Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JavaScript]przewijanie reklamy wraz ze stroną
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
gitbejbe
Witam

Temat zakładam dla uzyskania podpowiedzi pod jaką nazwą lub gdzie mogę znaleźć skrypt, który przewijałby reklamę wraz z przewijaniem strony. Nie chce iść na łatwiznę, szukałem już trochę w sieci lecz nie znalazłem nic co by działało tak jak trzeba.

Chciałbym aby reklama przewijała się wraz ze stroną lecz bez efektu opóźnienia. Dodatkowo chciałbym aby reklama przewijała się dopiero od pewnego momentu. Chodzi o to, że nad polem reklamy mam jeszcze inne kolumny z treścią strony. Dopiero po przewinięciu strony do wysokości reklamy chciałbym aby ta reklama się przewijała do dołu i analogicznie gdy przewijam stronę do góry, reklama przestałaby się przewijać przed kolumnami z treścią. Mam nadzieję, ze nie zakręciłem za mocno : ) Z javy jestem bardzo słaby dlatego szukam gotowego rozwiązania... Jeśli ktoś z was wie jak wyszukać taki skrypt, bardzo byłbym wdzięczny za podanie nazwy takiego mechanizmu lub adresu do strony. Pozdrawiam serdecznie
Monter08
Cytat(gitbejbe @ 9.02.2013, 12:47:31 ) *
Z javy jestem bardzo słaby dlatego szukam gotowego rozwiązania...

Java!=Javascript : )
a co do tematu, użyj position:fixed oraz poprzez zdarzenie scroll sprawdzaj pozycje scrolla. Jest to banalne w wykonaniu, więc myślę że po tej wskazówce sobie poradzisz.
gitbejbe
super, dzięki za pomysł : ) o to mi chodziło : ) temat do zamknięcia

a dla potomnych : klik

po Twoich słowach znalazłem gotowe rozwiązanie : )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.