Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uwaga na oszusta! [divhler]
Forum PHP.pl > Inne > Giełda ofert > Poszukuję
Stron: 1, 2
fate
Ja właśnie zaciekawiony tematem wysyłam mu zlecenie do wyceny. facepalmxd.gif
nikestylex7
Witam. Panowie jak wygląda Wasza sprawa w dalszym ciągu ? Ja już z prawnikiem działamy. Wiem że prokuratura będzie tym zainteresowana. Za tydzień opiszę co i jak. Na tę chwilę chciałbym się dowiedzieć więcej od osób które złożyły wniosek na policję. Jak teraz to u Was wygląda ?
AresM
Witam innych poszkodowanych sad.gif
Na pewno jest Nas o wiele więcej. W listopadzie - grudniu realizowałem projekt (wraz z innym developerem) serwisu z konkursami. Nie mam kontaktu z typkiem od końca grudnia. Czy już składaliście jakiś zbiorowy pozew?
nikestylex7
Ja nie składałem , ale inni podobno tak. Ja od razu do mojego prawnika dałem wszystko co miałem. Wiem że firma dalej działa w ceidg
eveneme
Ja czekam na rozprawę która odbędzie się 23maja, mój prawnik mówił, że Pan divhler nie ma szans więc nie mamy o co się martwić ten człowiek będzie ukarany przez sąd za swoje czyny smile.gif Jeżeli ktoś jeszcze nie złożył pozwu to proszę się nie bać i składać. Pozdrawiam
Invisible
Wspomniany osobnik pisał do mnie dziś z adresu:

kontakt@alaincode.eu

odnośnie mojego ogłoszenia:
Temat: Zlece Wykonanie serwisu prywatny projekt

Dane z http://www.eurid.eu/en/whois-search dla domeny alaincode.euDobrze, że powstał taki wątek wink.gif
makensis
Do mnie też... stanęło na wpłacie zaliczki, której nie zrobiłem przez wcześniejsze negatywne doświadczenia.
Nes.
Do mnie również napisał, oczywiście nie wpłaciłem żadnych pieniędzy, sprowokowałem go do podania swoich danych, w moim wypadku posłużył się takimi:

kontakt@alaincode.eu

Alaincode/Alain Burnier
ul.Piłsudskiego 17
08-110 Siedlce

Konto:
88 1750 0012 0000 0000 2870 0334
miras
O proszę... przejdę się tam niedługo, akurat mam kilka minut drogi wink.gif
MateuszDibo
Nauczka na przyszłość nie wpłacać zaliczek, nawet jeżeli firma jest zarejestrowana to macie przykład, że to może być oszust. Ciężko zabezpieczyć się przed potencjalnymi oszustwami, sam dwa lata temu realizowałem dla klienta rozbudowaną aplikację biznesową zatrudniłem z polecenia do współpracy przy niej doświadczonego programistę z portfolio i potwierdzonymi telefonicznie referencjami. Rozliczaliśmy się etapowo po 12 tygodniach pracy (12 rozliczeń po 2tys euro) gość znikł, zostałem oszukany na prawie 100 tys zł po przeliczeniu na PLN. Złożyłem sprawę w sądzie, okazało się że gość nie posiada żadnego majątku nie ma z czego ściągnąć należności. Udało mi się z nim jednak spotkać i porozmawiać po ponad roku czasu i podpisałem z nim ugodę na 800 zł miesięcznie (będzie mnie spłacał przez 9-10 lat) wypadł z zawodu i pracuje w jakimś zakładzie. Więc recepty na bezpieczeństwo nie ma żadnej.

