Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Funkcja przeszukująco - porównująca
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > PostgreSQL
lukpio3
Witam.
Próbuję okiełznać pewnie dla większości z Was prosty temat. Otóż mam tabelę w bazie która posiada kilkanaście kolumn i parę tysięcy wierszy. Ilość wierszy jest zmienna ponieważ tabela tworzona jest z danych wczytywanych z pliku który za każdym razem ma inną długość. W tabeli mam dwie kolumny które mnie interesują. Nazwę je tu kolumna X i kolumna Y. I teraz próbuję zrobić funkcję która wyszuka mi w kolumnie X wartość = 0. Jeśli znajdzie taką wartość to sprawdzi czy w kolumnie Y również nie ma 0. Jeśli jest to takich 2 wierszy mi nie wyświetla. Czyli, w kolumnie X siedzi 0, sprawdzam czy jest 0 w kolumnie Y indeks wyżej (w X[99] jest 0, sprawdzam czy w Y(98) też jest 0) jeśli jest, takich 2 wierszy nie wyświetlam. Natomiast gdy mam sytuację że z X[99] jest 0 a w Y[98] jest powiedzmy 2 czy jakakolwiek inna wartość to takie wiersze są ok i zostają wyświetlone. Pomóżcie bardzo Was proszę bo moje próby niestety póki co to same niewypały.
Crozin
Zakładając, że indeks wiersza reprezentowany jest przez kolumnę idx:
  1. SELECT a.* FROM tbl_name a INNER JOIN tbl_name b ON a.idx = b.idx + 1 WHERE a.x != 0 OR (a.x = 0 AND b.y != 0);
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.