Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JS][JSON] Plik json w pamięci podręcznej
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX > AJAX
hapek1
Witam.
Ostatni zacząłem robić aplikację (dokładnie to rozszerzenie do Firefoksa), która pobiera dane z pliku json na serwerze i automatycznie aktualizuje wyświetlany tekst. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z AJAXEM, dlatego użyłem kodu dostępnego w Wikipedii. Wszystko ładnie śmiga tylko czasami ten plik json zostaje w pamięci podręcznej przeglądarki i tekst się nie aktualizuje, gdy wejdę na stronę pod którą dostępny jest plik są stare dane i dopiero po Ctrl + F5 pojawiają się nowe. Czy jest jakiś sposób aby temu zaradzić?
Crozin
Istnieją dwa popularne rozwiązania:
1. Poprawne: serwer powinien ustawić odpowiednie nagłówki HTTP odnośnie cache'a dla serwowanego pliku JSON.
2. Proteza dla kalek: za każdym razem korzystaj z innego URL-a do pobrania JSON-a. Najłatwiej osiągnąć to poprzez dodanie "losowego" ciągu jako zmienną, np.: http: //domena.com /plik/json?ts=123321123, gdzie parametr ts to new Date().getTime();.
hapek1
dzięki, no do testów korzystałem ze swojego serwera aby zmieniać dane w json, ale docelowo będzie to inny serwer, możliwe że ma wszystko dobrze ustawione. Jeśli problem będzie się powtarzał zastosuje drugi sposób.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.