Napisałem do tego oszusta maila pod pretekstem chęci zlecenia wykonania serwisu internetowego żeby sprawdzić czy nadal działa i działa. Gdy zapytałem o rozliczenie wspomniał o zaliczce ale i że może to być rozliczenie etapowe na dobrą sprawę co to jest zlecić komuś wykonanie I etapu wziąć z 3, 4 tys zaliczki i znów zniknąć.
Kryptosco
No ja też dałem się oszukać. Rozmawiałem z nim przez telefon...
daniem
Witam.
Otóż ten gość zrobił coś gorszego niż nie oddał kasy. Po pierwsze na początku zleciłem mu zakodowanie i wdrożenie szablonu do Prestashop na kwotę 500 zł. Oczywiście żadnej zaliczki nie wpłacałem. Miał robić to 5 dni. Wyszło na to że robi to około 2 tygodni ponad. Dodam jeszcze że wychwalał się że robi wszystko dosłownie wszystko. Pisał właśnie do mnie z maila: kontakt@alaincode.eu . Później napisał on z maila: divhler@divhler.com pisząc że ma kontakt do mnie od Alana... Dobra. Potrzebowałem aktualizacji sklepu. Zaczął kombinować. Tak wykombinował że dwa sklepy kompletnie zepsuł. Strzeżcie się! Idź na policje. Ode mnie kasy nie wyłudził ale jakbym go spotkał to nie ręczyłbym za siebie...

Radze unikać kontaktów z:
ertainers.com
divhler@divhler.com
kontakt@alaincode.eu
Adam Hejnowicz
Tajgeer
Trafiłem na ten temat przypadkowo, nick mi wydawał się jakiś znajomy, sprawdziłem swoją skrzynkę.

28 sierpnia 2012 roku otrzymałem wiadomość następującej treści (od divhler@topclub.pl, oryginalne formatowanie zachowane):
Cytat
Witam Serdecznie,widnieje pod nickiem divhler,jestem
grafikiem,programistą,doradcą ds.marketingu,pracuję w 2 firmach
marketingowych,oraz na wielu prestiżowych witrynach m.in w e-sporcie,jestem
zarządcą organizacji Universal Soldiers,Clan Poland,my-nomercy,oraz pełnię
funkcję admina odn.fify na witrynie allplay.pl,jak i pracuje na wielu
witrynach poświęconej innej tematyce.Z racji,że kontaktowałem się z jaszo
odn.współpracy,skierował mnie do Ciebie,lecz poprzez gg nie odpisywałeś,na
wiadomość,którą wysłałem na forum(pw),również nie zamierzałeś
odpowiadać,więc prosiłbym o jakąkolwiek decyzje w zw.z moją propozycją.Z
racji,że zauważyłem,że posiadasz kompetencje programistyczne,jestem w
stanie Tobie zasugerować 3 propozycje,oto one:
-współpraca zw.z agencją interaktywną,która wykonuje zlecenia,zlecone
przez klientów,z zakresu graficznego,programistycznego,marketingowego
-współpraca zw.z witrynami,które prowadze,polega na wykonywaniu
zleceń,zw.z działalnością witryn
-współpracą z moją osobą,jest to forma niezobowiązująca,która polega na
wykonywaniu zleceń,zleconych przeze mnie.
Jeżeli jesteś zainteresowany jakąkolwiek formą współpracy,prosiłbym o
kontakt.Pozdrawiam,Divhler
daniem
UWAGA!!!
Ten gość ma profil na tym forum. Nick to: macierz691
Pisze do mnie maile i próbuje wyłudzić pieniądze. Ponadto podszywa się jako podwykonawca. W dodatku próbuje mnie nastraszyć adwokatem itd. Coś chyba trzeba będzie z tym oszustem zrobić, bo tak nie może być.

Posługuje się nowym adresem e-mail: macierz691@o2.pl
kvbala111
Owszem kolego to ja mam taki mail i właśnie do Ciebie pisałem.

Jestem jednym z podwykonawców dowiedziałem się tego dopiero dzisiaj gdy szukałem informacji o osobie dla której robiłem sklep gdyż z tą kontakt mi się urwał wink.gif

Po przeczytaniu tych wszystkich postów ciężko jest przyznać ale zostałem również przez niego oszukany robiąc zlecenia dla firmy związanej z tym panem powyżej jak i dla innej z którą też chciałbym się skontaktować.

