Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Potrzebuje dość nietypowego cms
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
kiwiszon
Witam. Co jakiś czas działam na lekkicms do prostych zadań. Podoba mi się w nim, że nie ma wymagań co do szablonu. Wszystko odbywa się poprzez napisanie w odpowiednim miejscu w szablonie {{znacznik}}. Czy zna ktoś podobny cms tylko na mysql oparty o podobne rozwiązanie szablonów?
Forti
To o czym piszesz to nic innego jak za pewne twig (lub starszy smarty).

Nic nadzwyczajnego wink.gif ale za pewne mało który z popularnych cms posiada.
kiwiszon
Cytat(Forti @ 5.03.2015, 22:35:42 ) *
To o czym piszesz to nic innego jak za pewne twig (lub starszy smarty).

Nic nadzwyczajnego wink.gif ale za pewne mało który z popularnych cms posiada.


Tak, coś co działało podobnie do twig. Właśnie wiem, że mało jest takich i ciężko trafić, dlatego zapytałem, bo a nuż widelec ktoś na tym forum miał do czynienia z takim systemem wink.gif
com
no to co za problem dociągnąć twiga do jakiegoś cms który Ci przypadnie do gustu?
mensajero
Podobnie działa pikoCMS. Podstawowa wersja nie jest oparta o MySQL, ale wiem, że powstało kilka ulepszonych przez innych programistów wersji i jedna z nich korzystała właśnie z MySQL.

Inny lekki i prosty w obsłudze CMS to sNews. W snewsie nie korzystamy z takiej składni: {znacznik}, tylko z takiej <?php znacznik(); ?>, ale dostosowanie szablonu to góra 10-15 minut roboty za pierwszym razem i 5 minut za każdym kolejnym.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.