Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: chłodzenie laptopa
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
brychu
Witam. Mam 5-letni laptop. Przeżył miliard upadków. Ostatnio oddałem go do serwisu. Przeczyścili, zmienili pastę chłodzącą, skasowali jak za zboże a zaczął się przegrzewać i wyłączać.
Kupiłem podkładkę chłodzącą i jak tylko programuje to temperatury nie przekraczają 55 stopni. Zwykle są w granicach 48-50. Gdy obciążam grafikę temperatura podskakuje do 65 i komputer się wyłącza.

Jak jeszcze można chłodzić laptop?
- mam podkładkę chłodzącą
- wymienioną pastę
Pyton_000
Jak zaczął się przegrzewać to na reklamacje do "serwisu" bo skopali.
sazian
w serwisie pewnie tylko go odkurzyli,
spróbuj rozebrać całe chłodzenie i położyć jakieś lepsze pasty termoprzewodzące - te najtańsze typu silikon H tracą swoje właściwości po pewnym czasie
Pyton_000
Też zależy od chłodzenia, w moim starym Fujitsu była podkładka pod procesor, pamięci i grafikę grubości ok 1 mm, wić położenie pasty g... tu da bo nawet nie będzie dotykało.

Ale jeśli jest dobrze zrobione to zmiana pasty na lepszą z dodatkiem srebra czy miedzi zda lepiej egzamin.
A może to też być już kwestia przepalenia, co owocuje dużo wyższym wydzielaniem ciepła. Zwłaszcza procesory graficzne które leżą w 80% dalej od procesora i wentylatora a są połączone tylko 2 małymi pip'ami
phyps
Nie oddawał bym nigdy laptopa na takie usługi, najczęściej tylko podmuchają spręzonym powietrzem i tyle ich zabiegów. Dużo lepiej jest samemu kupić za to porządną pastę termoprzewodzącą, rozebrać wszystko radiatorki ładnie pomyć założyć nową pastę i wszystko powinny być ok. A jak laptop po wizycie w takim przybytku zaczął się przegrzewać to zażądał bym od nich zwrotu pieniędzy.
Turson
Ostatnio próbowałem sam własnego lapka wyczyścić, ale po odkręceniu śrub stwierdziłem, że się na tym nie znam tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.