Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: EjTracker - śledzenie czasu pracy
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
freemp3
Witam,
jakiś czas temu zacząłem się dokształcać z Javy, czego efektem jest prosty programik do śledzenia czasu pracy. Obecnie możliwe jest jedynie zarządzanie projektami oraz wykonanymi zadaniami, jednak będę go dalej rozwijał i dodawał nowe funkcjonalności smile.gif Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, co jest dobrze, co ujdzie, a czego lepiej nie robić smile.gif Do uruchomienia programu wymagana jest Java 8.

Adres do github: https://github.com/arkadiuszroch/ejtracker
Adresy do pobrania znajdują się na stronie projektu w github i tam będą one aktualizowane. Zalecam pobieranie pliku z zależnościami (with dependencies).
Posio
Nie działa
freemp3
Cytat(Posio @ 2.02.2015, 23:58:08 ) *
Nie działa

Coś dokładniej? smile.gif Jaki komunikat? Jaką masz wersję Javy? Jaki system operacyjny?
in5ane
Mnie się po prostu nie włącza. Java najnowsza (robiłem kilka dni temu aktualizację). Windows 8.1. Zero błędów.
nospor
Mi tez nie dziala. Odpalam taką komendą:

java -jar twojplik.jar
dostaje komunikat:
Cytat
no main manifest attribute, in ejtracker-0.1.0.jar

Java najnowsza. kubuntu
freemp3
Chyba już wiem, w czym leży problem. Poprawie to wieczorem i dam znać smile.gif
nospor
Czekam z niecierpliwością. Przydałby mi się porządny projekcik taki jak ten. smile.gif
tzm
Cytat(nospor @ 3.02.2015, 09:12:03 ) *
Czekam z niecierpliwością. Przydałby mi się porządny projekcik taki jak ten. smile.gif


zebys mial po premii za siedzenie na forum?tongue.gif
nospor
tja... za każdą godzinę dziwica gratis tongue.gif

Nie róbmy tu OFFTOPICa.
freemp3
Cytat(nospor @ 3.02.2015, 09:12:03 ) *
Czekam z niecierpliwością. Przydałby mi się porządny projekcik taki jak ten. smile.gif

Nie chciałbym Cię rozczarować, ale szału na chwile obecną nie ma. Tak jak napisałem w opisie, jest tylko możliwość dodawania/edycji/usuwania projektów. To samo dotyczy historii wykonanych zadań smile.gif
nospor
Sie potestuje sie zobaczy. smile.gif Potrzeba mi prostego mierzacza czasu.
fizzlebubble
sprawdz RescueTime - jest darmowy.
nospor
@fizzlebubble my tu mowimy o śledzeniu czasu pracy nad projektami. Z tego co widze RescueTime nie daje takiej możliwosci.
fizzlebubble
Ups, a to przepraszam tongue.gif
b4rt3kk
Czy jest to coś w stylu desktopowego redmine, względnie jira?
freemp3
Nie, przynajmniej jeszcze nie wink.gif Obecnie jest to coś w stylu okrojonej desktopowej wersji toggl.
vokiel
Cytat(nospor @ 3.02.2015, 10:54:06 ) *
@fizzlebubble my tu mowimy o śledzeniu czasu pracy nad projektami. Z tego co widze RescueTime nie daje takiej możliwosci.


https://wakatime.com/ + plugin do PHPStorm i masz nawet pokazane ile czasu w którym projekcie, z rozbiciem na technologie (PHP, CSS, JS etc).
A żeby robić śledzenie czas na zagadnienia to jest plugin do Redmine albo https://www.toggl.com/
freemp3
Program został poprawiony smile.gif
Jeśli można prosił bym kogoś z moderacji o usunięcie linku do pobrania z pierwszego postu i wstawienie w tamto miejsce tej informacji:
"Adresy do pobrania znajdują się na stronie projektu w github i tam będą one aktualizowane. Zalecam pobieranie pliku z zależnościami (with dependencies)." smile.gif
Tak więc można pobierać i testować smile.gif
nospor
Cytat
Exception in thread "main" java.lang.UnsupportedClassVersionError: org/json/JSONException : Unsupported major.minor version 52.0
at java.lang.ClassLoader.defineClass1(Native Method)
at java.lang.ClassLoader.defineClass(ClassLoader.java:800)
at java.security.SecureClassLoader.defineClass(SecureClassLoader.java:142)
at java.net.URLClassLoader.defineClass(URLClassLoader.java:449)
at java.net.URLClassLoader.access$100(URLClassLoader.java:71)
at java.net.URLClassLoader$1.run(URLClassLoader.java:361)
at java.net.URLClassLoader$1.run(URLClassLoader.java:355)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader.findClass(URLClassLoader.java:354)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:425)
at sun.misc.Launcher$AppClassLoader.loadClass(Launcher.java:308)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:358)
at pl.aroch.ejtracker.Ejtracker.main(Ejtracker.java:16)

