Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jSowaMobile
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
060156
Prosze o ocene jSowaMobile mobile framework for mobile device and desktop.
Url is: http://www.sowacms.com/Cms/jSowaMobile/index.html
Aplikacja moze byc uruchomiona na kazdym mobile device browser i desktop browser.
Login: dowolny user and password
Pozdrawaim
bg
Spawnm
Not Found

The requested URL /Cms/jSowaMobile/index.html was not found on this server.
Helid
Nie rozumiem czemu to ma w ogóle służyć. To jakaś edycja jquery mobile wzbogacona o dialog boxy?
060156
Cytat(Spawnm @ 4.08.2013, 20:05:17 ) *
Not Found

The requested URL /Cms/jSowaMobile/index.html was not found on this server.

Juz jest ok

Cytat(Helid @ 4.08.2013, 19:21:56 ) *
Nie rozumiem czemu to ma w ogóle służyć. To jakaś edycja jquery mobile wzbogacona o dialog boxy?


Jak znasz angielski to poczytaj na main page to czego to sluzy smile.gif
dżozef
jak dla mnie nazwa na wyrost, skoro wszędzie masz tylko iphone/ipad
060156
Cytat(dżozef @ 4.08.2013, 19:59:14 ) *
jak dla mnie nazwa na wyrost, skoro wszędzie masz tylko iphone/ipad


Wyjasniam ze jest to symulacja rozmiaru ekranu dla iPhon/IPad dadam zaraz inne mobile device, jakie sobie zyczysz ?
!*!
Cytat(60156 @ 4.08.2013, 13:05:26 ) *
Prosze o ocene jSowaMobile mobile framework for mobile device and desktop.
Url is: http://www.sowacms.com/Cms/jSowaMobile/index.html
Aplikacja moze byc uruchomiona na kazdym mobile device browser i desktop browser.
Login: dowolny user and password
Pozdrawaim
bg

Mieszanie słów z kilku języków nie świadczy o Tobie najlepiej, chyba że przepuściłeś to przez translator, bo np. nie znasz języka polskiego.

Czym jSowaMobile, różni się od jQueryMobile? Z opisu nic nie wynika

@Helid - nie słyszałeś o sowa cms? toć to pro produkt na zachodzie (poszukaj w dziale ocen, był temat o tym).
060156
Cytat(!*! @ 5.08.2013, 07:45:30 ) *
Mieszanie słów z kilku języków nie świadczy o Tobie najlepiej, chyba że przepuściłeś to przez translator, bo np. nie znasz języka polskiego.

Czym jSowaMobile, różni się od jQueryMobile? Z opisu nic nie wynika

@Helid - nie słyszałeś o sowa cms? toć to pro produkt na zachodzie (poszukaj w dziale ocen, był temat o tym).


Zgadzam sie z mieszaniem jezykow, ze nie swiadczy najlepiej o mnie ale nie znam niektorych odpowiednikow polskich.

Odpowiadajac czym sie rozni od jQueryMobile:
1) Poniewaz JSowaMobile jest oparta na jSowa Rendering Engine to sie apilikacje programuje w javascript,
sa one calkowicie dynamiczne I programownie jest znacznie prostrze I wydajniejsze:
- polecam browser opcje "View source": na http://www.sowacms.com/Cms/jSowaMobile/index.html
- I rowniez http://www.sowacms.com/Cms/jSowaCms/index.php sekcja jSowaApi
2) jSowaMobile oferuje dodatkowo: data validation and cross domain access using following protocols to interact with back-end services over ajax:
? json - json request/response
? jxmlg - json to xml get request/xml to json response
? jxmlp - json to xml post request/xml to json response
? postxml - post form request/response xml to json
? sowa - sowa request/response based on the json
!*!
1. aplikacja oparta o JS jest nieprzydatna z wielu powodów których już nawet nie chce mi się wymieniać.
2. może i ma dodatkowe opcje, dla od tego są już wtyczki jQ, nie sądzę żeby ktoś z tego korzystał, jedynie dobre to może być dla Ciebie jako producenta.
060156
Cytat(!*! @ 5.08.2013, 09:58:00 ) *
1. aplikacja oparta o JS jest nieprzydatna z wielu powodów których już nawet nie chce mi się wymieniać.
2. może i ma dodatkowe opcje, dla od tego są już wtyczki jQ, nie sądzę żeby ktoś z tego korzystał, jedynie dobre to może być dla Ciebie jako producenta.


