Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]zliczanie indeksów w tablicy wielowymiarowej
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
shreker
mam tablice np. w postaci:
  1. $data = array(
  2. 1 => array('user' => 'Bob', 'age' => '6', 'comment' => 'I like your site!'),
  3. 2 => array('user' => 'George', 'age' => '11', 'comment' => 'I like your site more than he does!'),
  4. 3 => array('user' => 'Tom', 'age' => '9', 'comment' => 'I like your site, but mine\'s better.'),
  5. 4 => array('user' => 'Alex', 'age' => '5', 'comment' => 'This site is awful. Mine is MUCH better.'),
  6. 5 => array('user' => 'Admin', 'age' => '16', 'comment' => 'Stop insulting month!!!'),
  7. 6 => array('user' => 'Harry', 'age' => '26', 'comment' => 'Woof!'),
  8. );

potrzebuje zliczyc ilosc indeksów, czyli 'user' + 'age' + 'comment', co daje w sumie 3. czy jest jakaś funkcja.
usb2.0
3 klucze - 3 wartości
podwójny for załatwia sprawe
shreker
ok, tylko jak zliczyć tę ilość kluczy ?
webdice
  1. $i = 0;
  2.  
  3. foreach( $data as $a )
  4. {
  5. foreach( $a as $b )
  6. {
  7. $i++;
  8. }
  9. }
  10.  
  11. print $i;


Pytanie czy nie możesz zrobić tego tak:

  1. print count( $data ) * 3;
mieszkos
  1. $data = array(
  2. 1 => array('user' => 'Bob', 'age' => '6', 'comment' => 'I like your site!')
  3. );
  4.  
  5. foreach($data as $index) {
  6. echo count($index);
  7. }


;>
shreker
chodzi mi jak na początku - o zliczenie ile jest kluczy, czyli 'user' + 'age' + 'comment' - czyli 3, tylko jak tę ilość zliczyć ?
webdice
  1. print count( $data[1] );


O to chodzi?
mieszkos
przecież Ci napisałem
shreker
mieszkos - mniej więcej o to chodziło, tylko w moim przypadku daje to wynik 333333;
mieszkos
  1. $data = array(
  2. 1 => array('user' => 'Bob', 'age' => '6', 'comment' => 'I like your site!'),
  3. 2 => array('user' => 'Bob', 'age' => '6', 'comment' => 'I like your site!')
  4. );
  5.  
  6. foreach($data as $index) {
  7. $p = $index;
  8. }
  9.  
  10.  
  11. echo count($p);
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.