Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wykonywanie kodu PHP w Mambo (mambot)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Algorytmy, klasy, funkcje
Bakus
  1. <?php
  2. defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );
  3.  
  4. $_MAMBOTS->registerFunction( 'onPrepareContent', 'botParsePHP' );
  5.  
  6. function botParsePHP( $published, &$row, &$params, $page=)
  7. {
  8. global $mosConfig_absolute_path, $mosConfig_live_site;
  9. $regex = &#092;"#{mosphp}(.*?){/mosphp}#s\";
  10. if (!$published)
  11. {
  12. $row->text = preg_replace( $regex, '', $row->text );
  13. return;
  14. }
  15. $row->text = preg_replace_callback( $regex, 'botParsePHP_parser', $row->text );
  16. return true;
  17. }
  18.  
  19. function botParsePHP_parser(&$string)
  20. {
  21. $eval = $string[1];
  22. eval(' ?' . '>' . $eval . '<' . '?php ');
  23. $string = ob_get_contents();
  24. return $string;
  25. }
  26. ?>

Wystarczy, że powyższy kod umieścisz w pliku /mambots/content/mosaddphp.php i wszystko co wstawisz pomiędzy {mosphp} i {/mosphp} będzie przelatywało przez php... biggrin.gif

Przykład strony:
Kod
{mosphp}
<?php
    phpinfo();
?>
{/mosphp}

Po wywołaniu tej strony zobaczymy wynik działania funkcji phpinfo();
Przemek211
Prosiłem kolege Bakus o pomoc na gg ale nie chciał za darmo.
Trudno może wy pomożecie.
Kod skopiowałem do odpowiedniego pliku i na serwer i działa wyświetla po wpisaniu do przeglądarki direct acces... niestety nie działa mi na stronie tzn. robię moduł i kopiuję przykład ale wyświetla się tylko (przemek.info/mambo/) {mosphp} {/mosphp} mam mambo 4.5.4 pl
alejazda
ponizej zamieszczam pelna paczke potrzebna do zainstalowania tego mambota: mosaddphp.zip

zawiera ona kod Bakusa z dolaczonym XML niezbednym do procesu instalacji z panelu admina (MENU: boty -> instaluj -> 'wczytaj plik i zainstaluj')
zend
Cytat
2.11.2006
a co Cię tak na odkopywanie staroci wzięło?
alejazda
pol dnia dzis szukalem w necie mambota, ktory pozwoli na wstawienie kodu PHP w content, ale albo linki byly padniete albo domeny martwe winksmiley.jpg
w koncu trafilem na posta Bakusa, dolaczylem XML, ubralem w ZIPa i mam czego szukalem w koncu, a ze Przemo prosil o helpa (troche dawno w sumie, ale moze sie komus przyda jak mi dzisiaj) to wrzucilem biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.