=1');
  9. if($wp_query->have_posts()) {
  10.  
  11. while($wp_query->have_posts()) { $wp_query->the_post();
  12.  
  13.  
  14.  
  15. $template.='<section>';
  16. $template.=' <h3><a href="'.the_permalink() .'" rel="bookmark" title="'. the_title_attribute() .'">'.the_title(). '</a></h3>';
  17.  
  18. if ( has_post_thumbnail() ) { // check if the post has a Post Thumbnail assigned to it.
  19. $template.=the_post_thumbnail(array('260','160'));
  20. }
  21. $template.=' <p>';
  22. $template.= the_excerpt();
  23. $template.='</p>';
  24. $template.= ' <a href="'. the_permalink() .'">Dowiedz się więcej</a>';
  25.  
  26. $template.=' </section> ';
  27.  
  28.  
  29.  
  30. }
  31. }
  32. else
  33. $template.='Nic nie znaleziono';
  34.  
  35. $template.=custom_pagination();
  36.  
  37. echo $template;
  38.  
  39. }
  40.  
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.