Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL][PHP]PDO dodaje po 2 rekordy zamiast 1
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
-nowy-
Witam
Nie rozumiem czemu pdo dodaje 2 rekordy zamiast jednego, w końcu wywaliłem wszystko i dodałem w pliku index.php coś takiego i też dodaje mi 2 rekordy,
kod tutaj
  1. <?php
  2. chdir(dirname(__DIR__));
  3.  
  4. require '/app/cfg/database.config.php';
  5.  
  6. $pdo = new PDO($Parm['DBType'].':dbname='.$Parm['DBName'].';host='.$Parm['DBHost'], $Parm['DBLogin'], $Parm['DBPass']);
  7.  
  8. try {
  9. $pdo->beginTransaction();
  10. $sql = 'INSERT INTO `miary` (`nazwa`) VALUES (:nazwa)';
  11. $stmt = $pdo->prepare($sql);
  12. $stmt->bindValue(':nazwa', '1', PDO::PARAM_STR);
  13. $stmt->execute();
  14. $stmt->closeCursor();
  15. echo '<br/>Succesfully added the row with id='. $pdo->lastInsertId();
  16. $pdo->commit();
  17. } catch (PDOException $e) {
  18. $pdo->rollBack();
  19.  
  20. }
  21.  
  22. //require_once 'app/libs/framework/bootstrap.php';

możecie jakoś pomóc ?
w pliku '/app/cfg/database.config.php'; znajduje się tylko
tablica $Parm która przechowuje dane odnośnie bazy
w bazie nie mam żadnych wyzwalaczy i innych zwykła tabelka
-nowy-
Może być to coś z ustawieniami serwera? bo samo $pdo->query też dodaje 2 rekordy...
Fifi209
Po prostu wywołujesz plik dwa razy jak dla mnie.
-nowy-
Jak w pliku index.php mogę wywoływać plik 2 razy jak masz tam cały kod a w pliku dołączanym masz tylko dane do logowania do bazy? bzdura
viking
Znikąd się to zapytanie nie bierze. Więc szukaj przyczyny w app/libs/framework/bootstrap.php
nospor
Cytat
Jak w pliku index.php mogę wywoływać plik 2 razy jak masz tam cały kod a w pliku dołączanym masz tylko dane do logowania do bazy? bzdura
Wiesz ilu jest takich krzykaczy jak Ty tutaj było? Setki. Bzdura, bzdura.... jedyne co potrafią powiedzieć zamiast posłuchać dobrych rad.... Twój index.php może być też odpalany, gdy np. używasz mod_rewrite i nie masz favicon lub jakiegoś obrazka lub cała masa innych tego typu rzeczy.
-nowy-
No i nospor dał dobrą radę tak jak mówiłem w kodzie 2 zapytań nie ma a jest rewrite mod i po wyłączeniu go śmiga poprawnie
dziekuje nospor, teraz wiem w jaki sposób powstaje drugie zapytanie i znajdę przyczynę wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.