Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Blog-ocena kodu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
bladeer
Siema
Od jakiegoś czasu uczę się php.. Gdy załapałem podstawy postanowiłem zrobić blog. Nie jest on skończony.. właściwie jest tylko logowanie ,rejestracja, wyświetlanie wpisów i komentarze. Nie zamierzam go kończyć . Mam w planach naukę mvc. Chciałbym abyście ocenili sam kod.. powiedzieli jakie błędy robię, może zaczynam mieć jakieś niepoprawne nawyki.
Wiem że kod nie jest zbyt czytelny.. z niektórych błędów zdaje sobie sprawę ale stosuje je po prostu z lenistwa ;p Oczekuje jakiś wskazówek.. być może przyzwyczajam się do jakiś "złych praktyk".

kod:
http://www.wrzuc.to/oUYOI0Tt.wt
Tajgeer
  1. <?php
  2. //skopiowane z jezus cms
  3.  
  4. /**
  5.  ** JEZUS CMS
  6.  ** @autor JEZUS DEVELOPER TEAM
  7.  ** licencja gnu/gpl
  8.  ** Nie biore odpowiedzialności za nic.
  9.  ** klasa obsługi bazy mysql
  10.  ** @version 0.1
  11.  **/
  12. defined('LOL') or die('Kaaaaboom, access denied');

rolleyes.gif Jak się chcesz już na czymś wzorować, to wzoruj się na czymś, co jest porządnie napisane...

Cytat
z niektórych błędów zdaje sobie sprawę ale stosuje je po prostu z lenistwa ;p

Z takim podejściem, to za dużo nie zrobisz.
bladeer
Cytat
Jak się chcesz już na czymś wzorować, to wzoruj się na czymś, co jest porządnie napisane...

A czemu ona jest aż taka zła ?


Cytat
Z takim podejściem, to za dużo nie zrobisz.

Więc chyba będę musiał zmienić podejście.
!*!
- pakuj paczki jako ZIP, zapomnij że RAR istnieje
- jak już coś pakujesz, to pakuj cały katalog, a nie tylko pliki jakie się w nim znajdują.
- deklaruj w plikach z klasami jakiego rodzaju są metody public, private czy protected.
- gdy piszesz kod, zamień w swoim edytorze, aby tabulacja była zamieniana na spacje 3 lub 4.
- opisuj kod poprawnie, czyli jakiś wstęp by się przydał, a nie tylko wykaz parametrów.
- __autoload() jest stary, zapoznaj się z SPL, lub specjalnymi ładowarkami które są klasą.
- pisz nazwy klas, zmiennych itd. po angielsku.
Cytat
A czemu ona jest aż taka zła ?


To nie jest poprawny kod dokumentacji.
greycoffey
Cytat(!*! @ 2.06.2012, 11:58:47 ) *
- gdy piszesz kod, zamień w swoim edytorze, aby tabulacja była zamieniana na spacje 3 lub 4.

Tabulacje są po to by robić wcięcia, spacje by robić odstępy.
Nie rozumiem, dlaczego zamienianie tabulacji na spacje to dobra praktyka - raczej zła. Dla jednych wcięcie z dwóch spacji może być za małe, z 4 za duże, z 3 też złe - w przypadku tabulacji wystarczy sobie ustawić w edytorze ich długość jak chcesz i osoby z dużą rozdzielczością ustawiają sobie na 4, z małą na 2 lub 1. Do tego zajmuje to 1 bajt, nie 3-4.
ShadowD
Cytat(greycoffey @ 2.06.2012, 12:34:11 ) *
Tabulacje są po to by robić wcięcia, spacje by robić odstępy.
Nie rozumiem, dlaczego zamienianie tabulacji na spacje to dobra praktyka - raczej zła. Dla jednych wcięcie z dwóch spacji może być za małe, z 4 za duże, z 3 też złe - w przypadku tabulacji wystarczy sobie ustawić w edytorze ich długość jak chcesz i osoby z dużą rozdzielczością ustawiają sobie na 4, z małą na 2 lub 1. Do tego zajmuje to 1 bajt, nie 3-4.