I tyle. Nic wiecej.
Pyton_000
Hehe Java wink.gif
freemp3
Który plik ściągnąłeś? Ten zwykły, czy z zależnościami? Jak możesz to napisz jeszcze, którą dokładnie masz wersje Javy.
nospor
z zależnosciami.

wersja javy: 1.7.0_75

gdy odpalam paczke bez zaleznosci to mam skolei blad:
Cytat
no main manifest attribute, in ejtracker-0.1.0.jar
freemp3
No to już wszystko wiadomo smile.gif
Masz wersję 7, a w pierwszym poście napisałem, że wymagana jest wersja 8, a dokładnie 1.8.0_11 smile.gif
Jave w wersji 8 trzeba zainstalować ręcznie ponieważ nie aktualizuje się ona automatycznie z wersji 7 smile.gif
nospor
Naprawde uzywasz tak nowatorskich i zaawansowanych metod, ze potrzebna jest java8? No smiem twierdzic, ze taki programik powinien z palcem w ... chodzic rownież na ciut starszej wersji javy. Pozostawiam do przemyslenia smile.gif



edit:
no dobra, odpalam przez java 8 taką komendą
/usr/lib/jvm/java-8-openjdk-i386/bin/java -jar ejtracker.jar
dostaje blad
Cytat
Exception in thread "main" java.lang.UnsatisfiedLinkError: org.sqlite.core.NativeDB._open(Ljava/lang/String;I)V
at org.sqlite.core.NativeDB._open(Native Method)
at org.sqlite.core.DB.open(DB.java:161)
at org.sqlite.core.CoreConnection.open(CoreConnection.java:145)
at org.sqlite.core.CoreConnection.<init>(CoreConnection.java:66)
at org.sqlite.jdbc3.JDBC3Connection.<init>(JDBC3Connection.java:21)
at org.sqlite.jdbc4.JDBC4Connection.<init>(JDBC4Connection.java:23)
at org.sqlite.SQLiteConnection.<init>(SQLiteConnection.java:45)
at org.sqlite.JDBC.createConnection(JDBC.java:114)
at org.sqlite.JDBC.connect(JDBC.java:88)
at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:664)
at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:270)
at pl.aroch.ejtracker.model.DbDriver.connect(DbDriver.java:56)
at pl.aroch.ejtracker.model.DbDriver.getConnection(DbDriver.java:92)
at pl.aroch.ejtracker.model.DbDriver.installDatabase(DbDriver.java:135)
at pl.aroch.ejtracker.Application.install(Application.java:145)
at pl.aroch.ejtracker.Ejtracker.main(Ejtracker.java:18)
freemp3
Fakt faktem, nie używam tych nowatorskich i zaawansowanych metod jakie daje Java 8, ale właśnie po to zacząłem pisać ten programik, aby się ich nauczyć smile.gif Tak więc, bliżej lub dalszej, w przyszłości będą się pojawiały w programie smile.gif
nospor
Tak czy siak podalem ci jaki dostaje blad w java 8.
freemp3
Z tego co sprawdziłem na szybko to jest jakiś bug w najnowszej wersji biblioteki która obsługuje SQLite. Co dziwne tylko pod Linuksem. Wieczorem podmienię ją na wersję ciut starszą, ale działającą poprawnie i zaktualizuję paczkę.

Paczka zaktualizowana, teraz powinno działać poprawnie.
nospor
No, odpaliło się smile.gif

1) Czemu po klinieciu STOP znika mi na liscie aktualny wybor i wkakuje bRAK? Jak chce kliknac START to znowu musze wybierac ten projekt co przed chwilą chodził...
Czesto jest tak, ze zatrzymuje projekt, by za 15 minut znow go wystartowac. Czemu nie moge tego zrobic poprzez klikniecie START? Czemu musze go znowu wybierac z listy?

2) Czy da sie zrobic widok, gdzie bede miał liste projektow z sumowanym czasem obok projektu? Nie intereuje mnie projekt w rozbiciu na 100 pozycji, informujacych mnie, ze 100 razy robilem START tego projektu. Mnie interesuje projekt jako całośc i całościowy czas poswiecony na niego.

3) Dane zapisujesz w pliku dbfile.db ? Mógłbys go nazwac jakos bardziej precyzyjniej, np. ejtracker.db ?

4) Brakuje usuwania projektow.

5) A juz w ogole byłoby cacy, jakby można było oznaczac projekty jako zamkniete, co by sie nie wyswietlaly ciagle na liscie do wyboru. Oczywiscie ma byc gdzies lista, z zamknietymi, by jakby co moc je otworzyc, lub poprostu przejrzec

6) Fajnie by było, jakby można było określić grupę. Czyli np. pracuję nad projektem X, ale podzieliłem go na zadania. Chciałbym móc powiedziec, że zadanie X1, zadanie X2 i zadanie X3 należy do grupy X. Potem wyswietlac po grupach
freemp3
1. Założyłem, że jak ktoś kończy jakieś zadanie, to zapewne następne będzie dotyczyło innego projektu, ale faktycznie może lepiej będzie jeśli nie będzie on resetowany (w końcu i tak będzie musiał wybrać nowy projekt z listy).