Odnosnie uwagi 1)
- Mnie nie intereseuje budowanie statycznych stron (inni robia to doskonale) ale dynamicznych aplikacji
pod wzgledem zawartosci i interakcji z "back-end" serwisami
"aplikacja oparta JS jest nieprzydatna" - jest to dyskusyjne (JQ jest na bazie JS i jest jakos przydatne)
"od tego są już wtyczki jQ" - sa wtycznki oczywiscie ale nie oparte na "object-oriented "
JQ jest doskonale ale nie pozwala programowac "object-oriented" i jedyna mozliwoscia jest JS
Zapewne wiesz "object-oriented" jest obecnie najefektywniejsza metoda programowania i raczej html nie nadaje sie do tego.
buliq
Aż skusiłem się żeby podejrzeć źródło. Niestety sama biblioteka była zakodowana, szybko znalazłem narzędzie do odwrócenia tego procesu po czym moim oczom ukazał kod jQuery, oczywiście bez copyrightów autorów, bo po co skoro jak zakodowane to nikomu nie będzie się chciało szukać.
Doszło kilka metod, ale to wciąż jQuery.

Dalej pomyślałem sobie, w czym to jest lepsze od backbone, underscore? Nie znalazłem niczego ...
Programowanie Obiektowe jest dobre, ale nie do wszystkiego i szczerze, zamiast tworzyć 1000 lini kodu JS+HTML, bo tak jest według autora obiektowo i fajnie, wolę stworzyć sobie backend w JS + szablony html, i kod aplikacji jest czystszy i łatwiejszy w modyfikacjach.
!*!
@060156 - z tego co napisałeś nie znasz za bardzo podstaw i rozdziału w aplikacjach, jak i ich funkcjonowania oraz dostępności.
W tym co przedstawiłeś nie ma nic z rozwiązań dedykowanych co by wymuszało użycie samego JS, jak chociażby gry, czy komunikacja, ws, webrtc itd.

OOP w JS jest zbędne, szczególnie w przypadku jQ, a zwłaszcza w przypadku jQ, a jeśli chodzi o wtyczki to w ogóle.

Twoja aplikacja, obojętnie co by miało się w niej znajdować jest martwa, dosłownie, zobaczy ją jakieś 70% użytkowników, żaden niepełnosprawny i żaden bot indeksujący. 30% to za dużo, aby móc sobie pozwolić na odstrzał.

* % podane +/-
060156
Cytat(!*! @ 5.08.2013, 11:09:22 ) *
@060156 - z tego co napisałeś nie znasz za bardzo podstaw i rozdziału w aplikacjach, jak i ich funkcjonowania oraz dostępności.
W tym co przedstawiłeś nie ma nic z rozwiązań dedykowanych co by wymuszało użycie samego JS, jak chociażby gry, czy komunikacja, ws, webrtc itd.

OOP w JS jest zbędne, szczególnie w przypadku jQ, a zwłaszcza w przypadku jQ, a jeśli chodzi o wtyczki to w ogóle.

Twoja aplikacja, obojętnie co by miało się w niej znajdować jest martwa, dosłownie, zobaczy ją jakieś 70% użytkowników, żaden niepełnosprawny i żaden bot indeksujący. 30% to za dużo, aby móc sobie pozwolić na odstrzał.

