Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MySQL] - Wstawianie danych tekstowych do tabeli
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
przemysuaw
Próbuję wstawić do tabeli dane tekstowe.
Kod działa, dopóki wstawiam cyfry i liczby, natomiast jak próbuję wstawić tekst to nie idzie.
Mało tego, jak wstawiam tekst w drugim zapytaniu do tabeli zapytanie_zewn, a cyfry liczby do pierwszego, czyli tabela zapytanie to też działa.
Wszystkie rekordy do których chcę wstawić tekst są typu varchar.
Czy ktoś wie gdzie może tkwić problem questionmark.gif


  1. <?php # Skrypt formularz_kontaktowy.php
  2. require_once('../mysqli_connect.php');
  3. $t=1;
  4. $tresc=5;
  5. $zal=4;
  6. $p="3dgbgrb";
  7. $k='5sghbrt';
  8. #$zapytanie_id=FALSE;
  9. $q="INSERT INTO zapytanie (temat_zapytania, tresc_zapytania, zalacznik, data_zapytania) VALUES ($t, $tresc, $zal, NOW())";
  10. $r=mysqli_query($dbc,$q);
  11. if(mysqli_affected_rows($dbc)==1){
  12. //Pobieranie zapytanie_id
  13. $zapytanie_id=mysqli_insert_id($dbc);
  14. echo'<p> Zapytanie_id ma numer '. $zapytanie_id;
  15. } else {
  16. echo'<p style="font-weight: bold; color: #C00">Nie zaktualizowano jednego rekordu w tabeli zapytanie </p>';
  17. }
  18. if($zapytanie_id) {
  19. $q='INSERT INTO zapytanie_zewn (zapytanie_id, pytajacy, kontakt_pytajacego) VALUES (?,?,?)';
  20. $stmt=mysqli_prepare($dbc,$q);
  21. //informacja ile parametrów, a 'isdsss'-informuje jakie typy(int, string, double(float), string, string, string)
  22. mysqli_stmt_bind_param($stmt,'iss', $zapytanie_id, $p, $k);
  23. //Wykonanie zapytania
  24. mysqli_stmt_execute($stmt);
  25. //Zamknięcie zapytania
  26. mysqli_stmt_close($stmt);
  27. echo'<p>Plik został załadowany</p>';
  28. } else {
  29. echo'<p style="font-weight: bold; color: #C00">Nie zaktualizowano rekordu w tabeli zapytanie_zewn </p>';
  30. }
  31. ?>
_Borys_
Przecież jeśli się nie mylę to @nospor pisał dzisiaj tobie,że zmienne w apostrofach w zapytaniu do bazy.
Edit
zmienne tekstowe
przemysuaw
Ale kompletnie nie w tym problem, dane mi się ładują do bazy, ale tylko wtedy jeżeli są cyframi albo liczbami. Jeżeli podstawię ciąg znaków w cudzyłowach czy w apostrofach to mi się nie ładują.
Może inaczej.
Taka postać zmiennych działa:
$t=1;
$tresc=1;
$zal=4;
$p="3dgbgrb";
$k='5sghbrt';

A taka postać już nie działa:
$t='dafvgrw';
$tresc=1;
$zal="dafber";

$p="3dgbgrb";
$k='5sghbrt';

Zmienne $p i $k są z drugiego pytania i tu wszystko śmiga, a w pierwszym niezależnie czy w apostrofach czy w cudzysłowach to nie działa.
Chyba że to jest ciąg cyfr.


Dobra zrozumiałem smile.gif
Już wszystko śmiga tak jak mówiliście w zapytaniu zmienne w apostrofy smile.gif
Sorki za zamieszanie smile.gif
Pozdro smile.gif
_Borys_
Skoro temat_zapytania, tresc_zapytania, zalacznik są typu varchar to tak musi być:
  1. $q="INSERT INTO zapytanie (temat_zapytania, tresc_zapytania, zalacznik, data_zapytania) VALUES ('$t', '$tresc', '$zal', NOW())";
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.