Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysylanie do bazy mysql pod warunkiem ze...
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
lexis72
Witam, chcialbym zrobic warunek przy formularzu wysylania kodow aby do bazy wstawiane byly tylko ustalone przeze mnie kody zapisane w $ZMIENNA. TO znaczy jesli ktos w formularzu wpisze blablabla to taki tekst nie zostanie wyslany do bazy a jesli ktos wpisze kod ktory ustalilem w zmiennej to takie cos do bazy zostanie wyslane. Zrobilem taki warunek ale nie dziala, za kazdym razem wysyla teraz 2 kody jeden wpisany przez uzytkownika np wspomnane blablabla i do tego drugi umieszczony w $ZMIENNA. Ktos wie czemu sie tak dzieje i jest w stanie mi to poprawic?

  1. <form action='' method='POST'>
  2.  
  3. <table border='0' align='center' bgcolor='#FFFFFF'>
  4.  
  5. <tr>
  6.  
  7. <td>
  8.  
  9. <input type='text' style='width:160px;' name='kod' class='textbox'>
  10.  
  11. </td>
  12.  
  13.  
  14. </tr>
  15.  
  16. <tr>
  17.  
  18. <td><center><input type='submit' name='qwe' class='button' value='Kliknij'></center></td>
  19.  
  20. </tr>
  21.  
  22. </table>
  23.  
  24. </form>";
  25.  
  26.  
  27.  
  28. if(isset($_POST['qwe'])){
  29.  
  30. $kod = $_POST['kod'];
  31.  
  32. if ($_POST['kod'] = $ZMIENNA) {
  33. $result = dbquery("INSERT INTO ".DB_KODY." (kod) VALUES ('".$kod."')");
  34.  
  35. if($result) header("Location: adres.php");
  36. else echo "<b>UWAGA:</b> Blad.";
  37.  
  38. }}
mmmmmmm
32. linia
if ($_POST['kod'] == $ZMIENNA)
lexis72
Dodałem drugi znak równości i teraz nie wysyła już podwójnie kodu (wpisanego i ze zmiennej) ale wysyla wciąż kod wpisany czyli wpisze 'blabla' i wysle mi mimo ze kod ustawiony w $ZMIENNA to 'dostep' i powinno wstawic do bazy tylko w przypadku gdybym wpisal kod 'dostep' a nie 'blabla'
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.