Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Moja gra
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
licha
Oto mój owoc starań ostatnich tygodni, grafika może nie powalająca ale działa sprawdzę jak obciąża serwer
www.bellumorbis.pl
PrinceOfPersia
- wygląda jak strona z 2002 roku...
- polskie litery się krzaczą
- trzeba się rejestrować (really? jak dajesz do testowanai to chociaż testowy login byś dał, albo możliwość grania gościem)
- każda czcionka inna (ale to już rozumiem, że taki styl a la 2002, wtedy też taka była moda, żeby jak najbardziej chaotycznie robić).
- nic do siebie nie pasuje
- stosujesz inline styles (zła praktyka):
Kod
style="width:600px; margin: 0px; background-image: url(http://s1.e-games.net.pl/foty/tlo.gif);min-height: 1100px;position: absolute; color: black">

- centrowanie za pomocą spacji: & nbsp powtórzone z 50 razy (WTF? margines albo padding w CSS sobie ustaw lepiej)
- podwójne <!DOCTYPE html (jedno na początku, a drugie gdzieś tam dalej, chyba dwa razy wkleiłeś przez pomyłkę)
- przestarzałe znaczniki HTML:
Kod
<font color='green'  size='4'>

font już się nie stosuje. od tego są style CSS.
- niezrozumienie do czego służy atrybut alt w obrazkach:
Kod
alt='Tu podaj tekst alternatywny'

ohno-smiley.gif

i to tylko strona główna, dalej nie wchodziłem, ponieważ nie zachęca do rejestracji. Dalej może być jeszcze gorzej. This is wrong on so many levels...
Damonsson
Jak to zrobiłem?

http://www.s1.bellumorbis.pl/targ.php?page=1&jest=2

wink.gif
Spawnm
http://www.s1.bellumorbis.pl/targ.php?page=&jest=2
  1. Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/akszil/domains/bellumorbis.pl/public_html/s1/skrypty/targ.php on line 655
  2.  
  3. Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/akszil/domains/bellumorbis.pl/public_html/s1/skrypty/targ.php on line 656
  4.  
  5. Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/akszil/domains/bellumorbis.pl/public_html/s1/skrypty/targ.php on line 659


http://www.s1.bellumorbis.pl/targ.php?page[]=&jest=2
  1. Fatal error: Unsupported operand types in /home/akszil/domains/bellumorbis.pl/public_html/s1/skrypty/targ.php on line 652


Masa błędnych linków typu: http://www.s1.bellumorbis.pl/\sklep.php
timon27
W sumie nic tu nie jest do oceny.,
Gdybym dostał zadanie: poprawić stronę
to calutką napisałbym od początku, gdyż każdy element jest do wyrzucenia i wstawienia na nowo.

Polecam ci skorzystanie z jakiegoś prostego frameworka z logowaniem i dodanie swoich kodów gry.
PrinceOfPersia
masz dziury bezpieczeństwa - po rejestracji i logowaniu się mogłem założyć kilka identycznych hełmów, pomimo że oficjalnie wg komunikatu w grze można tylko jeden (wystarczy, że otworzyłem kilka zakładek w Plecak przeglądarce naraz, a potem po kolei klikałem , żeby założył hełm), Tym sposobem mój pancerz wywindował się na 11 punktów z -1.

Walidujesz to na serwerze?

Widzę, że długa przez toba nauka, ale nie załamuj się. Nie jest to gotowe, żeby wystawiać to ludziom, ale jako coś dla samoedukacji programistycznej, czemu nie?

Tylko nawet do celów samoedukacji tę stronę należałoby zrobić od poczatku, porządnie.
PS. Tu jest strona o HTMLu (o tym jak HTML dzisiaj wygląda, a nie jakieś stare nieaktualne kursy):
http://ferrante.pl/books/html/
nospor
Można się zalogować nie znając loginu i hasła (akurat mnie zalogowało na ADMINA. Widac to pierwszy login w bazie wink.gif ). Masz niesamowitą podatność na SQLInjection
licha
dzięki za wszystko, zabieram się do dalszej pracy i nauki
Luna_s20
Jestem od was odważniejsza... albo głupsza, bo się zarejestrowałam.
Proponuję nieco zabezpieczyć tą rejestrację. Warto też pomyśleć nad poważniejszymi danymi niż login i hasło - np podanie adresu e-mail, a nawet jakiś link aktywujący(ot - oczekiwania kontra rzeczywistość, ale skoro już wspominałeś o tygodniach pracy...). Bez tego nie ma mowy o żadnym premium które się tam buja po panelu, bo użytkownik zwyczajnie nie poczuje się pewnie na stronie i pójdzie w siną dal.
Nie masz favicon. To źle i brzydko. Wynajdź jakąś i wstaw.

  1. #q {
  2. position: absolute;
  3. left :24px;
  4. top :238px;
  5. }
  6. </style>

Hmmm... powpychaj style w plik css i zaimportuj go do html'a - tak będzie lepiej - również dla nas wink.gif

  1. <b><br><br><a href="send.php">Wyślij wiadomość</a><br><br><table><tbody><tr><td width="250" height="40">Nadawca</td><td width="250" height="40">Temat</td> </tr></tbody></table> </b>


Rozumiem, że to czeka na jakieś oskryptowanie?