Alain Burnier / kontakt@alaincode.eu / divhler

po tym jak wykonałem dla niego zleconą pracę nie rozliczył się ze mną oraz ignoruje moje wiadomości .


Kolego @up , źle mnie zrozumiałeś - oczywiście wszystkie sprawy mogą sprostować wysyłając odpowiednie zrzuty rozmowy


Edit : Ej no kurde gościu szanujmy się...

o czym Ty piszesz ... jaki adwokat ?
rimi
To i ja się dołączę do tematu jako osoba poszkodowana.

Pan Adam H. właściciel firmy Ertainers zdecydował się przyjąć zlecenie ode mnie na prace programistyczne.
Nauczony życiem podpisałem umowę i zgodnie z jego prośbą wpłaciłem zaliczkę (zapewnienia, ze pracuje dla kilku korporacji i on bez zaliczki nie bezie nic robił).
Kontakt się urwał, facet nigdy nie skończył tego zlecenia.

W 2014 roku podałem go do sądu, sprawa wygrana a w tej chwili komornik szuka pieniędzy (niestety narazie z mizernym skutkiem).

Co najlepsze w całej historii gościu miał czelność wpisać sobie w portfolio moja stronę, w któej nigdy nic nie zrobił! Trzeba mieć tupet!

Dzisiaj napisała do mnie Pani z jakiejś innej firmy (z racji, że znalazła moją stronę w jego portfolio) czy polecam współpracę z tą firmą, bo zgłosił się do nich do wykonania jakiś usług programistycznych, tym samym odświeżyłem sobie ten temat.

Osoby poszkodowane powinny po prostu złożyć pozew do sądu (oczywiście jeśli macie umowę bo jeśli ustalenia były na gębę będzie trudno).

Nie odpuszczajcie!
!*!
Właśnie dostałem info na firmową skrzynkę od kontakt@alaincode.eu z zapytaniem czy nie jestem zainteresowany współpracą odnośnie wdrażania WP i Presty, ciekawe bo zajmuje się w ogóle czym innym...

Ktoś z poszkodowanych w tym temacie zgłosił sprawę czy skończyło się na zamiarach?
rimi
Cytat(!*! @ 25.01.2016, 13:24:57 ) *
Ktoś z poszkodowanych w tym temacie zgłosił sprawę czy skończyło się na zamiarach?


przeczytaj post nad Twoim smile.gif
!*!
Cytat(rimi @ 25.01.2016, 12:37:54 ) *
przeczytaj post nad Twoim smile.gif