Nie proszę nie rozśmieszaj mnie! ;] Każdy edytor z jakim miałem coś wspólnego zapisuje [tab] jako spacje, a ich ilość zależy od ustawień w programie, więc z jakiej paki wtrącasz tutaj jakieś porównania jak jest to to samo? Ja też preferuję [tab] == 4x[space], tak się przyjęło i większość kodu który jest w sieci tak właśnie jest formatowana.
!*!
Cytat(greycoffey @ 2.06.2012, 12:34:11 ) *
Tabulacje są po to by robić wcięcia, spacje by robić odstępy.
Nie rozumiem, dlaczego zamienianie tabulacji na spacje to dobra praktyka - raczej zła.


Dobrze że to zauważyłeś, więc rozumiesz na czym polegają wcięcia w kodzie? Jeśli używasz do formatowania kodu, samej tabulacji, to współczuję każdemu kto będzie chciał go kiedykolwiek edytować u siebie, po prostu Twój kod się rozjedzie... Zresztą nie trzeba długo szukać, wklej kod z edytora tu na forum... wersja z tabulacją się rozjedzie już na początku, a ze spacjami nie.
ciekawskiii
zal.pl to co wy tu wypisujecie, ja wcale nie daje spacji i tabow bo tak sie przyzwyczailem i tak mi pasuje, i co? mam z tego powodu zly kod? kazdy ma swoje przyzwyczajenia i tyle, tak samo z jezykiem, jestem polakiem wiec pisze nazwy klas i zmiennych po polsku a wy zawsze wszystkim narzucacie ze trzeba pisac po angielsku. NIE TRZEBA! Kazdy pisze jak chce i to moim zdaniem nie podlega ocenie. to jest totalny bezsens, zaraz powiecie, ze zamiast nazwy zmiennej $zobacz powinien miec $sprawdz, madre to?
!*!
Cytat(ciekawskiii @ 2.06.2012, 13:43:19 ) *
zal.pl to co wy tu wypisujecie, ja wcale nie daje spacji i tabow bo tak sie przyzwyczailem i tak mi pasuje, i co? mam z tego powodu zly kod? kazdy ma swoje przyzwyczajenia i tyle, tak samo z jezykiem, jestem polakiem wiec pisze nazwy klas i zmiennych po polsku a wy zawsze wszystkim narzucacie ze trzeba pisac po angielsku. NIE TRZEBA! Kazdy pisze jak chce i to moim zdaniem nie podlega ocenie. to jest totalny bezsens, zaraz powiecie, ze zamiast nazwy zmiennej $zobacz powinien miec $sprawdz, madre to?


Często zgłaszasz swój sprzeciw wobec świata na poziomie gimnazjalnym?
Jeśli piszesz dla siebie i tylko DLA SIEBIE, to nic nikomu do tego. Nie wiem czy zauważyłeś, ale większość koderów na tym forum pracuje czy rozwija skrypty na szerszą skalę niż PL. A jak Ci się zdaje, czy koder z FR będzie wiedział co to jest "$zobacz"? Poza tym język angielski w programowaniu to standard, czy Ci się to podoba czy nie.

Cytat
ja wcale nie daje spacji i tabow bo tak sie przyzwyczailem i tak mi pasuje

Piszesz ciurkiem? Toć się nawet parser PHP wyłoży.
ciekawskiii
daje entery, to wystarcza jesli kod jest dobrze opisany a wy oczywiscie wielcy programisci piszecie skrypty po angielsku i je sprzedajecie za wielka kase obcokrajowcom.... gratuluje:) pisanie po angielsku to zaden standard tylko narzucanie i oczywiscie sie sprzeciwiam glupim narzucaniem kto jak ma pisac i czego sie uczyc i bede to robil nadal a, ze Ty w tym widzisz gimnazjalny sprzeciw to nie moj problem, mam swoje zdanie na kazdy temat i tyle.
!*!
Cytat(ciekawskiii @ 2.06.2012, 14:15:30 ) *
daje entery, to wystarcza jesli kod jest dobrze opisany a wy oczywiscie wielcy programisci piszecie skrypty po angielsku i je sprzedajecie za wielka kase obcokrajowcom.... gratuluje:) pisanie po angielsku to zaden standard tylko narzucanie i oczywiscie sie sprzeciwiam glupim narzucaniem kto jak ma pisac i czego sie uczyc i bede to robil nadal a, ze Ty w tym widzisz gimnazjalny sprzeciw to nie moj problem, mam swoje zdanie na kazdy temat i tyle.


