Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Instalacja SQLite3 obok MySQL oraz kilka pytań o wydajność
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > SQLite
Lord
Chce stworzyć prosty CMS i pomyslałem o wykorzystaniu SQLite. Wcześniej miałem ten CMS oparty o pliki tekstowe (własne rozwiązanie, pewnie mało optymalne ale działało), teraz ze względu na to, ze moje rozwiązania powodowało coraz więcej problemów postanowiłem wykorzystać SQLite. Głownym powodem jest prostota aktualizacji bazy. Baza danych głownie zawiera liste produktów. Użytkownik wchodzi do panelu wybiera produkty, pobiera sobie bazę w spostaci pliku *.db wrzuca mój cms z tą bazą, konfiguruje i chodzi. Sam CMS ma za zadanie jednynie używanie SELECTA, bez akutalizacji(UPDATE i INSERT). Aktualizacja bazy dla użytkownika to rzecz bardzooo prosta wystarczy pobrąc nowy plik z produktami i działa smile.gif

tyle w teorii i kilka pytań.

Czy SQLite poradzi sobie dobrze z takim zadaniem?
Jaka jest maksymalna ilość rekordów dla takiego rozwiązania? Czy przy 100k będzie jakiś problem? (moge założyć ograniczenie co do ilości rekordów, które użytkownik może pobrać maksymalnie)

Jak rozwiązać sprawe komentarzy i głosowania? Myślalem o stworzeniue 2 baz w SQLite, jedna z baza produktów (to co opisałem) 2 baza dla skryptu z głosowaniem i komentarzami, tak by przy aktualizacji użytkownik podmienił 1 plik a drugi z jego komentarzami był nienaruszony. Czy to problematyczne rozwiązanie? Poczytałem i wydaje mi się to prostę, ale może ktoś ma doświadczenie w takim czymś.

Ostatnie pytanie może do innego działu ale też się tyczy SQLite. Czy ktoś miał na serwerze zainstalowane sqlite i mysql obok siebie jako moduły apache (debian)? czy to problem? bo narazie admin sprawdził, że jak chciał zainstalowac jako moduł apache to chce odinstalować MySQL? Jak to zrobić, ktoś może pomóc? Googlowalem i nic nie moge znaleź, a niechce działać na otwartym organizmie, bo może się zakończyć zgonem smile.gif
by_ikar
Mysql modułem apache? Sqlite modułem apache? Nic to nie ma wspólnego z apache i nie ma problemu aby to działało na jednym serwerze, ty się tylko z php łączysz do baz i tyle.
Lord
Cytat(by_ikar @ 20.01.2015, 00:28:50 ) *
Mysql modułem apache? Sqlite modułem apache? Nic to nie ma wspólnego z apache i nie ma problemu aby to działało na jednym serwerze, ty się tylko z php łączysz do baz i tyle.


Hmm no to musiałem coś przekręcić smile.gif Admin mówił, że jak chce zainstalować apt-get install php5-sqlite3 to on chce usunąc rzeczy powiązane z mysql jakby chciał go zastąpić wink.gif nooo ale nie będę sie wypowiadał bo sam tego nie robiłem i nie będę wiecej bzdur pisał smile.gif

a co do samej bazy ktoś sie wypowie?
IceManSpy
Na serwerze możesz mieć zainstalowane wszystkie bazy jakie chcesz - MySQL, SQLite, Postgre, Oracle naawet MongoDB. To jest kolejny program na serwerze. Trzeba tylko doinstalować connectory, czyli biblioteki łączące PHP z daną bazą.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.