2. Na liście projektów w ostatniej kolumnie jest podany całkowity czas jaki był poświęcony dla danego projektu smile.gif

3. Nazwa robocza, zapomniałem zmienić przed publikacją smile.gif W kolejnych wersjach zapewne będzie to poprawione.

4. Da się usunąć projekt, ale tylko jeśli nie ma powiązanych z nim żadnych zadań. Takie małe zabezpieczenie, aby przypadkiem nie usunąć projektu z wszystkimi przypisanymi do niego zadaniami.

5, 6. Takie funkcjonalności są w planach i będą powoli dodawane smile.gif Co do grupowania zadań to będzie dodane coś w stylu mechanizmu zgłoszeń, ale wszystko w swoim czasie smile.gif

Będę starał się wypuszczać nowe wersje w miarę regularnie, ale ponieważ projekt rozwijam wieczorami mogą nie być zbyt częste, dlatego proszę o cierpliwość smile.gif
nospor

ad2) Chyba slepne bo nie widze. Mozesz zrobic printscren i zaznaczyc gdzie to masz?
Jedyne co widze to Zadania->Historia i tam mam w podsumowaniu sume wszystkich projektow jakie mam na tej liscie. Jesli w polu wyboru wybiore dany projekt, to wtedy dopiero zobacze wszystkie zadania w tym projekcie ich sume. Jak chce zobaczyc nastepny projekt, to znowu musze go wybrac z listy. Strasznie upierdliwe i nie mam podglądu na całośc z podzialem na projekty.

ad4) Jako zabezpieczenie to powinno byc co najwyzej komunikat: "Ten projekt ma zadania. Na pewno chcesz go usunac?". To co w tej chwili zrobileś jest niewybaczalne wink.gif Nie możesz w każdej dziedzinie myśleć za użytkownika. Ja chce usunac projekt, niewazne czy mam zadania w nim czy nie. Chce i juz. Nie chce, by mi sie wyswietlał na liście projektow. Stworzyłem to testowo albo coś innego i nie chce juz go wiecej widziec smile.gif

ad5,6) No, na piatek ma byc biggrin.gif

edit: ok, widze moge usunac zadania, a potem projekt. Ok, juz lepiej smile.gif

edit: no i jest lista projektow z zsumowanym czasem... starosc nie radosc... sorki smile.gif

edit: no dobra, no to całkiem fajnie to juz wygląda smile.gif Jakby w miare szybko udało ci się zrobic punkt 5 i 6 to w ogóle byłoby super. Trzymam kciuki. smile.gif
freemp3
2. http://prntscr.com/619xyo => http://prntscr.com/619y4x wink.gif
4. Wiem wiem, "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" smile.gif Pomysł bardzo dobry, zaraz sobie go zapiszę i postaram się dodać w kolejnej wersji smile.gif

edit.
No i się spóźniłem wink.gif

Postaram się smile.gif Będę informował w tym temacie o nowych wersjach, a jeśli ktoś będzie korzystał z programu na codzień to przy uruchomieniu dostanie stosowny komunikat wink.gif
nospor
Punkt 6 na dobrą sprawę mógłby zostać rozwiązany przez zadania, ktore teraz już są. Niestety, klikajć start, rozpoczynasz kolejne zadanie w projekcie. Nie ma możliwości kontynuowania rozpoczętego już zadania. Gdyby taka opcja była, to punkt 6 byłby w zasadzie rozwiązany.

Czyli:
wybieram projekt, podaje nazwe zadania, klikam start. W tym momencie startuje mi nowe zadanie. Klikam stop. Za 15 minut chce znowu kontunuowac to zadanie. Klikam wiec start i w tym momecie powinno mi kontynowac zadanie, ktore przed chwilą zakonczylem. Podkreslam, zadanie, a nie ogolnie projekt.
Moze sie jednak okazac, ze chce sie przelaczyc teraz na inne zadanie. Powinieniem wiec moc wybrac projekt->zadanie i moc je kontynowac.

Teraz jak pisalem, kazde klikniecie START rozpoczyna nowe zadanie co wydaje mi się błędem. No chyba, że ty niefortunnie nazwałes to "zadanie" smile.gif
freemp3
Możliwe, że słowo "zadanie" jest trochę mylące i powinno się raczej odnosić do grup, o których mówisz.
To może tak:
W belce menu pojawi się opcja "Historia" prowadząca do okna, które jest teraz w Zadania => Historia. Natomiast "Zadania", posłużą do zarządzania w.w grupami. Oczywiście także zmienią się odpowiednio teksty w oknach, aby nie wprowadzały zamętu smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.