Miałem na myśli tych z pierwszych stron smile.gif jakiś pozew zbiorowy może? Domyślałem się, że takie sprawy są nie do wygrania, szczególnie przy małych kwotach, każda z osobna, ale jak widać działalność tego kogoś ma się dobrze...
rimi
Cytat(!*! @ 25.01.2016, 13:45:39 ) *
Miałem na myśli tych z pierwszych stron smile.gif jakiś pozew zbiorowy może? Domyślałem się, że takie sprawy są nie do wygrania, szczególnie przy małych kwotach, każda z osobna, ale jak widać działalność tego kogoś ma się dobrze...Kwota nie ma tutaj znaczenia - jeśli jest niezasadna to niezależenie czy ktoś pobrał 5 zł czy 5 mln zł należy się jej zwrot wraz z odsetkami ustawowymi i sąd będzie działał na tej samej zasadzie niezależnie od kwoty.
Trzeba się tylko spiąć w samym sobie i iść zgłosić to na policję, reszta będzie się już sama dziać.
Przy zbiorowym, na pewno pole rażenia byłoby większe.
webers
Witam! No ludzie... 2 lata zaraz minie od tego wątku i koleś nadal robi "interesy"? Gdzie ten pozew zbiorowy? Czy tylko pojedyncze zgłoszenia poszły? sad.gif Dziś puściłem ogłoszenie (tzn w środę). do sieci że szukam grafika i odezwał się "ów spec od wszystkiego". Oczywiście jak zawsze tak samo Gadka przez telefon, na luziki tłumaczenie co i jak, że posiada 60 osób w zespole... i 150 zleceń miesięcznie wink.gif Bardzo nalegał na otrzymanie zlecenia w postaci kodowania projektu dla mojego klienta a było to zlecenie pod Prestashop. A nawet zakoduje pod wszystko co będzie chciał klient. Po opowiadał jakie to inne cmsy są do kitu i nie radzi z nich korzystać. Takie mądrości. Od razu wydał mi się podejrzany dopiero sprawdziłem go jak wysłał z maila umowę do podpisania z klientem (bardzo dużo błędów stylistycznych ale cóż nie jest on podobno humanistą). Rozmowa była na Facebooku. Miałem wpłacić też zaliczkę nawet skusił się aby zrobić to właśnie poprzez umowę bo wpłacać na gębę nie zamierzam. Miałem to podpisać (albo mój klient) i on jako druga strona czyli
Cytat
. Ertainers Adam Hejnowicz ul. Radomska 4/46,41-219 Sosnowiec,NIP:6443505305,REGON:243431795. . . . . . . . , zwanym dalej Zleceniobiorcą.
(dane publiczne w KRS). I po tym wpłatę na jego konto. Od razu powiedział że gdy zrobimy razem jedno zlecenie opowie o tym bałaganie na jego temat... Zapaliła mi się czerwona lampka. Cytuje:
Cytat
a jakbys sie zgodzil na zaliczke wtedy bym pracowal wtedy na twoim serwerze i nie byłoby mozliwosci ze cb wykiwam" bo pewnie o to tobie chodzi
Cytat
wiem,ze bazujesz na sfabrykowanych opiniach w sieci ale kiedys ci to wyjasnie jak sie lepiej poznamy
Więcej http://wklej.to/uAaio Chyba nazwał np ten wątek fabryką złych opinii tongue.gif Za każdym razem dążył do tego aby potwierdzić że będzie miał to zlecenie i jest pewne że dojdzie do współpracy. Stanęło na tym że miałem spytać klienta czy chce to kodowanie pod Preste czy inny silnik (bo odradzał czarodziej Alain inne). Obecny mail to ten sam który został podany wyżej a.h.....@ertainers.com

Ja też przez przypadek znalazłem ten wątek gdy w google wpisałem jego maila. Tak więc nie padlem ofiarą tego kolesia, a chciałem napisać tutaj że nadal jest aktywny..

@edit koleś jest w ch... szczery.. http://scr.hu/0q2lf/5pfkd http://scr.hu/0q2lf/ejt2m
daggoth
Może i ja dodam coś od siebie ...

Mojej firmie zostało zlecone kilka zleceń od tego gościa :

1. Wykonanie kilku dodatków do strony z serialami online (wordpress) :
- podpisałem z nim umowę ale do tej pory nie dostarczył mi wszystkich materiałów niezbędnych do działania.

2. Wykonanie poprawek do kalkulatora "blatów" w .Net
- bez umowy gdyż kwota stosownie niższa

3. Stworzenie formularza zaczytującego formularz z providenta
- nie ruszone

4. Poprawki w projekcie opartym o EasyLogin
- gotowe.

Wysłał mi niedawno dość spore zlecenie wykonania, serwisu RTV ale po wycenie cisza... A szkoda, bo tak pięknie przygotowanego briefu i opisu funkcjonalnego od klienta to jak żyję jeszcze nie widziałem! Nawet DataFlow diagram na kartce narysowany smile.gif
Kontakt się urwał, zacząłem drążyć w Internetach aż trafiłem na ten wątek. Obecnie jestem w porozumieniu z firmą od Kalkulatora, jak się dowiedziałem Adam Hajnowicz zaproponował im kwotę 3x niższą od tej jaką ze mną ustalił! Po przesłaniu wersji demo i pobraniu zaliczki od klienta zniknął - urwał także kontakt ze mną i zmienił numer telefonu.

