Witam,

Postawiłem sobie stronę opartą na Wordpressie na swoich serwerze. Ponieważ chciałem aby w zależności od daty wyświetlał się różny baner, podpiąłem do headera funkcję rand() i poustawiałem w jakie dni jakie banery mają się ładować. Wszystko generalnie działa, jednakże headery zaczynają się ładować przy wyświetlaniu strony z jakimś trzy-czterogodzinnym opóźnieniem. Nie wiem dlaczego się tak dzieje :/ Sprawdzałem już godzinę na serwerze (czy nie jest przesunięta), strefę czasową ale wszystko jest ok. Wygląda to tak, jakby coś cachowało ale nie mam pojęcia co by to mogło być bo nic takiego nie doinstalowywałem. Dodam też, że odświeżałem stronę także lokalnie na kompie (gdyby przeglądarka cachowała), ale także bez zmian - na każdym urządzeniu, na którym sprawdzałem, banery zaczynają się ładować z tym samym, kilkugodzinnym opóźnieniem więc wnioskuję, że problem jest na serwerze.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu - może Apache ma jakieś wbudowane mechanizmy cachujące (albo Wordpress)? A może to coś innego? Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.