Cieszy mnie fakt że masz zdanie na każdy temat, ale powinieneś też posiadać tajemną wiedzę wysławiania się. Pisanie po angielsku to nie standard? Ciekawe, a mógłbyś to bardziej rozwinąć? Czyli że Twórcy ZendFramework (lub innego) pisząc go z angielskim nazewnictwem mieli taki kaprys? A w jakim języku napisane są nazwy np. funkcji w PHP? Japońskim? Widzę w tym poziom gimnazjum, jeśli nie niżej... "zal.pl"?
prowseed
Zasada jest taka, że niekoniecznie tylko Ty w przyszłości będziesz rozwijał swój kod. Jak chcesz komuś utrudniać życie, to oczywiście- możesz.
greycoffey
Wklejam kod z edytora tutaj:
  1. <?php
  2. // :(
  3. // ONCE..
  4. // TWICE..

Działa wink.gif
Jeśli mój kod ktoś będzie chciał oglądać, wystarczy, że zmieni sobie długość taba na odpowiadającą. Jeśli ty chcesz mieć kod z wcięciami jako 3 spacje, a ja wole, kiedy są dwie (jako tab), musze przejechać cały projekt wyrażeniem regularnym i zamienić. Nieprawdaż, że prościej zmienić długość taba?

Nie rozśmieszajcie mnie. Każde IDE, a nawet gEdit, posiada opcję opcję "zapisuj taby jako spację", którą można wyłączyć/włączyć oraz ustawianie długości taba. Widocznie nie psojrzeliście nawet na konfiguracje edytora.

Co do 'ciekawskiii' - to nie jest poziom gimnazjalny, jako prawie-absolwent stwierdzam, że trochę niższy.
Angielski jest językiem informatyki - znajomość jest niezbędna. Masz swoje zdanie na każdy temat? Ja mam swoje zdanie na tematy, o których coś wiem.

Na koniec polecam książkę "Clean Code. A handbook of Agile software craftmanship.".

ciekawskiii
Zend i funkce php sa w jezyku angielskim moze dlatego, ze byly odrazu przeznaczone dla ludzi na calym swiecie? oczywiscie ten blog tez jest przeznaczony dla wszystkich na calym swiecie a w najgorszym wypadku sprzeda ten blog obcokrajowcowi, nie rosmieszaj mnie.

jezeli bede chcial cos napisac i sprzedac obcokrajowcowi to bede pisal po angielsku, oczywiscie np. interia.pl i onet.pl czy inne nie sa pisane w standardzie bo sa w jezyku polskim...

tu zgadzam sie z prowseed ale nie do konca, to nie zadna zasada tylko tak jak pisalem, jezeli chcesz sprzedac obcokrajowcowi to piszesz po angielsku a jesli pisze dla siebie to nikt mi nie bedzie wmawial ze angielski to standard tylko pisze jak JA CHCE

absolwent? haha to teraz czuj sie kims bo jestes wyksztalcony i co z tego?
!*!
Cytat
Działa

Właśnie pokazałeś że nie działa wink.gif ile tam masz tej tabulacji z 10 spacji?

Cytat
Jeśli mój kod ktoś będzie chciał oglądać, wystarczy, że zmieni sobie długość taba na odpowiadającą. Jeśli ty chcesz mieć kod z wcięciami jako 3 spacje, a ja wole, kiedy są dwie (jako tab), musze przejechać cały projekt wyrażeniem regularnym i zamienić. Nieprawdaż, że prościej zmienić długość taba?


Tylko po co mam zmieniać cokolwiek u siebie w edytorze? Spacje nie są inwazyjne, bo nie ma znaczenia czy jest ich 3 czy 4, tabulacja w każdym edytorze jest inaczej interpretowana i może rozwalić cały układ.

Cytat
Nie rozśmieszajcie mnie. Każde IDE, a nawet gEdit, posiada opcję opcję "zapisuj taby jako spację", którą można wyłączyć/włączyć oraz ustawianie długości taba. Widocznie nie psojrzeliście nawet na konfiguracje edytora.

