Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Program do rozwiązywania równań
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
pr0gramer
Chcę zaprezentować moją strona na której można rozwiązać każde równanie matematyczne. Oto link do strony: http://rozwiazywacz.com

Co myślicie na ten temat?
toaspzoo
A gdzie sqrt() w pomocy ? biggrin.gif

Szkoda, że można liczyć tylko x sad.gif

skoro x=2+2(2x)+2^2*sqrt(16^2) daje -22.0
to dlaczego
z -x=2+2(2x)+2^2*sqrt(16^2) otrzymuję -13.2 ?
redeemer
@toaspzoo: A jaki według Ciebie powinien być wynik
Kod
-x=2+2(2x)+2^2*sqrt(16^2)
? wink.gif
toaspzoo
22
Crozin
@toaspzoo: To jest ten moment, w którym powinieneś zacząć powtórkę z podstaw matematyki. Albo przynajmniej powinieneś zwrócić uwagę, gdzie w obu równaniach występuje x.
@pr0gramer: Raczej słabe rozwiązanie - limity związane jak mniemam z zakresem typu double i arytmetyka liczb zmiennoprzecinkowych? Nieprecyzyjne wyniki pojawiają się już przy najtrywialniejszych przykładach typu (x = 0.1 - 0.05 - 0.005 - 0.005).
jasin
dla ułatwienia:
x = 66 : (-5)
wink.gif
abort
Potęgowanie:
x^(1/y) to pierwiastek stopnia y z liczby x.

Idąc tym tropem, chciałem obliczyć pierwiastek z 3 (3^0.5).
Wynik: ilość cyfr: 1, pierwsza liczba potęgi: 1.

Hm, chyba liczenie pierwiastka piątego stopnia sobie odpuszczę...
zegarek84
Cytat(Crozin @ 18.09.2012, 19:58:50 ) *
Nieprecyzyjne wyniki pojawiają się już przy najtrywialniejszych przykładach typu (x = 0.1 - 0.05 - 0.005 - 0.005).

zależy którą drogą poszedł... na 99% zaimplementowany jest któryś z algorytmów metod numerycznych (najwolniej zbierzny jest połówkowy), w sumie nie potrzebnie zaprzągał tutaj PHP - mógł JS po stronie klienta i więcej kroków zrobić... a równania pierwszego stopnia to mógł napisać osobny algorytm do bezpośredniego wyliczania wyników (ale tu już musiałby rozpoznać, że jest to równanie pierwszego stopnia, gdyż w nawiasach x to równie dobrze może być w potędze)...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.