Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uzycie random() do zmiany slow kluczowych na stronie
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
slimboot
Czytalem niedawno, ze na wypozycjonowanie ma wplyw zawartosc strony, tzn. text. i to unikatowy z wystepujacymi slowami kluczowymi.

Przykladowo, ze zakladam strone, do nauki jezyka angielskiego. I na stronie glownej umieszczam tytul <h1>, ze slowem kluczowym np "Nauka angielskiego", oraz unikatowy tekst-opis.

Gdybym uzyl funkcji random() w php i za jej pomoca generowal rozny tytul. Powiedzmy, raz by to bylo "Nauka angielskiego", innym razem "Angielski dla poczatkujacych", itd.

Moje pytanie brzmi, czy mialo by to dobry wplyw? Na prosty rozum, moglbym w ten sposob miec mnostwo roznych slow kluczowych przekierowujacych, do mojej strony. Niezaleznie czy by ktos w googlach szukal "Nauka angielskiego" czy "Angielski dla poczatkujacych", zawsze by przekierowalo do mojej strony glownej.

Jak w rzeczywistosci, to by zostalo zindexowane przez robota google? Czy uzycie funkcji random() w tekscie na stronie byloby indeksowane jako pelnowartosciowy unikatowy tekst?
ferenc0adam
Zbyt proste, by działało wink.gif Korzystał by z tego każdy. Dodatkowo f random() nie jest jakoś nieznana, więc dziw, że do dziś nie byłby to standard. Bez szukania informacji w necie wyciągam więc wniosek, że to tak nie zadziała.
slimboot
Troche tego nie rozumiem, bo czy to by znaczylo, ze kazdy tekst wywolany na stronie za pomoca skryptu php, nie jest powaznie traktowany przez robota google?

Jezeli za pomoca funkcji random() przypisze do zmiennej losowe slowa kluczowe, a potem wyswietle tekst za pomoca zmiennej, to wedlug twojej wypowiedzi, wszystko co by pochodzilo ze zmiennej nie mialo by zadnej wartosci. A z takiej zmiennej przeciez pochodzi tekst np z bazy danych MYSQL w przypadku wielu serwisow ogloszeniowych, komentarzy, a takze chociazby tego forum. Posty i ich tytoly, ktore nieraz znajdowalem w googlach przekierowywaly mnie na to forum.
sazian
wydaje mi się że tu bardziej chodzi o to żeby poszczególne podstrony miały różne słowa kluczowe("unikalne" dla tej podstrony), a nie o to żeby jedna podstrona miał losowe słowa
slimboot
Chyba juz znam odpowiedz. Zapewne robot Google, za kazdym razem indexujac strone, aktualizuje inforamcje o jej zawartosci, wiec takie cos by zapewne nic nie dalo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.