Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Jedna zmienna - Wiele klas
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Szymciosek
Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób rozwiązać problem jednej zmiennej, którą chciałbym wykorzystać w kilku klasach nie mających ze sobą nic wspólnego.

Próbowałem zrobić tak
index.php
  1. include("variables.php");
  2. Variables::setVar("Wartość");


main.php
  1. include("variables.php");
  2. echo Variables::getVar(); //nic nie zwraca


variables.php
  1. class Variables
  2. {
  3. public static $zmienna;
  4.  
  5. public static function setVar($value)
  6. {
  7. self::$zmienna = $value;
  8. }
  9. public static function getVar()
  10. {
  11. return self::$zmienna;
  12. }
  13. }


Ale niestety nie zwraca mi nic, zwraca tylko wtedy, gdy zrobię np w index
  1. Variables::setVar("Wartość");
  2. echo Variables::getVar(); //output: Wartość


Chyba, że macie inne pomysły, bo fajnie by było gdyby to było bezpieczne, bo chcę tam trzymać token generowany przy logowaniu.
ano
Zaraz, pokaż pełny kod tego skryptu bo z tego co na razie widzę to nie ma prawa działać (jeżeli index.php i main.php to dwa oddzielne requesty)
Jeżeli to dwa oddzielne requesty to zastosuj sesje.
Szymciosek
No 2 oddzielne, 2 oddzielne pliki, jeśli to masz na myśli i 2 oddzielne całkowicie include.

Chodzi o to, że teraz token mam trzymany w cookie, a chciałem do niego mieć dostęp wszędzie gdzie potrzebuję, ale w formie zmiennej
$tok = $_COOKIE['token'];

albo jakoś się odwołać do tego (uciec, bo tak to chyba się nazywało), ale nie wychodzi mi:
  1. $res = mysql_query("SELECT user FROM users WHERE token='$_COOKIE['token']'");


Po prostu za dużo tu cudzysłowiów.

EDIT:
Rozwiązałem problem tylko czy dobrze i czym jest { } w zapytaniu ?
  1. $res = mysql_query("SELECT user FROM users WHERE token='{$_COOKIE['token']}'");
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.