Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Logowanie
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
!*!
Jak już z pewnością zauważyliście mam dość nietypowy nick (a nie chcę go zmieniać). Odkąd pamiętam były z nim problemy przy logowaniu. Po wgraniu nowej planety nie mogę się znowu zalogować na wortal czy wikipedię,o niej samej nie wspominając.

Proponowałbym w końcu zmianę sposobu logowania, lub po prostu dodanie możliwości zalogowania na email. Tylko nie idźcie z tym za szeroko i nie implementujcie logowania przez serwisy społecznościowe ;)

ps. ostatnio widziałem użytkownika który na forum zarejestrował tzw. kotwicę ... #tunick :D
௵
Tak, zgadzam się smile.gif
!*!
Cytat(௵ @ 2.05.2013, 12:09:36 ) *
Tak, zgadzam się smile.gif

Co to w zasadzie jest, bo mam krzaki wink.gif
Spawnm
Ale się wpierdzieliłeś koleś. Trzecie konto. Greycoffey, pamil i teraz ௵.
Tłumacz się i to bardzo dokładnie z 2 poprzednich kont.


Lol, jeszcze czwarte znalazłem: dworakex.
Mam nadzieję że masz dobre wytłumaczenie.
௵
@!*!: Unicode: 9830, 3061, 9830

@Spawnm: Na przestrzeni czasu tworzyłem nowe konta, to ostatnie do celów sprawdzenia jakie znaki może przyjąć tutaj nick.
lobopol
௵ genialne tłumaczenie smile.gif, jak programista prologa smile.gif

-Czemu masz wiele kont?
-Tak
hwao
Oficjalnie planujemy aby login był w standardzie “gmail” z (do dyskusji) dodatkową dozwoloną małpą, czyli:
[a-Z0-9._+@]{3,}
Ponieważ będziemy starali się migrować na nowszą wersje skryptu forum, ponadto zewnętrzne skrypty też mają swoje “założenia” co do loginu, a nie chcemy zbędnie komplikować.

Do wszystkich użytkowników których login nie pasuje do powyższego schematu, wyślemy mail z prośbą o zmianę loginu, gdyż w przypadku braku zmiany będziemy mogli za gwarantować jedynie poprawne logowanie i korzystanie z tego loginu w ramach forum.
!*!
Tylko skoro już zmieniacie pulę znaków, to czemu by nie wprowadzić logowania przez adres email? W końcu jest unikalny, a wyświetlanie loginu byłoby nienaruszone i każdy zostałby przy swoim jaki mu się tylko podoba.
hwao
Na przykladzie MediaWiki.

Po poprawnym zalogowaniu przenosi email z forum na wiki, ale nie pozwala już zalogować się przy pomocy email, tylko przy pomocy pola login (ktore to w mediawiki ma "ichszy" standard).
Nie chcemy doprowadzic do sytuacji na kazdej usludze bedzie "tutaj loguj sie loginem, tutaj loguj sie mailem gdy masz dziwny login, a na tej usludze loguj sie zawsze loginem, nawet gdy masz go `nie w standardzie`" - bylo to by zbyt skomplikowane i duzo osob by sie gubilo.

Dlatego chcemy uproscic loginy (z mozliwoscia pozostania przy starym gdy ktos korzysta tylko z forum)
!*!
To przyznam, że nie rozumiem po co te zmiany, skoro nie wprowadzają niczego prócz zamieszania.
Wortal, planeta, wiki i test to osobne skrypty i każdy ma swój system logowania, tak? I to właśnie w nich byłoby trzeba wymienić ten system na nowy, pozwalający na logowanie się przez email który jest zarejestrowany na forum (obojętnie czy z eksportem czy bezpośrednio).

Bo sytuacja przymusowej zmiany loginu, niczego nie zmieni i będzie tak jak teraz (z wyjątkiem rejestracji w przyszłości).
hwao
Tak, są to osobne systemy, ktore mają osobna tabele z uzytkownikami (która podczas logowania jest aktualizowana) - tyle że niektóre systemy nie pozwalają na taką dowolnośc znaków w nickach/loginach (ze wzgledu na swoj bbcode, czy inne sprawy). Stąd też taka potrzeba poproszenia o zmiane/korekte niektorych loginow o ile dany osobnik chce aby mozliwe bylo korzystanie ze wszystkich uslug pod jednym loginem i haslem.
W skrocie trzeba sprowadzic je do wspolnego mianownika (ponad 95% nickow/loginow nie bedzie w ogole wymagala 'korekty').
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.