Wszystkie dane z postów wyżej się zgadzają. Podpisał ze mną umowę i podbił pieczątką (zlecenia nie wykonam z wiadomych powodów). Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego.

Kontaktował się z maila kontakt@alaincode.eu - ostatni mail z dnia 22.02.2016 o 18:45
adi5497
Witam, komuś udało się odzyskać pieniądze ?
qazzaq123
Tak Pan Adam Hejnowicz cały czas jest aktywny i kiwa ludzi.
Właśnie otrzymałem informacje od komornika o bezskutecznej próbie egzekucji długo w stosunku do niego.
Dług na tyle niewielki, że szkoda pieniędzy na próbę jego odzyskania.
Niestety wszystkie konta zajęte z systemu KIR OGNIVO są puste i nie wpływają na nie żadne środki.

Dodatkowo dowiedziałem się, że jest prowadzonych w stosunku do niego wiele postępować i to również z urzędów.
Najgorsze jest to, że Adam Hejnowicz nadal oszukuje jak może i będzie to robił nadal, a Polski system jest taki, że jak nie ma nic i będzie dbał, aby to było robione przez kogoś to będzie dalej bezkarnie oszukiwał ludzi i dostawał pieniądze w gotówce lub na prywatne konta.

Uwaga Adam Hejnowicz to oszust, jak ktoś go spotka osobiście proponowałbym zasadzić mu "lampe" prosto między oczy tak na dzień dobry za oszukiwanie ludzi.
Niestety nie jestem za przemocą, ale to chyba jedyny sposób, aby przemówić mu do rozsądku.
Ciekawe, że taka osoba pewnie jeszcze myśli, dlaczego oni wszyscy się na mnie uwzięli :-)
DzieX
Niestety i ja dałęm się naciąć. Wystawiłem takie zlecenie http://www.itprojectplace.com/zlecenie/kon...orki-forum/1646
Zgłosił się do mnie z adresu kontakt@alaincode.eu
Po opłaceniu faktury przestał odpisywać na maile.

Czy ktoś dysponuje możę jakimiś użytecznymi danymi tego oszusta? Np numerem telefonu.
13thangryman
Cytat(DzieX @ 8.08.2016, 11:50:18 ) *
Czy ktoś dysponuje możę jakimiś użytecznymi danymi tego oszusta? Np numerem telefonu.

Ten email jest wciąż aktualny tak samo jak sprawa związana z oszukiwaniem ludzi. Ktokolwiek zgłaszał oszustwo lub próbował zdziałać coś w sądzie? Widocznie nic to nie dało, ale z drugiej strony - może zbyt mało osób skusiło się na zrobienie czegokolwiek w celu odzyskania pieniędzy?
Tomplus
Przy pozwie zbiorowym można więcej ugrać. Wystarczy aby oszukani ludzie skrzykli się razem.
Quechua
Też dałem się nabrać, 1200zł straty - zamówienie na kodowanie (wcześnie zrealizowane drobniejsze i opłacone bez problemu).
Ostatni adres z jakiego pisał: kontakt@alaincode.eu
Tomplus
Ale skąd wiesz że to ta sama osoba?
13thangryman
Cytat(Tomplus @ 4.01.2017, 12:23:55 ) *
Ale skąd wiesz że to ta sama osoba?

Ja wiem, że to ta sama - w mailu przedstawił się mówiąc, że Ertainers to firma, którą prowadzi.

Są więc jacyś chętni na pozew zbiorowy? Potrzeba min. 10 osób - możnaby się zebrać w grupie na fb i zorganizować wszystko.
Boshi
Panowie odświeżam.

