Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Diagram ERD
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
syriusz19
Witam,
moim zadaniem jest zbudowanie bazy, która byłaby takim jakby portalem filmowy. Reżyser i scenarzysta są tylko jedni do filmu, i wydaje mi sie ze tak moze zostac bo w temacie mam sie skupic bardziej na aktorach i producentach(tutaj studio filmowe).

Proszę o ocenę, głównie czy dobrze są połączone encje, czy strzałki są w dobrą stronę umiejsciowione i czy opcjonalności są poprawne.
Z góry dziękuje za każdą pomoc.

rad11
Nie wiem czy tak powinno być ale czy jesli laczysz tabele ze soba np recenzje i recenzentow wiele do jednego to w recenzjach nie powinno pojawic sie id recenzenta itd. ?
syriusz19
Tzn. potem jeszcze muszę zrobić Schemat relacyjnej bazy danych i tam wlasnie bedą nowe jakby encje gdzie będą zawierać własnie Id_recenzentów i Id_recenzji poprzez REF(tak to się zapisuje). Tak mi się przynajmniej wydaje.
rad11
A czym sie rozni n od 0..n w twoim diagramie
syriusz19
W ktorym konkretnie zwiazku? Ale generalnie chodzi o to że w 0..n dopuszczam możliwośc że może nie być ani jednej encji która by pasowała.
Np może być wiele studii filmowych, ale nie każde musi wypuszczać filmy, może byc takie studio, które jeszcze nie ma filmu wydanego i czeka na jakieś tam wydanie filmu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.