Dostałam na loterii kupę pieniędzy - fajnie smile.gif Proponuję, by po wciśnięciu loterii pokazywał się opis, ile i czy to coś kosztuje, oraz info o pkt premium które otrzymuję po wylosowaniu.


  1. Sila 10 320 trenuj

Opisz to, zrób tabelce nagłówek z tytułami, jakkolwiek, bo nie wiadomo jaki jest koszt treningu, a gdzie podana jest wartość umiejętności, o ile wzrośnie po treningu i tak dalej. Dlaczego można wytrenować sobie hp? hahaha!

Na targu można wystawić 0 produktów. Dziwna sprawa, tym dziwniejsza, że nie można się o to 0 licytować smile.gif Po wystawieniu produktu warto byłoby przekierować użytkownika na stronę aukcji, by zobaczył wystawione przez siebie jagody(szkoda, że można wystawiać tylko jagody. A co jak ktoś jest na nie uczulony??)

W profilu wyświetla mi się no_photo ale nie ma żadnego odnośnika by obrazek ten zmienić nareszcie na podobiznę Tuska.

Fajne ikonki niektórych itemków, ale obawiam się, że pożyczone. Kupiłam sobie czapeczkę i oto jaki dziw mi wyskoczył:
  1. Gratulacjie ukonczyles 1 misje !
  2. Wykonales ostatnia czesc misji, mozesz isc odebrac swoja nagrode
Rozochocona tym powodzeniem postanowiłam kupić też przepisy kucharskie z dołu - bo kto wie kiedy między walką a walka najdzie mnie na pomidorową, ale okazały się za drogie.


Jeszcze zimą bym zrozumiała, czemu zakup czapki jest tak ważną misją, ale już lato. Chyba, że ma to związek z lękiem przed dziurą ozonową, ale prawdziwy bohater się pogody nie ulęknie.
Zdaje się że zakupione części garderoby powinny znikać z listy, bądź przynajmniej nie być klikalne - tzn jeśli użytkownik taki twór posiada, powinien to wdzieć na liście - będzie przydatne jak rozbudujesz to, dojdą księgi, zwoje, potiony, zatrute rzutki, 3 paczki zapałek oraz skóra ze świeżych nietoperzy.

Fajnie wygląda walka od strony losowania pkt, (*mam nadzieję że bierze pod uwagę modyfikatory wynikające z broni, doświadczenia, zbroi - np wiadomo że wełniana czapka może zaplątać pazury młodego dinozaura, z kolei dziurawe rękawice osłabiają umiejętność obrony, bo w ręce zimno i miecz trzyma się niepewnie.

Itemki - zarówno w sklepie, jak i na targu oraz w profilu - podziel na kategorie, i układaj w jakiejś kolejności - np od najsilniejszego do najsłabszego, od najdroższego do najtańszego, itd.

Zadbaj o to, by przebieg walki wyświetlał się turowo - niby taki przycisk "atakuj" niewiele da,skoro nie można wybrać sposobu atakowania(warto pomyśleć nad kilkoma do wyboru) ale graczowi będzie lżej wiedząc, że ma kontrolę nad czymkolwiek- dobrym pomysłem jest pokazanie pobojowiska po walce, ewentualnie pokonanego w pozycji leżącej i zwycięzcy z dziarską miną.

Weszłam w "praca", kliknęłam(150 piechotą nie chodzi).
  1. Pracujesz : 0 godzin 0 minut 0 sekond

*sekundy przez 'u' biggrin.gif

Po minucie dalej 0 sekund. Ale nic to, odświeżam pracę i faktycznie właściwy czas się pokazuje(w necie pełno jest różnych ajaxowych bajerków pozwalających na rzeczywiste liczenie czasu na stronie)

Czemu nie można mieć na sobie jednocześnie miecza i rękawic? Pewnie przez to, że dziurawe i z drewnianego sztyletu drzazgi włażą... Nie można mieć też dwóch drewnianych sztyletów(popracuj nad rozdzieleniem broni na jednoręczną i dwuręczną).

Ogólnie coś tam może ci z tego wyjść, ale weź do współpracy jakiegoś grafika i nadrób wygląd(tak, jest teraz moda na jednolite białe tło,ale nie dotyczy to gier przeglądarkowych). Krzyż w plecaku okazał się nie tyle symbolem religijnym co miejscami na założenie noszonych przedmiotów smile.gif Podstaw tam w tle sylwetkę człowieka, to nie będzie tak upiornie.
Tyle, że to ledwie rozbieg pod taką grę.

No i zauważ, że po zarejestrowaniu konta... nadal wyświetla się panel rejestracji - a powinno przerzucać albo do alertu dotyczącego aktywacji, albo - jeśli nie chcesz nikomu uprzykrzać życia, do panelu logowania.

Jedno co muszę pochwalić - gdzieniegdzie natrafiłam na naprawdę fajne opisy, mam nadzieję, że są twojego autorstwa.
No dobrze, potworki też fajnie wymyślone. Szkoda tylko, że wszędzie spotykam tego samego dinozaura. Zamęczysz biedaka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.