Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Baza danych - relacje
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
Roborobert
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam za zadanie stworzenie bazy danych dla straży pożarnej. Baza ta ma zawierać minimum 10 tabel i 10kwerend. Mam problem z relacjami. Poniżej zamieszczam schemat moich relacji i czy mógł by mi ktoś napisać, czy może to tak wyglądać? a może lepiej coś zmienić?

Przydała by mi się jakaś przykładowa baza na temat podobny jak by ktoś miał to bardzo proszę o udostępnienie smile.gif

Schemat relacji:

tvister
Tak na szybko i nie wiem czy właściwie zwizualizuje ale spróbuje:
Tabelki stopien i szkolenia i stanowisko do pracownicy. TabelaW to tabela wyjazd ? to do niej bezposrednio tabelaAkcja . Od czego zalezy tabela wyplaty? Bo też pasuje do pracownicy. Pomiedzy tabela pracownicy oraz tabela wyjazd potrzebna tabelka posrednia i ta sama sytuacja pomiedzy tabela wyjazd a tabela pojazdy.

Roborobert
Dzięki za odpowiedź. Trochę zmieniłem moje relacja, teraz wyglądają one tak:Tabela wypłaty zależy tylko od stanowiska. Nie wiem czy dobrze, że rozdzieliłem tabele akcje i wyjazdy na dwie osobne ale chciałem, żeby w jednej były typy(rodzaje) akcji a w drugiej konkretne daty i godziny.
tvister
Wygląda fajnie ale bym jeszcze troche bym uprościł i do tabelki prac-poj dodał wyjazdy(wyjId) czylit tabela prac-pod do wyjazdy, pracownicy, pojazdy.
Do pracownicy można dodać kiedy zaczął wspołpracować a kiedy skonczył przeszedl na emerture itd. kiedy awansował i tym podobne ale to luźna sugestia.
W zasadzie to można rozbić na osobną tabelkę z okresami wspołpracy.
Wyposazenia rozbić na 2 tabelki i dodać flage czy sprawne.
Do akcji czy odbywała się przy wspolpracy innych jednostek obcych i z jakich miejscowości itd.
Odnośnie rozdzialu akcje wyjazdy to ok ale warto zamienic miejscami. Bo akcja to typ np pożar lub zdejmowanie kotka z drzewa.
Do pracownicy forma wspolpracy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.