Przeczytaj Waść dokładnie, bo bzdury snujesz.

ciekawskiii - jesteś genialny.
greycoffey
Czemu w takim razie ja mam zmieniać sobie twoje cztery spacje na dwie, jesli lubie male wciecia?
Spacje nie są inwazyjne? Mnie denerwuje kiedy muszę robić 4 razy backspace by usunąć jedno wcięcie, wolę wcisnąć to tylko raz.
Co do ostatniego cytowanego fragmentu, odpowiedź do:
Cytat
Każdy edytor z jakim miałem coś wspólnego zapisuje [tab] jako spacje

Otóż każdy edytor z którym ja pracowałem domyślnie zapisuje tab jako tab i tak powinno być.

Co do forum: czy ktoś tutaj zamieszcza jako źródło tak dużo projektów, że jest to wada? W edytorze można sobie ustawić długość taba, jeżeli twoim zdaniem w projekcie jest ich zbyt wiele, stawiasz na 2, w przeciwnym razie możesz dać 4. A co, gdy ktoś formatuje kod dwoma spacjami, a one tobie nie odpowiadają i chcesz mieć większe wcięcia?
!*!
Cytat
Co do forum: czy ktoś tutaj zamieszcza jako źródło tak dużo projektów, że jest to wada?

To zdecyduj się w końcu. Dla mnie nie ma różnicy w tym gdzie prezentowany/edytowany jest kod, ważne żeby miał ręce i nogi. Co mnie obchodzi Twoje pojęcie estetyki że wolisz mieć 2 spacje zamiast 4. To kompletnie nie ma znaczenia, bo spacja nie rozwali mi wyglądu, stylu zakodowanego dokumentu, czego nie można powiedzieć o tabulacji. Używając spacji, nikt do nikogo nie musi się dostosować, dostajesz kod taki jaki jest, ewentualnie masz mniej 2,3 spacje, ale to nie jest coś strasznego... Używając tabu u Ciebie może być ok, ale u mnie tab może mieć tak jak tu na forum 10 spacji... widzisz już różnicę?

Świetnym rozwiązaniem jest http://nickgravgaard.com/elastictabstops/ szkoda że tak mało jest implementacji.
ShadowD
Cytat(ciekawskiii @ 2.06.2012, 13:43:19 ) *
zal.pl to co wy tu wypisujecie, ja wcale nie daje spacji i tabow bo tak sie przyzwyczailem i tak mi pasuje, i co? mam z tego powodu zly kod? kazdy ma swoje przyzwyczajenia i tyle, tak samo z jezykiem, jestem polakiem wiec pisze nazwy klas i zmiennych po polsku a wy zawsze wszystkim narzucacie ze trzeba pisac po angielsku. NIE TRZEBA! Kazdy pisze jak chce i to moim zdaniem nie podlega ocenie. to jest totalny bezsens, zaraz powiecie, ze zamiast nazwy zmiennej $zobacz powinien miec $sprawdz, madre to?


O matko, jak jeszcze mogę dyskutować na temat języka, toż kod bez wcięć to samobójstwo, chyba że Twój rekord to max 100 lini! haha.gif

My tutaj pokazujemy jak pisać się powinno by w przyszłości nie trzeba było zmieniać na siłę swoich nawyków, a już od samego początku stosować się do norm, pamiętam kod gdzie była tabela w htmlu i jej każdy wewnętrzny znacznik był zapisywany w nowej linii w taki sposób:
<?php echo '<tr>'; ?>
<?php echo '<td>'; ?>
Itd...

Czy to nie zadziała? Działa i to tak jak powinno ale edycja takiego pliku to już koszmar, albo jeszcze ciekawsze praktyki, przypisanie $_POST do $superUkrytyPost i przypisanie do $_POST pustego array. Jak widać wszystko się da, ale nie jest to poprawne i komuś kto po Tobie będzie to poprawiać lub dodawać coś nowego przyjdzie się zastrzelić.

Cytat
Spacje nie są inwazyjne? Mnie denerwuje kiedy muszę robić 4 razy backspace by usunąć jedno wcięcie, wolę wcisnąć to tylko raz.


Powiem Ci że ide same rozpoznają "4 spacje" (w zależności od configu) jako coś co można usunąć jednym backspace, nie spotkałem się jeszcze z ide który w standardzie zapisywał by tab jako tab, ale faktem jest że taka opcja widnieje nie zmieni to jednak mojego (i jak widać nie tylko mojego) zdania.
bladeer
A jakieś inne błędy oprócz tych nieszczęsnych tabulatorów znaleźliście ?
!*!
Cytat(bladeer @ 2.06.2012, 19:20:00 ) *
A jakieś inne błędy oprócz tych nieszczęsnych tabulatorów znaleźliście ?


