Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Virualna Szkola
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
060156
Witam i prosze o ocene projektu Virualna Szkola, napisalem to dla pewnej szkoly w North Carolina.
Applikacja pozwala zarzadzac nauka/ocena uczniow przez internet.
Aplikacja uzywa: jquery 1.8.x, mysql 5.x, php 5.2.x, apache 2.2.x i mozna ja wbudowac w dowolny CMS.

Login: http://www.sowacms.com/Cms/Mad/page/1.1/14.php (user/password: schu/schu$) i prosze klikac na linki z prawej strony, ikony oraz grids items.

Czekam na opinie.
Dziekuje za oceny.


nospor
Czy formularz logowania bez js naprawdę nie może się wyświetlić?
060156
Cala aplikacja jest oparta na jquery a to raczej wymaga js.
nospor
Rozumiem, ale czy zwykły formularz nie może być wyświetlony bez js? Rozumiem, że nie będzie miał wówczas bajerów, ale ze go w ogóle nie widać to tego nie rozumiem... rozumiesz?
060156
Pewnie prosty mozna bez js ale w tym przypadku js (jquery) jest uzywane do:
1) validacji pol (tip tools podpowiada co jest zle)
2) submit jest wysylany do servera przez jquery (ajax)
3) informacje o blednym user/password sa wyswietlane (tip tools) bez zmiany strony
nospor
Ja wiem do czego używasz jQuery. Przecież widzę. Nie musisz mi tego wyjaśniać...
Wilu88
Cytat(60156 @ 22.11.2012, 14:13:37 ) *
Pewnie prosty mozna bez js ale w tym przypadku js (jquery) jest uzywane do:
1) validacji pol (tip tools podpowiada co jest zle)
2) submit jest wysylany do servera przez jquery (ajax)
3) informacje o blednym user/password sa wyswietlane (tip tools) bez zmiany strony


Ale walidacje i sprawdzanie poprawnosci hasła można wykonać także po stronie serwera. Jeśli ktos ma wyłączone JS to dostanie moze i brzydsze komuniakty, może i póżniej ale dostanie i będzie miał mozliwość korzystania ze strony. JS fajnie wygląda i pomaga i tylko jako pomoc powinna byc używana a nie jako niezbędny dodatek.
jacobson
Zawsze wszyscy sie czepiaja tego JS ... ok formularz powinien byc zrobiony w php a javascript mialby tylko dodac mu dynamiki... ale ostatnio w wiekszosci opinii slysze ze "jak wylacze js to nie dziala to to i to" tak moge powiedziec ze jak mam starego kompa z IE6 to nie dziala to to i to i to, bo ktos skorzystal z html5 i z css3. Ktos jeszcze skorzystal z flasha ktorego nie mam zainstalowanego albo moze np z renderowania 3d ktore obciaza bardzo kompa a mam slabego kompa... Malo ludzi wylacza javascript w przegladarce...
Jezeli chodzi o wyglad strony to bardzo kanciasta, moznaby zainwestowac w grafika porzadnego. Linki w prawym gornym rogu zupelnie niewidoczne. poczytaj o xss.
!*!
Myślę że od czasu SowaCMS niewiele się nauczyłeś. Bez JS daleko nie zajedziesz, chyba że w USA nadal jest trend brzydkich stron, byle jak zrobionych.
A i tak nadal uważam że to jakaś marna prowokacja.
ZenekN
Cytat(!*! @ 24.11.2012, 11:44:05 ) *
Bez JS daleko nie zajedziesz, chyba że w USA nadal jest trend brzydkich stron, byle jak zrobionych.


Brawo! Święta racja nie trzeba szukać daleko ?

Gumtree.pl

060156
W pierwszym poscie napisalm
"Aplikacja uzywa: jquery 1.8.x, mysql 5.x, php 5.2.x, apache 2.2.x i mozna ja wbudowac w dowolny CMS".
Moja prosba dotyczyla raczej oceny aplikacji (napisanej w jquery a to jak mi sie wydaje jest JS).
Poza zlosliwosciami i jedna konstuktywna sugestia nie widze zadnych innych sensownych wypowiedzi.
Pozdrawiam.





ano
Czemu ajax'owe requesty wyglądają tak:

  1. O:8:"stdClass":11:{s:7:"_format";s:4:"http";s:10:"_arguments";a:0:{}s:7:"_action";s:21:"module/CmsQuery.php";s:8:"_service";s:5:"mysql";s:8:"_session";s:0:"";s:5:"_user";s:0:"";s:4:"_log";d:1;s:6:"_frame";s:0:"";s:3:"_id";d:0;s:10:"_timestamp";d:1353965301006;s:5:"_body";O:8:"stdClass":5:{s:8:"database";s:3:"mad";s:4:"host";s:0:"";s:4:"user";s:0:"";s:6:"passwd";s:0:"";s:3:"sql";a:2:{i:0;a:4:{i:0;s:2:"qc";i:1;s:16:"cms_customer t";i:2;s:8:"count(*)";i:3;s:229:"t.appl like '%teacher%' and exists(select * from sch_teacher_subject s where s.teacher_id=t.user_id and s.subject_id='32')";}i:1;a:4:{i:0;s:3:"qos";i:1;s:16:"cms_customer t";i:2;s:69:"t.user_id id,concat(t.last_name,', ',t.first_name) name";i:3;s:308:"t.appl like '%teacher%' and exists(select * from sch_teacher_subject s where s.teacher_id=t.user_id and s.subject_id='32') order by concat(t.last_name,', ',t.first_name) limit 0,100";}}}}



... to się nazywa 'krytyczny błąd bezpieczeństwa' ...
!*!
Cytat(60156 @ 26.11.2012, 09:59:12 ) *
W pierwszym poscie napisalm
"Aplikacja uzywa: jquery 1.8.x, mysql 5.x, php 5.2.x, apache 2.2.x i mozna ja wbudowac w dowolny CMS".

Dobrze że to podkreśliłeś, używa jQuery, czyli jak sam zauważyłeś JS. Tylko że JS ma wspierać tworzenie aplikacji, a nie się o nią opierać, wyjątkiem są aplikacje specjalistyczne, do których wirtualna szkoła się nie zalicza.

Aplikacje nieposiadające JS też można "wbudować w dowolny CMS".
Niewiele można tu ocenić. Kod html/js jest masakryczny/przestarzały (linki w menu głównym nie działają)[słyszałeś o standardach?], pisany na kolanie, wygląd też nie zachwyca, jest chaotyczny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.