Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak działa Exception->getPrevious()?
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Object-oriented programming
starach
Cześć,

Chciałem wprowadzić mechanizm "obwiniania" do swojej obsługi wyjątków.
Przykład:

Nie mogłem uruchomić usługi więc pluje wyjątkiem ServiceStartFailed który obwinia wypluty wcześniej wyjątek IncorrectOption bądź ClassNotFound. Całość miałą by produkować nagłówek ServiceStartFailed blames IncorrectOption itd.

Z uporem maniaka chcę wykorzystać do tego getPrevious która to metoda zwraca mi jakieś idiotyzmy w postaci np. instancji klasy abstrakcyjnej która jest bazą dla mojego wyjątku albo klasę która obsługuje wyświetlanie wyjątków... co ta metoda w końcu zwraca i do czego ona służy?

edit>
Mea culpa, nie wiedziałem że get_class() po otrzymaniu jako parametru null zwróci nazwę klasy w którym został wywołany...

Ehh <3 PHP
redeemer
Cytat(starach @ 9.04.2015, 07:53:44 ) *
Mea culpa, nie wiedziałem że get_class() po otrzymaniu jako parametru null zwróci nazwę klasy w którym został wywołany...

Też się na to naciąłem ostatnio. Zmienili "zachowanie" NULL od 5.3.0: "NULL became the default value for object, so passing NULL to object now has the same result as not passing any value."
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.