Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Symfony a httpd.conf
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > Apache
Blastboy
Cześć,
Zainstalowałem Ubuntu 14.04 w celu postawienia na nim Authpuppy, które oparte jest na Symfony. W opisie konfiguracji tego drugiego jest napisane co mam dodać do pliku httpd.conf, który w nowych Ubuntu nie istnieje. Dodałem zatem podany tekst do /etc/apache2/sites-enabled/000-default.conf usuwając poprzednią zawartość i lekko edytując jedną linię dodając " *:80" do <VirtualHost>. Gdy wpisuję w przeglądarkę adres swojego serwera to otwiera mi się lista katalogów ("authpuppy", "html"), a dopiero po wybraniu tego pierwszego, a następnie katalogu "web" otwiera mi się edytor instalacji Authpuppy.
W drugim kroku gdzie jest lista zainstalowanych elementów oraz uprawnień mam wszystko na zielono oprócz akceleratora PHP mimo, że go instalowałem, ale to nie powinno mieć znaczenia. W kolejnym kroku podaję dane do bazy, a w następnym tworzę konto Administratora. W tym kroku dostaję też sześć, podobnych do siebie komunikatów: "Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/authpuppy/lib/vendor/symfony/lib/command/sfCommandManager.class.php on line 111". W kolejnym kroku jest już logowanie, które nie powodzi się. Czy powyższy problem z nieaktualnymi komendami PHP może mieć związek z tym logowaniem? Czy powinienem zedytowac jeszcze jakiś plik konfiguracyjny z apache?
Pyton_000
Problem z Deprecated masz przez "za nową" wersję PHP.
redeemer
Cytat(Pyton_000 @ 10.06.2015, 09:32:55 ) *
Problem z Deprecated masz przez "za nową" wersję PHP.
Ja bym powiedział, że bardziej problemem jest "przestarzały" kod. Możesz na szybko spróbować wytłumić takie błędy, np:
Kod
ini_set("error_reporting", E_ALL & ~E_DEPRECATED);
Jednak przy kolejnej dużej aktualizacji PHP, E_DEPRECATED zamienią się już w normalne błędy i aplikacja przestanie działać.
Pyton_000
Za nowa wersja PHP do za starego kodu smile.gif
Blastboy
Cytat(redeemer @ 10.06.2015, 11:51:27 ) *
Ja bym powiedział, że bardziej problemem jest "przestarzały" kod.

Czyli np. jak mam tę 111 linię taką:
Kod
$arguments = preg_replace('/(\'|")(.+?)\\1/e', "str_replace(' ', '=PLACEHOLDER=', '\\2')", $arguments);

to powinenem to zmienić na taką:
Kod
$arguments = preg_replace_callback('/(\'|")(.+?)\\1', "str_replace(' ', '=PLACEHOLDER=', '\\2')", $arguments);
?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.