* % podane +/-


Przepraszam Cie ale to co napisales "OOP w JS jest zbędne" - to jakas bzdura.
Jak wiesz doskonale aplikacje dynamiczne nie sa ukierunkowane na indeksowanie ale uzywaja jSowMobile mozesz pisac aplikacje ktore da sie indeksowac.
!*!
Pokaż mi OOP w przypadku tworzenia do jQ prostych rzeczy takich jak wersja mobilna witryny, która i tak powinna być robiona w CSS i każda inna wersja jest błędem, bo nie uważam za dobrą praktykę tworzenia czegoś co jest inwazyjne.
OOP przydaje się przy czymś bardziej rozbudowanym, jak silniki gier, zaawansowane animacje graficzne czy wykresy, a nie tu.

Przykład jaki udostępniłeś, nie ma nic z indeksowaniem wspólnego.
Tajgeer
Pomijając już kwestie zasadności pisania takich "aplikacji" - gdzie w "kodzie źródłowym" jest wzmianka o jQuery?
060156
Cytat(buliq @ 5.08.2013, 11:58:35 ) *
Aż skusiłem się żeby podejrzeć źródło. Niestety sama biblioteka była zakodowana, szybko znalazłem narzędzie do odwrócenia tego procesu po czym moim oczom ukazał kod jQuery, oczywiście bez copyrightów autorów, bo po co skoro jak zakodowane to nikomu nie będzie się chciało szukać.
Doszło kilka metod, ale to wciąż jQuery.

Dalej pomyślałem sobie, w czym to jest lepsze od backbone, underscore? Nie znalazłem niczego ...
Programowanie Obiektowe jest dobre, ale nie do wszystkiego i szczerze, zamiast tworzyć 1000 lini kodu JS+HTML, bo tak jest według autora obiektowo i fajnie, wolę stworzyć sobie backend w JS + szablony html, i kod aplikacji jest czystszy i łatwiejszy w modyfikacjach.

Poniewaz jest to versja robocze to nie zalaczylem informacji o autorach, teraz sa one tam (dziekuje za uwage):

Dzieki za wszystkie uwagi, przyjalem je ze zrozumieniem.
Prosil bym aby osoby ktore tak intensywnie zajmowlay sie krytyka tego co zrobilem zaprezentowaly cos podobnego co robi jSowaMobile na tym forum. Jesli tego nie zrobila to uznaje ze krytka jest bezzasadna. Dodam, ze niestety typowe jest to dla naszego kregu kuturowego z ktorego sie wywodzimy, ze wszyscy co inni robia to zle a sami nic nie portafimy zaprezentowac. Tak ze czekam z niecierpliwosci na Wasze prezentacje :-).
Zamiencie swoje slowa w czyny. Powodzenia zycze smile.gif
buliq
Co mamy ci pokazać? jQueryMobile? chyba już znasz ...
Zastosowanie OOP w JS? jest zwyczajnie zbędne, bynajmniej przy twoim zastosowaniu.

Pokaż jeszcze testy wydajności tego twojego jSowa, bo lumia sobie nie radzi.
Tajgeer
Poza dodaniem kilku metod nie zrobiłeś nic. Wszystko można realizować z powodzeniem z użyciem jQuery Mobile. Po co odkrywać koło na nowo?
060156
Cytat(Tajgeer @ 6.08.2013, 09:54:08 ) *
Poza dodaniem kilku metod nie zrobiłeś nic. Wszystko można realizować z powodzeniem z użyciem jQuery Mobile. Po co odkrywać koło na nowo?


No coz widze, ze nie dokladnie przegladales jSowaMobile Sandbox
( http://www.sowacms.com/Cms/jSowaMobile/index.html )
Polecam Ci zrozumienie jSowaMobile Cloud (obrazek na pierwszej stronie)
I w category Cloud prezentacje po zalogowaniu sie (dowlony user/password).

No coz miejscowe firmy tak nie sadza, ze "nic nie zrobilem" bo przynajmiej cztery sa bardzo
zainteresowane tym rozwiazaniem.

