Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Wordpress]Import komentarzy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
athabus
Hej przenoszę pewien portal na WP. Artykuły mam wrzucone ręcznie, bo wymagały bardzo duże ingerencji, ponownego sprawdzenie itp itd. Mam też bazę komentarzy (baza starego portalu). Teraz chciałbym automatem wrzucić wszystkie komentarze do WP. Identyfikacja artykułów nie stanowi problemu (do komentarzy mam slugi tytułów, które pokrywają się z tymi w WP), ale nie wiem jak ugryźć dodanie komentarzy.

Najprościej byłoby mi wykonać po prostu operacje na bazie danych za pomocą jakiegoś prostego skryptu php, ale nie znam WP i nie wiem czy tak mogę zrobić - przykładowo problemem będzie licznik komenatrzy - każdy artykuł ma zapisaną liczbę komentarzy w swoim rekordzie. Nie wiem czy to jedyna zależność, czy też miejsc w bazie do poprawki byłoby więcej?

Może ktoś tutaj zna się na WP i coś doradzi?
SpiritCode
Wszystko zależy od struktury Twojej bazy danych. Generalnie nie widzę problemu jeśli chodzi o te liczby. Wystarczy na koniec exportu dodać zapytanie sprawdzające ilości dla każdego artykułu. Lub jeszcze w trakcie tegoż exportu podbijać liczbę odpowiedniego artykułu d którego należy komentarz wink.gif
athabus
Nie no oczywiście zmiana liczby to najmniejszy problem - bardziej obawiam się, że naruszę jakąś integralność bazy WP. Robiłem testy na szybko i póki co zauważyłem, że przy dodaniu ręcznym jedyny problem to nie zwiększona liczba komentarzy - jak sam piszesz to jest banalnie proste do naprawy. Bardziej boję się, że wordpress jeszcze gdzieś zapisuje jakieś dane o komentarzach i wyjdzie to w jakimś dziwnym momencie - np. przy aktualizacji systemu etc.

Tak więc pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z WP i wie, czy dodanie komentarza powoduje jakieś zmiany w bazie poza nowym rekordem w comment i zmiana licznika w odpowiednim rekordzie tabeli post.
SpiritCode
Zajrzałem w kod WP i strukturę bazy. Z tego co widzę komentarze zmieniają tylko count i dodają rekord.

Ale dla bezpieczeństwa zabaw się metodą prób i błędów. Zrób kopię testową na której skryptem wrzucisz komentarze i sprawdź wink.gif
athabus
Dzięki za pomoc - tak też zrobię ;-)
SpiritCode
Daj znać jak poszło. Sam jestem ciekaw smile.gif
athabus
Tak jak pisałem wcześniej - już testowałem to rozwiązanie (oczywiście na maszynie testowej) i jedyny problem jaki zauważyłem to to zliczenie postów, które da się załatwić prostym update. Reszta działała dobrze, komentarze pojawiają się w panelu, są prawidłowo sortowane, widać je na listach typu "ostatnio dodane" itp. Jakby coś wyskoczyło w przyszłości przy aktualizacjach czy jakiś ruchach użytkowników, to na pewno dam znać.

//edit - właśnie zauważyłem, że o swoich testach nie pisałem, tylko od razu napisałem o "problemie", który napotkałem z licznikiem. Ale w każdym razie testowałem to wrzucanie przez sql komentarzy i tylko ten jeden problem wyskoczył, a reszta działała jak pisałem wyżej ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.