Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Książka php
Forum PHP.pl > Inne > Książki
binprogrammer
Cześć! Wiem, że to było już wałkowane dużo razy, ale chciałbym prosić o radę jaką książkę wybrać o php? Najlepiej z helionu, umiem podstawy php, jednak od początku chciałbym zacząć i to jeszcze raz zrozumieć. Czy moglibyście mi coś polecić?

Myślałem o tym http://helion.pl/ksi...y-kae-verens,psycms.htm, jednak czy zrozumiałbym to?

Mam 14 lat, średnie doświadczenie z php. Umiem stworzyć coś lekkiego w php i trochę podłubać w mysql, książka powyżej wydaję mi się, że fajna, ale nie miałem kontaktu z takimi kursami i nie wiem czy wszystko jest ładnie opisane.

Może uważacie, że ASP.NET byłoby lepszym rozwiązaniem dla mnie? Dodam, że nie miałem styczności z programowaniem obiektowym, bo niestety po prostu nie umiem tego zrozumieć na tą chwilę - nigdzie jasno nie jest napisane o co chodzi.

Tak czy siak, zwracam się o pomoc smile.gif
Pozdrawiam

PS. Może jquery bym zaczął się uczyć, podobają mi sie takie animacje smile.gif
Monter08
osobiście to pierwszą książką jaką przeczytałem to była PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie trzecie i jestem zadowolony z tej książki, co prawda nie bazowała na najnowszej wersji PHP, ale widzę, że jest już wydanie czwarte, więc myślę, że kupno tej książki będzie dla Ciebie naprawdę owocne, z tego co pamiętam to po każdym rozdziale jest "proponowana lektura" czyli książka która szerzej opisuje treść z tego rozdziału. Co do lektury którą podałeś to nie ma sensu żebyś czytał na początku o projektowaniu (no dobra jest, ale nie nauczy Cię to programować tylko projektować co drugie bez pierwszego nie ruszy).
Evinek
Mam wyżej wymienioną książkę, wydanie czwarte.
Uczyłem się z niej podstawy podstaw (nic nie umiałem). To był mój start. Po pół roku znów czytałem od nowa i okazało się, że nie zrozumiałem za pierwszym razem wielu rzeczy. Jeśli masz już podstawową wiedzę to powinna być ona okej. Nawet podstawy programowania nauczyłem się z niej. Tylko zapamiętaj, nie możesz polegać tylko na książce, musisz testować(choć te aplikacje na płycie zawierają błędy) i dużo czytaj w internecie. Praktyka + ciągłe czytanie na pewno polepszy twoją znajomość o PHP.
Tą co ty podajesz, to właśnie też planuje kupić w nie dalekiej przyszłości. Mam małe problemy z CMSami czasami i myślę, że by to uzupełniło na razie moje braki.
Ogólnie, jeśli masz dużo kasy, to kup dwie.
greycoffey
Będąc w twoim wieku, a nawet trochę młodzszy, moją pierwszą książką do nauki PHP miała tytuł "PHP5, Apache i MySQL" - mogę polecić na podstawy (miałem 11-12 lat kiedy ją zaczynałem czytać, wydaje mi się, że coś zrozumiałem wink.gif).
binprogrammer
Myślę nad tym, http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworz...mson,phms4v.htm jednak co jest na takiej płycie cd? Przykłady?

Monter dzięki za fajną książkę, może kupie jednak zobaczę jeszcze w pdfie jak wygląda.
Evinek
Przykłady, serwer (PHP, MySQL), i jeszcze jakieś chyba rzeczy. Ale ogólnie przykłady będą najwyżej ważne - korzystałem z nich tylko 2-3 razy. ;p
Ogólnie nie bierz wydania trzeciego, lecz czwarte. Jeśli się nie mylę to jest ta sama książka lecz ulepszona.
binprogrammer
Dzięki, widzę że dosyć fajna książka, pewnie kupię, jednak zastanowię się do pierwszego, dzięki jeszcze raz.

Ps. Nie zauważyłem działu Forum: Ksiazki :S
OlgaMoket
W empiku znalazłam świetne książki z helion.pl i Vademecum Profesjonalisty, zajrzyj tam, powinieneś znaleźć coś dla siebie wink.gif
minister1234
co do pomocy rozważ jeszcze poradniki internetowe, video poradniki itp. Ja uczyłem się MySQl, PHP, CSS, coś tam Jave Scripts z neta smile.gif C++ także z neta smile.gif + pomoce kumpli przy błędach, którzy uczyli mnie zwracać uwagę na drobnostki popełnia podczas pisania.
irmidjusz
ta lepsza: http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-po...more,phmso4.htm
mikolajczak33
zgadza się. nieco z niej już korzystałem i jest świetna.
A zobacz sobie też na nią na okazje.info , bo widziałem że w jednym ze sklepow internetowych była po około 80 zł . zawsze to jakaś oszczędności smile.gif
jannowicki2505
Również polecam tę samą pozycję co irmidjusz. Do tego może jakieś poradniki internetowe... Wiadomo, na początek coś nie za ciężkiego, później można pomyśleć o poważniejszych książkach.
binprogrammer
Dzięki, zakupiłem kilka miesięcy temu tą księgę http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworz...mson,phms4v.htm
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.