Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Postrzeganie podstron generowanych poprzez JS przez wyszukiwarki
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
Sotery
Witam was wszystkich uprzejmie,
Piszę sobie właśnie stronę, ot nic specjalnego trochę html oraz JS.
Mam jednak małą wątpliwość w schemacie mojego myślenia. Na dany moment strona działa bez odświeżania - aczkolwiek zależy mi na pozycjonowaniu. Użyłem haszy w adresie strony, np: adres.com/#info lub adres.com/#kontakt. Strona dostosowuje treść w zależności jaki hasz widzi w adresie (zajmuje się tym JS). Gdy wejdzie się poprzez #kontakt będzie co innego niż poprzez #info.
No i moja wątpliwość - czy tą drogą dojdę do porozumienia z wyszukiwarkami. W teorii użytkownik widzi wszystko ok, ale znowuż bot może nie wykonać JS i w tedy za każdym razem zauważy tę samą defauldową treść. Bo zakładam, że wyszukiwarki rozróżniają hasze w adresie, prawda? :x
Z góry dziękuje wam za rozwianie moich wątpliwości,
:)
com
najlepiej o to zapytać google :
https://developers.google.com/webmasters/aj...getting-started smile.gif
Ticktock
Cytat
Items like menus, links and drop downs need to be available to Googlebot without JavaScript. If they are buried within your JS than Google can not crawl them!


Polecam poradniki Neila Patela, łatwo znaleźć przez google oczywiście smile.gif To pierwszy fragment o JS dalej jest bardziej szczegółowo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.