Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [AJAX][PHP]{MSQL]
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX > AJAX
thecov13
Witam!

Już od kilku godzin nie mogę poradzić sobie z problemem odnośnie przesłania danych i odpowiedzi.
Co chcę osiągnąć? Użytkownik ma na stronie formularz w którym uzupełnia 2 zmienne. Następnie klika wyszukaj i bez przeładowania strony dostaje dodatkowe informacje pobrane z bazy danych na podstawie tego co wpisał.

I teraz pytanie jak to zrobić, najlepiej przykład, bo dzięki temu szybciej do głowy mi wchodzi.

Mam jakąś tam część formularza:
  1. <input type="text" id="name" name="name" placeholder="Name" required/>
  2. <input type="text" id="number" name="number" placeholder="Number" required/>
  3. <input type="button" name="next" class="search" value="Search" />

po naciśnięciu buttonu przechodzi do następnej zakładki bez przeładowania. A w niej chciałbym mieć pobrane dane. Najpierw przesyłam ajaxem do php:
  1. $(".search").click(function () {
  2. name = $("#name").val();
  3. number = $("#number").val();
  4.  
  5. var data = 'name=' + name + '&number=' + number;
  6.  
  7. jQuery.ajax(
  8. {
  9. type: "POST",
  10. url: "search.php",
  11. data: data,
  12. error: function () {
  13. },
  14. success: function () {
  15. }
  16. }
  17. );

Następnie odbieram dane w php, łącze się z bazą, pobieram interesujące mnie rzeczy, przypisuje sobie je do zmiennych
  1. $name = $_POST['name'];
  2. [i]...połaczenie z bazą...[/i]
  3. $result = mysql_query("SELECT `Age` from user where `name` = '".$name."'");
  4. $row = mysql_fetch_row($result);

i tutaj znak zapytania, bo nie wiem co dalej. Jak teraz przesłać te dane z powrotem do js, żebym tam mógł przypisać sobie:
  1. var age = pobrana z bazy wartość
  2. $(".age").html(age);


Proszę o jakieś wskazówki, podpowiedzi. Z góry ogromne dzięki!
Comandeer
Po prostu wyświetlasz te dane w skrypcie PHP. To, co taki skrypt wyświetli, trafia jako odpowiedź do Ajaksu i można to wykorzystać w success (jako 1. parametr tej funkcji to otrzymasz)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.