Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Proszę o ocenę mojego portfolio
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Bartek91
Obecna wersja znajduje się pod adresem: www.bartek.adiconet.pl
Na nowy rok postanowiłem przygotować nową wersję stronki, jednak jeszcze nie skończyłem wszystkiego, nie dodałem prac, formularz jeszcze nie działa.M
Można ją obecnie zobaczyć pod adresem: http://bit.ly/Vchbwn
Czy nowa wersja jest lepsza? Jak Wam się podoba? Może coś dodać, zmienić.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile.gif
lukaskolista
Pierwsze w formie wizytowki, fajne.
Nowa wersja:
- brzydka czcionka w menu,
- z tym zdjeciem wyglada to jak nekrolog,
- malo napisales o swoich umiejetnosciach.
sazian
w czcionce Ubuntu nie ma polskich znaków, wyświetlają się w sans-serif a przez to są większe(grubsze)
Pawel_W
Plusy:
  • wrzuciłeś skrypty na koniec strony, BAAARDZO mało developerów stosuje się do tego a znacznie przyspiesza to wczytywanie - ogromny plus

Minusy:
  • Masakrycznie divitis i classitis
  • Mieszanie polskiego nazewnictwa z angielskim
  • Z jednej strony kilkakrotnie niepotrzebnie używasz section, np. w formularzu, z drugiej prawie w ogóle nie korzystasz z html5
  • Web design, skontaktuj się ze mną - powinny być pisane małymi literami + css text-transform: uppercase
  •      w menu - to powinien być margin/padding

Do poprawy:
  • to co obecnie jest <header>'em nie powinno nim być
  • wrzuć nav do headera
  • dodaj title dla odsyłaczy, alt dla obrazków
  • pozamieniaj klasy i id na angielskie
  • logo w h1
  • pozamieniaj mniej ważne <strong> na <b>, np. <strong>Cześć</strong> powinno być w <b> bo to nie jest słowo kluczowe
  • zamiast <br /> używaj paragrafów
  • zamiast <section> article dla tekstu
  • pozamieniaj te divy na odpowiednie znaczniki! prawie nie używasz paragrafów
  • zrób fallback dla placeholdera, bo pod IE się nie wyświetli
  • prace powinny być raczej wrzucone w <figure> + <figcaption> dla opisu
  • <!--[if (gte IE 6)&(lte IE 9)]> zamień na <!--[if lte IE 9]> - tak jest krócej


Dodatkowo umiejętności powinny być raczej jako osobne obrazki, odpowiednio opisane (pokusiłbym się o użycie css sprites). Ew. jak chcesz to możesz to zrobić tak jak ja na stronie http://jonydes.pl/ przy użyciu canvas

EDIT: to było odnośnie starej strony, teraz nowa:

  • poscalaj .css w jeden plik, szybciej będzie się wczytywał
  • znowu niewłaściwie używasz elementów, to co jest <nav> powinno być <header>... poza tym, Twój adres email stanowczo nie powinien być w <h3>
  • text-transform: uppercase dla h1 w treśći, bo tak samo piszesz DUŻYMI LITERAMI
  • chmurki po prawej: osobiście zrobiłbym to albo na liście <ul>, albo za pomocą tła + css sprites, na pewno nie tak jak Ty, przede wszystkim alt tych obrazków nic nie mówi - daj np. opis w stylu "3/5" itp.
  • styl inline style="margin-top: 55px;" - oducz się tego, zły nawyk
  • opis w sliderze - to samo co w h1, wielkie litery przez css



Dodatkowo możesz dodać odpowiednim elementom atrybuty role i rel - do czego służą odsyłam do google. Adres i wszelkie dane kontaktowe umiejszaj w formacie vcard
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.