Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Jak ustawić domyślny język
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
L0k0
Witam!

Mam stronę, która obsługuje kilka języków.

Język jest pobierany poprzez GET'em ?lang=XX.

Jak ustawić, by po wpisaniu adresu strony od razu ustawiał się domyślnie jakiś język?

Czyli po wpisaniu www.strona.pl otrzymać efekt www.strona.pl?lang=XX.

Pozdrawiam!
!*!
Pobierz aktualny język przeglądarki http://www.dyeager.org/blog/2008/10/gettin...nguage-php.html i później zrób przekierowanie jeśli ?lang nie istnieje.
L0k0
Ale jak fizycznie wstawić ?lang=XX do adresu?

Jestem w stanie sprawdzić czy lang jest ustawiony:

  1. if(!isset($_GET['lang']))
  2. {
  3. // co tutaj, żeby było www.strona.pl?lang=XX
  4. }


ale jak dodać to, co ma być wewnątrz warunku do adresu? Musiałbym jakiegoś POST'a zrobić czy jak?

Pozdrawiam!

edit:

Zrobiłem tak:

  1. if(empty($_GET['lang']))
  2. {
  3. $_GET['lang'] = $lang;
  4. }


Co prawda w URL nie widzę tego ?lang=pl ale jeśli zrobię echo na $_GET['lang'] to pokazuje prawidłowo. Ujdzie to?
!*!
Do linku doklejasz ?lang=pl czy co tam chcesz.
jak już sprawdzisz jaki język jest w przeglądarce, a zmienna lang nie istnieje, robisz przekierowanie przez header jak wyżej, tylko tyle że ze zmienną.
L0k0
Cytat(!*! @ 8.08.2014, 14:49:28 ) *
Do linku doklejasz ?lang=pl czy co tam chcesz.
jak już sprawdzisz jaki język jest w przeglądarce, a zmienna lang nie istnieje, robisz przekierowanie przez header jak wyżej, tylko tyle że ze zmienną.


Hej,

ale jak dałem header to dostałem info, że nagłówki zostały wysłane. No nic, to rozwiązanie jest nawet spoko, bo mam lang ustawiony i nie widać go.

Pozdrawiam!
!*!
Dlatego musisz to robić przed jakimkolwiek HTML czy użyciem echo w skrypcie PHP.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.