No to ja napiszę swoje 3 grosze.
Istnieją serwisy pośredniczące w pobieraniu plików z popularnych serwerów rapidshare-podobnych. Zazwyczaj płaci się tam za ilość pobranych danych. W serwisie, w którym korzystam działa to tak, że wysyłam sms/przelew w zamian za co dostaję ileś tam Bajtów transferu. Wyszukuję sobie jakąś fajną dystrybucję linuxa, którą chcę pobrać, kopiuję link/linki do tego pliku i wklejam w "serwisie". Te pliki pobierają się na ich serwer, po czym od nich mogę sobie ściągnąć na swój komputer. Nie chcę robić reklamy (bo mi za to nie płacą), więc linku tutaj nie podam. W porównaniu do kont premium na rapidshare'o-podobnych serwisach wychodzi korzystniej (dla mnie), bo:
1. brak limitu czasowego - konta premium na hostingach plików zwykle są na określony czas, a nie ilość bajtów. W moim przypadku to się nie opłaca, bo przecież nie codziennie wychodzi nowa dystrybucja linuxa

2. możliwość pobierania z więcej niż jednego hostingu plików. Kupując konto premium w serwisie X, możesz ściągać pliki tylko z serwera X. Kupując transfer w w/w serwisie możesz ściągać pliki z serwerów od a do z

Moim zdaniem ten biznes jest bardziej pewny, niż jakieś "dożywotnie" konto. W takim koncie nie wiadomo czy chodzi o Twój koniec żywotu, czy koniec żywotu portalu... czy najzwyczajniej koniec życia kont pocztowych, na których są pliki. Konta zwyczajnie są blokowane, jeśli ktoś się zorientuje, że dane konto nie służy do wymiany maili, a nielegalnych plików. Prościej mówiąc, być może ten serwer padnie po roku, a być może po roku nikomu nie będzie się chciało wrzucać nowych plików i korzyści nie będziesz miał żadnych z tego, że masz tam konto, bo niewiele będziesz mógł stamtąd zassać.
Oczywiście, nie twierdzę, że technologia p2m jest słaba, tylko to "dożywotnie konto mnie trochę niepokoi", bo nie wiadomo z czego oni się utrzymują

. W przypadku płacenia za transfer sprawa jest dość jasna.
Jest takie forum p2m, które jest moim zdaniem w miarę pewne.. Zasady są takie, że aby mieć dostęp do forum, trzeba najpierw wrzucić jakieś pliki (o jakiejś tam konkretnej wadze). I cały czas pilnować, aby waga wrzuconych plików wynosiła ileś tam bajtów. Jeśli jakiś nagle zostanie usunięty z kont pocztowych i pliku nie da się ściągnąć, to trzeba to poprawić lub wrzucić nowy plik, aby utrzymać się na forum. Taki system moim zdaniem jest lepszy, bo każdy z użytkowników daje coś od siebie (inaczej przestaje być użytkownikiem). A kto dba o to, by działały pliki na stronie, którą Ty podlinkowałeś ? Podobnie sprawa miała się z torrentami. Część stron była całkiem darmowa, część miała płatność jednorazową, część stron była dostępna "tylko na zaproszenie". Na tych darmowych (oraz z płatnością jednorazową) torrentach, jest dużo leecherów, czyli ludzi, którzy tylko ściągają, ale nie udostępniają - co się dziwić, nikt nie chcę łamać prawa, jeśli nie ma z tego korzyści. Są też takie strony z torrentami, na które dostać się trudno, a żeby nie wylecieć, trzeba co najmniej tyle wysyłać danych innym użytkownikom, co samemu się ściągnęło. Dzięki temu na tych stronach nie ma problemu z małymi transferami (a przynajmniej nie są mniejsze niż na tych darmowych).
Nie podaję linków do tych serwisów, bo nie mam w tym żadnego interesu i zachęcam do używania legalnego oprogramowania.
Mam nadzieję, że mój post pomoże Autorowi (jeśli to nie kryptoreklama) oraz innym użytkownikom w podjęciu decyzji skąd ściągać pliki.
Cytat(lobopol @ 20.10.2013, 19:37:08 )

Nie opłaca się. Pomijając problemy natury moralnej i prawnej, masz darmowe fora które udostępniają takie hashtagi za darmo. Nie będę ich oczywiście wymieniał. Plus same hashtagi są bardzo średnią metodą ściągania plików.
Czemu według Ciebie jest to bardzo średnia metoda ? Moim zdaniem jest bardzo dobra, chociaż oczywiście ma swoje wady i zalety jak każda.
No i nie oczekuj, że jak coś jest za darmo, to będzie dobre. W tym przypadku jest podobnie jak z torrentami.