Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Access 2000 - dodawanie kolejnych rekordów
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
Grimed
Witam

Jestem już na ukończeniu bazy w access-ie (niestety) 2000 i nie mogę za chiny ludowe doprowadzić do tego, aby formularz z którego wprowadza się dane automatycznie startował od ostatniego utworzonego rekordu (czyli - mam w tabeli 30 wprowadzonych pozycji, a uruchamiając formularz, program automatycznie przełącza mnie do pozycji 31. Wizualnie to wygląda tak jak na załączonym obrazku (http://postimg.org/image/yd5kxfg6j/).
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc - podejrzewam, że problem da się rozwiązać w prosty sposób i liczę że ktoś mi go tutaj podsunie smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
mar1aczi
"Otwarciem formularza" wywołuj funkcję dodania nowego rekordu.
Grimed
Człowiek jednak potrzebuje chwili przerwy żeby wpaść na proste rozwiązanie. Dzięki za pomoc, a rozwiązanie wyszło w ten sposób, że dodałem nowy przycisk pod nazwą dodaj nowy projekt i po prostu wpisałem w niego zatwierdzenie widocznej rubryki, co automatycznie przeniosi użytkownika do ostatniej komórki. Ufff - udało się smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.