Dostałem kilka propozycji w przeciągu 2-3 miesięcy od tego pana (jako podwykonawca) . Email kontakt@alaincode.eu wczoraj ukończyłem jedno. Zaliczkę niby wpłacił, projektu jeszcze nie przekazałem.
co ciekawe, zaliczka paypal z emaila

mariahejnowicz@gmail.com

również sosnowiec (konkretnych danych nie mogę podać publicznie)

fakt, że odpisuje na maile po kilkunastu minutach, ale wygląda to tak jak by się paliło ;]

Jak to jest, że gość po tylu wyrokach dalej prowadzi agencje?


http://www.ertainers.com/
Pyton_000
A co wyrok zmienia? Wyrok może nakazać zwrot środków wraz z odsetkami + ew. jakiś wyrok w zawiasach za oszustwa na szeroką skalę czy coś w ten deseń.
Boshi
W kwestii prawnego prowadzenia firmy teoretycznie nic.. ale dziwne, że się utrzymuje normalnie mając długi;]

Na internecie o nim głośno ;]
daro0
A macie w ogóle świadomość tego że wklejając linki i wpisując hasła kluczowe, typu nazwa firmy a nawet jego nicki, którymi się posługuje tylko go pozycjonujecie? I co z tego że są złe opinie, kiedy to część z odwiedzających i tak to:

a) oleje
cool.gif nie będzie w to wierzyć
c) i tak podejmie współpracę, znając ryzyko

Jestem ciekaw ilu to jest takich, którzy to właśnie mają świadomość ryzyka a i tak podejmują współpracę?

Długi? Ciekawe jak długo w praktyce trwa odzyskanie należności, biorąc pod uwagę jeszcze przedawnienie, chyba 2 lata jeśli się nie mylę? A i jeszcze w grę wchodzą nieduże jak sądzę kwoty? Jakie to są kwoty? Często kilkaset zł, rzadziej kilka kafli a już tym bardziej kilkadziesiąt kafli za wykonanie większego serwisu.

Sprzedaż wierzytelności w ogóle działa? Windykacja jest skuteczna? Komornik to na szczęście na wielu jeszcze działa. Factoring działa?

Jak to działa? A no tak że:

1) goście nie płacąc Wam albo spóźniając się z płatnościami poprawiają sobie w ten sposób płynność finansową
2) i tak będą mieli zlecenia bo nie każdy ten wątek znajdzie i nie każdy tu zagląda, szczególnie jeśli szukają zagranicznych zleceń a nawet i w Polsce są szanse na trafienie na takich, którzy nawet o nim nie słyszeli.

Podobno na portalach aukcyjnych to były też takie akcje, że goście wygrywali zlecenia za śmiesznie niskie stawki, które oferowali a potem szukali podwykonawców oferując im ceny wyższe niż sami proponowali klientom, wiadomo że żeby w tym przypadku budżet się domykał to ktoś nie dostanie kasy albo tylko jej część, w tym przypadku podwykonawca który dostanie albo śmieszną zaliczkę, albo w ogóle nie dostanie wynagrodzenia. Ktoś gdzieś pisał o jakiejś sitwie szukającej podwykonawców na portalach zleceń i żeby bez min. 50% zaliczki nie pracować i w sumie miał rację.
Boshi
Z drugiej strony nie oddajesz projektu jeżęli kasa nie wpłynie na twoje konto smile.gif
lukas1986s
witam wszystkich, czy sa jakies osoby ktore zalozyly sprawe A. Hejnowicz ?
Boshi
To opowiem własną historię smile.gif