Poza wymienionymi wyżej przyczepiłbym się do:

  1. $password = $_POST['password']

Nie przypisuj superglobalnych do zmiennych, szkoda zachodu.

  1. if(WERYFIKACJA == '1')

Samo umieszczenie WERYFIKACJA w warunku wystarczy (jeśli ma być true/false).

  1. @$autor = mysql_real_escape_string(core::filtruj_text($_POST['autor']));

Co Ty zoo otwierasz? Wywal @ w ogóle zapomnij że coś takiego istnieje.

  1. if(isset($_GET['id_wpisu']))
  2. $id_wpisu = (int)$_GET['id_wpisu'];
  3. else
  4. $id_wpisu = 0;
  5. $tpl->id_wpisu = $id_wpisu;

Używaj klamer jeśli po else jest więcej niż 1 instrukcja zmiennej, poprawia to czytelność kodu.

  1. for($i=0 ; $wiersz = $baza->fetch('array') ; $i++)
  2. {
  3. $wpisy[$i]['id']= $wiersz[0];
  4. $wpisy[$i]['autor']= user::give_nick($wiersz[1]);
  5. $wpisy[$i]['tytul']= $wiersz[2];
  6. $wpisy[$i]['tresc']= $wiersz[3];
  7. }


Pętla fireach by w zupełności starczyła. poza tym... $wiersz = $baza->fetch('array') ?

Jest jeszcze:

  1. <?php
  2. Helpers::komunikat($message_tresc, $message_typ);
  3. ?>
  4.  
  5. <?php
  6. echo user::give_nick($post['id_autor']).'<br />';
  7. echo $post['tytul'].'<br />';
  8. echo $post['tresc'].'<br />';
  9. ?>


Tak jest lepiej:

  1. <?php
  2. Helpers::komunikat($message_tresc, $message_typ);
  3.  
  4. echo user::give_nick($post['id_autor']).'<br />';
  5. echo $post['tytul'].'<br />';
  6. echo $post['tresc'].'<br />';
  7. ?>


A jeszcze lepiej jakbyś zrobił to za pomocą 1 echo. I jeszcze właśnie co do echo...

Nie
  1. echo "<div class=\"komentarz\">";


tylko:

  1. echo '<div class="komentarz">';


Używaj apostrofów. Działa to wydajniej, bo PHP traktuje wtedy to jako tekst bez dodatkowego parsowania.
Reptile ReX
Cytat(!*! @ 2.06.2012, 19:40:54 ) *
A jeszcze lepiej jakbyś zrobił to za pomocą 1 echo. I jeszcze właśnie co do echo...

Nie
  1. echo "<div class=\"komentarz\">";


tylko:

  1. echo '<div class="komentarz">';


Używaj apostrofów. Działa to wydajniej, bo PHP traktuje wtedy to jako tekst bez dodatkowego parsowania.


Należy sobie to dokładnie wziąć do siebie, apostrofy, apostrofy i jeszce raz apostrofy.
Mam taką ciekawostkę, to zjawisko o którym wspomina kolega wyżej, że PHP szuka sobie w cudzysłowach dodatkowych rzeczy (np zmiennych) nosi nazwę interpolacji
Fifi209
Nie jesteś konsekwentny:

  1. <?php
  2. Helpers::komunikat($message_tresc, $message_typ);
  3. ?>
  4.  
  5. <?php
  6. echo user::give_nick($post['id_autor']).'<br />';
  7. echo $post['tytul'].'<br />';
  8. echo $post['tresc'].'<br />';
  9. ?>


komunikat, give_nick - zdecyduj się czy piszesz po polsku czy po angielsku...
peter13135
Jesteś Polakiem, to pisz po polsku, a nie jakieś tam message_tresc tongue.gif
bladeer
Cytat
  1. for($i=0 ; $wiersz = $baza->fetch('array') ; $i++)
  2. {
  3. $wpisy[$i]['id']= $wiersz[0];
  4. $wpisy[$i]['autor']= user::give_nick($wiersz[1]);
  5. $wpisy[$i]['tytul']= $wiersz[2];
  6. $wpisy[$i]['tresc']= $wiersz[3];
  7. }



Pętla fireach by w zupełności starczyła. poza tym... $wiersz = $baza->fetch('array') ?


