Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TDD
Forum PHP.pl > Inne > Książki
NetBeans
Cześć. Potrzebuję książki o programowaniu sterowanym testami. Jesteście w stanie polecić coś typowo pod PHP(Unit)? Jeżeli nie, to cokolwiek innego?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;>
irmidjusz
jeśli poczekasz trochę, będzie to: http://helion.pl/ksiazki/tdd-sztuka-tworze...beck,tddszt.htm smile.gif
NetBeans
A ewentualnie coś, co jest teraz dostępne?
irmidjusz
W większości ostatnio wydawanych książek do PHP jest przynajmniej jeden rozdział dotyczący testów i PHPUnit wink.gif W sieci jest dużo materiałów, o co chodzi i jak to robić. Nawet w dokumentacji PHPUnit jest sporo na ten temat.
NetBeans
Abstrahując już od TDD, każda książka o PHP, która została ostatnio wydana, to liźnięcie po każdym możliwym temacie. Nie widać żadnej interesującej pozycji. Masakra.
Lion
Cytat(irmidjusz @ 4.01.2014, 04:28:38 ) *


Wskazana książka już została wydana. Przeczytał ktoś ją już i może powiedzieć czy warto kupić?
irmidjusz
Jak dla mnie warto, bo pokazuje sposób myślenia Kenta, zawiera też jego uwagi na temat programowania i testów. Pierwsza część książki to przykład w Javie, druga w Pythonie, trzecia jest nieco teoretyczna, omawia pewne typowe zagadnienia pojawiające się w TDD. Nie jest to więc książka dotycząca bezpośrednio PHP, ale ogólnie o TDD, testowaniu i programowaniu. Rzekłbym: dobra lektura ogólnorozwojowa tongue.gif Zresztą, wystarczy zobaczyć jakie ma oceny i komentarze smile.gif Jak to ktoś napisał: klasyka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.