Miałem klienta z anglii, wszystko niby ustalone. Czekałem na zaliczkę i miałem ruszać z projektem. Nagle kontakt się urywa. Dostaje 2-3 dni później e-maila od tego Pana czy jestem zainteresowany takim i takim projektem. Po wymianie kilkunastu maili, skapnąłem się, że to ten sam projekt co dla tego gościa z Anglii (o ironio..). No nic, ustaliliśmy zaliczkę (15% ceny zlecenia) na paypal, wpłata przyszła, niby ok. Zacząłem zlecenie, w tym czasie kontakt był bardzo dobry, pod koniec po wystawieniu na serwer (jakieś 6-8h pracy), dostałem kilka informacji zwrotnych co do poprawy jeszcze + ewentualnie dopłata do nowych rzeczy ze względu, że sam projekt się trochę rozrósł. I tu klops, kontakt spadł do poziomu jednego maila na dzień, mimo moich próśb o wpłatę całej ustalonej kwoty za pierwszą część (wykonana), pytania o to w jaki sposób się rozliczymy (dwa maile o tym napisałem mu). Termin był na 14 maja. Od 12 nie ma z gościem kontaktu żadnego. Zostałem z projektem i zaliczką (mierną). Nie polecam z gościem w żaden sposób współpracować. Mimo, że nie zostałem w bezposedni sposób oszukany to pośrednio już tak, bo straciłem sporo czasu na coś co nie zostało odebrane,
mrc
Co prawda nie pracuję jako freelancer, ale gdybym pracował w taki sposób, to zaliczka minimum 50%. Nie dasz tyle - nie współpracujemy.
Boshi
A z tego co wiem to facet dalej naciąga ludzi... może warto ten temat przykleić dla ostrzeżenia?
konsument
Świeżutkie ogłoszenie: http://oferia.pl/zlecenie/item1651918-posz...alej-wspolpracy
Jakby zaginęło w akcji: https://www.awesomescreenshot.com/image/271...9cd49725d354122
shadeborn
Do mnie także zgłosiła się ta osoba, zasypała mnie ogromem natrętnych maili z różnymi "ofertami". Osoba ta nie ma zielonego pojęcia o programowaniu, bierze każde zlecenie jakie się jej trafi, następnie próbuje znaleźć programistę, który podejmie się wykonania tego zlecenia.

Dodatkowo, wysyła on prywatne dane swoich klientów gdzie popadnie, a także dane logowania do ich paneli administratorów, baz danych, czy nawet systemów płatności! Np. dostałem "ofertę" importu danych klientów do prestashop, zanim się w ogóle zgodziłem człowiek ten od razu wcisnął mi dane logowania do sklepu klienta, gdzie miałem dostęp do wszystkich prywatnych danych właściciela strony, danych na temat użytkowników sklepu oraz danych na temat płatności. Mało tego, z maili jakie otrzymywałem wywnioskowałem, że nie tylko import nie powiódł się, ale także zostały skasowane aktualne dane klientów w całym sklepie i dane faktur.

Dziś także otrzymałem maila od tej osoby odnośnie wykonania modernizacji serwisu, znów otrzymałem pełne dane klienta i dane logowania do prywatnych paneli, o które nawet nie prosiłem...

Radzę unikać kontaktu z tym człowiekiem (divher, a.hejnowicz@ertainers.pl), nie wykona on prawidłowo żadnego zlecenia, a także naraża swoich klientów na poważne straty!
Tomplus
@Shadeborn
A kontaktowałeś się z właścicielem? Że ma do czynienia z oszustem?
eveneme
Mnie też oszukał około 2 lata temu za 3 zlecenia nie zapłacił i kontakt się urwał smile.gif Zwykły oszust, dziwię się, że jeszcze nie siedzi w pierdlu. Widziałem na innym forum kolesia oszukał na 6tyś zł w 2014roku a nadal funkcjonuje smile.gif
shadeborn
@Tomplus

Po znalezieniu tego wątku na forum wysłałem ostrzeżenie do właściciela strony. Adres e-mail fras.lukasz@gmail.com także jest powiązany z a.hejnowicz
nikestylex7
Witam. Jak wygląda sytuacja? Czy odzyskał ktoś coś od tego osobnika?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.