No właśnie nie..
$wpisy[id wpisu][id] - chciałem aby wszystkie wpisy byly w jednej tablicy.. kolejne wpisy pod kolejnym "id wpisu"
Nie bardzo ogarniam jak by to można zrobić w foreach
No chyba że cię źle zrozumiałem

No i za wszystkie uwagi dziękuje na pewno mi się przydadzą wink.gif
!*!
Cytat(bladeer @ 4.06.2012, 12:19:55 ) *
$wpisy[id wpisu][id] - chciałem aby wszystkie wpisy byly w jednej tablicy.. kolejne wpisy pod kolejnym "id wpisu"


Przecież pobierasz i tak wszystkie wpisy w tablicy wink.gif Grupujesz te o konkretnym id, lub wyświetlasz rekurencyjnie.
bladeer
  1. $i=0;
  2. foreach ($baza->fetch('array') as $key => $value)
  3. {
  4. $i++;
  5. $wpisy[$i]= $wiersz;
  6. }


o coś takiego ci chodzi ?
Lorum3
Nie mogę patrzeć na ten kod pisany po polsku, tragedia.

To jakby Lays pisać Lejs, bo przecież jesteśmy polakami.
Dipter
@bladeer

Nie ma znaczenia czy piszesz kod dla Polaka, Anglika, Niemca, Rosjanina czy kogokolwiek - Przyjęło się że kod pisany jest po angielsku, a nie po nagasakarukitukizimbaubmbecweulne, bo jeśli ktoś będzie chciał do tego projektu coś dołożyć to nie będzie się w stanie połapać w tym bałaganie.

Co do samego kodu:
1. Przede wszystkim niczego nie tłum jak już wcześniej wypatrzył !*!
2. Skoro piszesz obiektowo to zastosuj się do zasady SRP.
3. Klasa Db - Po co Ci ona? Od czego masz PDO stosowane już praktycznie w każdym projekcie? Jeśli chcesz dodać jakieś metody czy narzędzia, to zrób wyznaczone do tego klasy korzystające z niej lub stwórz własny adapter dla PDO.
4. Nie korzystaj z global - Wiele tematów przewałkowało się nt. jego wad i braku zalet, skoro już korzystasz z klas i obiektów to wykorzystaj jakiś wzorzec - Może być to Dependency Injection lub nawet dla tak małej aplikacji Registry.
5. Nie korzystaj wewnątrz klas z takich danych jak np $_SESSION - Po prostu przekaż to jako argument metody.
6. Nie używaj nigdy echo w klasach, funkcjach czy czymkolwiek podobnym, zwracaj dany wynik, a dopiero na zewnątrz go w jakiś sposób wyświetlaj.
7. Skorzystaj z jakiegoś sensownego autoloadera klas jak np OPL.
bladeer
Ok.. pobawiłem się troche w mvc. wyklekociłem coś takiego
http://www.wrzuc.to/gJQ5gG.wt
Wiem. dalej jest __autoload() zamiast SPL i pare nazw klas po polsku ale kod pisałem zanim napisałem ten temat i już tak zostało.
Pewnie to mvc wygląda tragicznie .. ale chciałem spytać czy dobrze zrozumiałem założenie mvc
!*!
Wrzuć to gdzie indziej, bo nie idzie ściągnąć pliku.

Kod
..ale chciałem spytać czy dobrze zrozumiałem założenie mvc


Nie ma czegoś takiego jak "dobre MVC" szczególnie w PHP. Interpretacja dowolna. Twoje MVC jest na tyle dobre na ile sam je zrozumiesz.
Dipter
@bladeer
MVC Wikipedia
MVC Forum PHP

Z tego drugiego linku przytoczę fragment:

Cytat
Nie pytaj, czy dobrze rozumiesz ideę MVC - pewnie rozumiesz
Nie pytaj, czy Twój kod jest zgodny z MVC - jeśli rozróżnia trzy wartswy, to jest zgodny.
Nie pytaj, czy warto stosować wzorzec MVC - inaczej nie zostałby opisany


Cytat
Wiem. dalej jest __autoload() zamiast SPL i pare nazw klas po polsku ale kod pisałem zanim napisałem ten temat i już tak zostało.


Wrzucenie jakiegoś autoloadera to kwestia minuty. Wykorzystaj chociażby ten PHP 5.3 Namespace Autoloader.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.