A moze Ty zaprezentujesz "co zrobiles ?" :-)
Daiquiri
Cytat(60156 @ 16.08.2013, 23:48:54 ) *
A moze Ty zaprezentujesz "co zrobiles ?" :-)
Daruj sobie argumenty w stylu "a co Wy zrobiliście", bo nie mają one najmniejszej racji bytu. Jesteśmy w dziale "Oceny", a Ty poddałeś swoją pracę ocenie. Chyba jesteś świadomy, iż musisz się liczyć ze słowami krytyki? Piszesz jakieś, z całym szacunkiem, bzdury o bezzasadności krytyki innych, bo nie zaprezentowali podobnego rozwiązania. To tak jak chwalić się wynalezieniem udoskonalonego kwadratowego koła i nie uznawać powątpiewania innych, bo przecież wszyscy śmigają na okrągłych, zatem nie mają podstaw by krytykować Twoje dzieło.

Jak na razie nic nie wiemy o Twojej pracy, poza informacją iż względem jQueryMobile programowanie jest "znacznie prostsze i wydajniejsze" oraz że uświadczymy tam kilka wbudowanych opcji, które u "konkurencji" są dostępne jako wtyczki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś udowodnił nam jedyną(!) wspomnianą przewagę Twojego rozwiązania, poprzez prezentację stosownych testów.

Wybacz, ale na zalinkowanej stronie jest trochę tekstu zapchanego ogólnikami i tyle. Jak dla mnie przydałyby się konkrety.
emp
Cytat(60156 @ 6.08.2013, 00:00:07 ) *
Prosil bym aby osoby ktore tak intensywnie zajmowlay sie krytyka tego co zrobilem zaprezentowaly cos podobnego co robi jSowaMobile na tym forum. Jesli tego nie zrobila to uznaje ze krytka jest bezzasadna. Dodam, ze niestety typowe jest to dla naszego kregu kuturowego z ktorego sie wywodzimy, ze wszyscy co inni robia to zle a sami nic nie portafimy zaprezentowac. Tak ze czekam z niecierpliwosci na Wasze prezentacje :-).
Zamiencie swoje slowa w czyny. Powodzenia zycze smile.gif

Jak już silisz się na hejty to nie rób tego jak totalny lamus bo to naprawde marne prowo. Twoim tokiem myslenia dochodzimy to miejsca w którym nie mamy prawa krytykować kogokolwiek jeśli nie zrobiliśmy tego co osoba którą krytykujemy i co... moja krytyka zachowania mordercy, gwałciciela czy polityka byłaby bezzasadna bo przecież nikogo nie zabiłem nie zgwałciłem i politykiem nie byłem. ( W rzeczywistośći jestem politykiem, zabijam i gwałce szczególnie bezdomne koty które zagubia sie w piwnicach mojego bloku. Raz pukłem nawet kota sąsiadki. Dorzuciłem mu do miski z mlekiem pigułe gwałtu, a potem sama sąsiadke i sąsiada też co się bede rozmieniał na drobne )
To akurat jest bardzo znamienne dla dzisiejszej dzieciarni jak tylko hejtuje i jade ich po rajtach to mi ciepia tym argumentem przy okazji podniecajac sie jakby im ktos lewatywe robił , a szczegolnie patologia sluchajaca pierdzenia farmazonu jakiś raperów jak mieszam z błotem tych marnych grajków bazraowych za ten bełkot który sprzedają dzieciarni.


Cytat(60156 @ 16.08.2013, 21:48:54 ) *
A moze Ty zaprezentujesz "co zrobiles ?" :-)


Nie kumam zupełnie po co ktoś miałbym ponosić ryzyko korzystania z twojego rozwiązania.
Masz jakies moje stare gui w natywnym jsie. To co teraz moja krytyka, hejt jest juz autoryzowany hehehehheeh
Nie chce cię zniechęcać do roboty oczywiście. Zapierd.... bo inaczej nic nie osiągniesz., a to co ludzie mowia to nie ma wiele wspolnego z prawda. Mi caly czas ludzie powtarzali ze jestem zerem i co ?! Jestem zerem muhahahah

