Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Chmurki" z błędami walidacji formularza HTML5
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
sowiq
Koleżanki i kolegi,

natknąłem się na pytanie, z którym nie potrafię sobie poradzić ani znaleźć jakichkolwiek materiałów w internecie.

Chodzi o natywną walidację formularzy w HTML. A ściślej o atrybut "required". W każdej przeglądarce "chmurka" z informacją o błędzie zachowuje się inaczej przy przewijaniu strony - w FF zostaje w miejscu, w Chrome rozjeżdża się całkowicie, w IE chowa się od razu. Najlepiej działa to w Operze, gdzie chmurka z małym opóźnieniem podąża za inputem.

Firefox normalnie:


Firefox po scrollu:


Chrome po scrollu:


Wiem, że to natywna funkcjonalność każdej z przeglądarek, ale chyba da się z tym zrobić coś sensownego, nie? nerdsmiley.png

Od razu napiszę, że wiem, że mogę sobie zrobić walidację w JS. Ale po co, skoro HTML5 ma to "out of the box"? Uważam, że trzeba szerzyć "nową" technologię wink.gif
freemp3
Niestety miałem przyjemność spotkać się z tym problemem i nie znalazłem sensownego rozwiązania. Zmieniłem walidacje na JS i ostylowałem dymki wedle własnego uznania smile.gif

Szerzyć nową technologię owszem i można, ale w tym wypadku chyba lepiej poczekać aż zacznie działać tak jak powinna wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.