Pissss joł
Posio
Cytat(emp @ 17.08.2013, 14:08:06 ) *
Jak już silisz się na hejty to nie rób tego jak totalny lamus bo to naprawde marne prowo. Twoim tokiem myslenia dochodzimy to miejsca w którym nie mamy prawa krytykować kogokolwiek jeśli nie zrobiliśmy tego co osoba którą krytykujemy i co... moja krytyka zachowania mordercy, gwałciciela czy polityka byłaby bezzasadna bo przecież nikogo nie zabiłem nie zgwałciłem i politykiem nie byłem. ( W rzeczywistośći jestem politykiem, zabijam i gwałce szczególnie bezdomne koty które zagubia sie w piwnicach mojego bloku. Raz pukłem nawet kota sąsiadki. Dorzuciłem mu do miski z mlekiem pigułe gwałtu, a potem sama sąsiadke i sąsiada też co się bede rozmieniał na drobne )
To akurat jest bardzo znamienne dla dzisiejszej dzieciarni jak tylko hejtuje i jade ich po rajtach to mi ciepia tym argumentem przy okazji podniecajac sie jakby im ktos lewatywe robił , a szczegolnie patologia sluchajaca pierdzenia farmazonu jakiś raperów jak mieszam z błotem tych marnych grajków bazraowych za ten bełkot który sprzedają dzieciarni.

Nie kumam zupełnie po co któś miałbym ponosić ryzyko korzystania z twojego rozwiązania.
Masz jakies moje stare gui w natywnym jsie. To co teraz moja krytyka, hejt jest juz autoryzowany hehehehheeh

Pissss joł


businesssmiley.png

Z kim ja przebywam na tym forum ?! Hehe
Dawno nie widziałem takiego "hejta" na forum z tematyką programistyczną. Ale nie ma co, autor tematu normalnie sobie powiedzieć nie da.
Ja osobiscie nie widze żadnego sensownego zastosowania dla jSowaMobile. Wszystko to można załatwić w jQueryMobile na sprawdzonych przez masę ludzi rozwiązaniach.
060156
Cytat(Daiquiri @ 17.08.2013, 08:02:43 ) *
Daruj sobie argumenty w stylu "a co Wy zrobiliście", bo nie mają one najmniejszej racji bytu. Jesteśmy w dziale "Oceny", a Ty poddałeś swoją pracę ocenie. Chyba jesteś świadomy, iż musisz się liczyć ze słowami krytyki? Piszesz jakieś, z całym szacunkiem, bzdury o bezzasadności krytyki innych, bo nie zaprezentowali podobnego rozwiązania. To tak jak chwalić się wynalezieniem udoskonalonego kwadratowego koła i nie uznawać powątpiewania innych, bo przecież wszyscy śmigają na okrągłych, zatem nie mają podstaw by krytykować Twoje dzieło.

Jak na razie nic nie wiemy o Twojej pracy, poza informacją iż względem jQueryMobile programowanie jest "znacznie prostsze i wydajniejsze" oraz że uświadczymy tam kilka wbudowanych opcji, które u "konkurencji" są dostępne jako wtyczki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś udowodnił nam jedyną(!) wspomnianą przewagę Twojego rozwiązania, poprzez prezentację stosownych testów.

Wybacz, ale na zalinkowanej stronie jest trochę tekstu zapchanego ogólnikami i tyle. Jak dla mnie przydałyby się konkrety.

Jasne, przyjmuje krytyke ze zrozumienime I serdecznie za nia dziekuje.

Witam po dluzszej nieobecnosic na tym form.
Kilka rzeczy udalo mi sie w tym czasie zrobic:
*) zaimplementowanie jSowaMobile na versji jQm1.4.0 (jeszcze beta) dodalem rowniez:
- "dynamic form validation" (Examples->P3->Page 'Sign Up to Become a Prayer Partner")
- "widgets for default dialogs: Info, Message, Decision" (Examples->P3->Page 'Sign Up to Become a Prayer Partner")
- "grid/blocks for responsive screen layout"
- "responsive images, maps, charts"
*) mozliwosc "crawled by search engine" aplikacji jSowaMobile.

Tutaj jest url do versji 1.4: http://www.sowacms.com/Cms/jSowaMobile/index.php
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.